Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kóstoltatásban/hozzátáplálásba...

Kóstoltatásban/hozzátáplálásban segít valaki nekem?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok téma nyílt már erről, mégis muszáj megkérdeznem. Mi még messzebb vagyunk ettől, csak érdekel a dolog. Szóval hogy is érdemes ezt kezdeni? Alma, őszibarack, krumpli...? Almának először a leve, majd ha ez jó, akkor pár napig a húsa? Így a többinél is? Most még kusza nekem, de biztos nem lesz ez majd bonyolult. :)
2011. nov. 4. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Én az almának a levével kezdtem, pár kanállal, majd később almapürével (lereszeltem üvegreszelőn - a fémen oxidálódik az alma, az nem jó).

Utána őszibarackot adtam, és nem csak a levét kapta, hanem turmixolt barackot.

Utána krumplit kevertem almához, és így ette - magában nem fogadta el.

Aztán sütőtököt kapott, később ezt összekevertem sárgarépával.

1-2 kanállal evett az elején, ízlelgette csak.

Ami nem ízlett neki azt összekevertem egy másik gyümivel vagy zöldséggel, úgy már megette.

A lényeg az volt, hogy egyszerre csak egy újat vezessek be nála, hogy kiderüljön allergiás-e valamire. Az új ételeket délelőtt kapta mindig.

Amúgy tényleg nem olyan bonyolult, mint amikor az ember még előtte áll és azt sem tudja mit adjon és hogyan.

De nem olyan nehéz ez, hiszen az elején még ízesíteni sem kell semmit, csak jól megturmixolni a gyümölcsöket, zöldségeket (megfőzve vagy sütve), és már eheti is, már ha elfogadja.

2011. nov. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én konkrétan az őszivel kezdtem, mert szorulásos volt, és bébi ősziléből kapott egy két kanállal! Utána üveges őszilevet! Utána jött az alma leve, majd a húsa! Először mindig csak egy két kanállal a lé, majd a hús is! Utána nálunk a sárgarépa jött főzve, turmixolva, majd a krumpli! Ezután kevertem, krumplit sárgarépával, vagy almával, mindig más, hogy változatos legyen! Nekem a sütőtököt imádta, de fájt neki tőle a hasa, így azt nem kapott!
2011. nov. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 porcukormókus ***** válasza:

Én pont úgy szeretném majd elkezdeni, ahogy az első írta, nekünk még van egy hónapunk. :)

Én azt a tanácsot kaptam a védőnőmtől, hogy szoptatás UTÁN kóstoltassak, így nem fog olyan hamar leszokni a ciciről, hiszen a tejjel jóllakik, a többit csak kóstolgatja. Így a baba dönti el, mikor szeretni egy étkezést kiváltani. Ez az "elválasztódás" folyamata.

Ha szoptatás ELŐTT fogod kínálni az újdonságokkal, akkor azzal fog jóllakni, egyre kevesebb tejet fog utána szopizni, végül nem fogja kérni egyáltalán. Ez pedig az "elválasztás", itt tulajdonképpen Te szoktatod le a ciciről majd.

2011. nov. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád?
2011. nov. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!