Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 4 hónapos múlott és...

Kislányom 4 hónapos múlott és még mindig az első játszócumija van meg neki, ami elvileg 0-2hónapos korig jó, de másikat nem fogad el. Mit tehetek, hogy másikra rászokjon? Vagy hagyjam és ha már új cumi kell akkor is ilyet vegyek? Nem lesz baja tőle?

Figyelt kérdés
2009. máj. 6. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet. A fiamnak születése után Aventeset vettem, úgy gondoltam, hogy arra szoktatom, mert azt később is könnyen tudom cserélni, bárhol beszerezhető szinte. Viszont a férjem hozott neki egy ismeretlen márkájú, de nagyon aranyos cumipárt, ami annyira bejött a babának, hogy már az aventes sem kellett. Három hónapos volt, amikor szerettem volna lecserélni, el is kocogtunk abba az üzletbe, ahol a férjem vette őket, de nem volt már olyan, sem kisebb, sem nagyobb méret, sem semmi. Ezután még vettem Tommee tippee-t, meg még egy aventosat, de nem tetszett neki, elszopogatta fél órán át, de este például nem aludt el vele. Már égett a pofám, hogy a fiam öt hónapos korában még mindig az apró és agyonszopott újszülött cumit visszük mindenhova...

Végül útra keltem az egyikkel és addig mentem üzletről-üzletre, amíg találtam egy korának megfelelő MAM cumit, aminek szinte teljesen ugyanolyan formájú a gumija. Ez már így jó volt, elfogadta, azóta ez a favorit, a régit ki is dobtuk.

Én a helyedben ugyanolyan fajtat vennék, csak korának megfelelő méretűt. Ha könnyen beszerezhető típusról, márkáról van szó, akkor nem kell átszoktatnod másikra szerintem, nyugodtan szopizza azt, amit szeret.

Úgy tudom egyébként az, hogy korának megfelelő legyen azért fontos, mert nagyobb baba a piciknek való cumit könnyen kiejtheti, nagyon rágörcsölhet a szája, nyelve arra, hogy apró gumit szopizik, valamint azoknak a műanyag része is kicsi lehet már a szájához képest és könnyen bekaphatja a komplett cumit, ami azért annyira nem lehet jó élmény.

2009. máj. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi. Azt hiszem akkor megpróbálkozok beszerezni neki egy korának megfelelő cumit. Mam-os a márkája és könnyen be lehet szerezni, csak félek nem fogja elfogadni. De egy próbát megér! Köszi. :D
2009. máj. 7. 06:32
 3/4 anonim ***** válasza:
nekünk is ez volt..mam-os!!mikor lecseréltük az égvilágon semmit nem tulajdonotot neki hogy más lenne:remélem nálatok is igy lesz.jo babázást
2009. máj. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos én sem tudnék többet mondani az elöttem íroknál csak kiegészíteném azzal, hogy...azért fontos hogy mondig mérethelyes cumit adjunk (korának megfelelőt) mert az állkapocs "nő" és ehhez a formához igazodik a cumi is. Remélem érthetően mondtam.

2009. máj. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!