Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van ötletetek hogy szoktassam...

Van ötletetek hogy szoktassam rá babámat a vízivásra? Csak gyümölcslevet hajlandó inni.

Figyelt kérdés
2009. jún. 29. 10:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csak vizet adj neki. Hidd el, meg fogja inni, amikor szomjas lesz.
2009. jún. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem kell megvárni amíg annyira szomjas, hogy már azt is megissza amit egyébként utál, úgyhogy nem értek egyet az előttem válaszolóval.

Próbáld ki azt, hogy a vízbe egy nagyon pici kristálycukrot feloldasz, épphogycsak érződjön rajta az íze, nem kell sok. Mondjuk 2dl vízhez egy kávéskanál (nem púpozott). Aztán ha ezt elfogadja egyre csökkentsd a cukor mennyiségét, míg végül hagyd el. Meg fogja inni. A gyereknek kell a folyadék, nyáron meg főleg, semmiképp ne szomjaztasd.

Üdv

2009. jún. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Cumisüvegből az én kisfiam sem issza meg,

viszont pohárból igen:)

( nem tudom,hogy a te babád cumisüvegezik-e???)

2009. jún. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok (10.56-os), azt elfelejtettem írni, hogy ha netán így sem megy, akkor ugyanezt a keverést megteheted ám a gyümölcslével is. Keverd fele fele arányban, aztán egyre kevesebb üdítőt tegyél egyre több vízhez...
2009. jún. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én babám is jobban szereti a gyümölcsleveket, mint a vizet, de hozzáteszem, én magam készítem az itókáját friss gyümölcsből, amit jól felhigítok babavízzel és ami még fontos, hogy cukor nélkül. Így issza a málnát, meggyet és almát. Szerintem ezzel semmi gond nincs. Még annyit tennék hozzá, hogy 7 hónapos és ivópohárból iszik. A cumisüveget nem akarta elfogadni.
2009. jún. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a cukrozott vizet felejtsd el sürgőssen.Arra csak szomjasabb lesz,hozzászoktatod ahhoz,hogy az édeset kedvelje csak,ráadásul a cukor méreg!Nem kínzás,ha megvárod,hogy megigya a vizet,mert akkor szomjas valójában.A többi lötyit csak azért issza meg,mert jó az íze.Mit nem lehet szeretni a vizen?Hiszen íze sincs!Régen talán szomjan haltak a finnyás babák?Ez a leghatásosabb és legegészségesebb szomjoltó!
2009. jún. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én pl NEM szeretem a vizet. Ez van. Biztos nem vagyok egyedül vele. Ha más nincsen, legalább egy pici citromlét teszek bele (persze most magamról beszélek nem a babáról...).
2009. jún. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
11.08 válaszolónak: Ha már ígyis az édeset szereti a babája akkor már nem a cukros vízzel fogja hozzászoktatni, és mellesleg nem szirupról beszéltem. Viszont így rá tudja szoktatni a vízre, ha folyamatosan vonja ki belőle az ízt.
2009. jún. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Cukrot semmiképp! Kristálycukrot, kisbabának??? Brrr...

Akkor inkább a gyümölcslét hígitsd fel tényleg, majd csökkentsd benne a gyümölcslét fokozatosan.

2009. jún. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kristálycukor feloldódik a vízben.

Védőnő javasolta!

2009. jún. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!