Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ez egy újszülöttnél?

Normális ez egy újszülöttnél?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, h pénteken született meg a kisbabám, már itthon vagyunk. Más babákkal ellentétben, ő alig sír. Ha éhes, akkor se nagyon. Ha nem kelnék fel folyton hozzá, talán képes lenne átaludni az éjszakát. Amúgy egészséges, rendesen eszik, a szülésnél sem volt semmi gond. Kérdeztem erről a gyerekorvost, semmit nem mondott rá...Aggódom nehogy valami baj legyen. Előre is köszi a segítséget.

2011. nov. 8. 12:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baj,ne aggódj.A hasfájós babák szoktak sokat írni leginkább.Az én fiam sem volt nagyon sírós és sem hasfájós.
2011. nov. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Fog még sírni, ne aggódj. :)

Nem mondom, hogy bőgőmasina lesz, de fogad azért még hallani a hangját.

Lányom két hétig csendben volt, aztán meg...huhh, üvöltött hónapokig.

Amúgy meg nem minden kisbaba sírós. Bátyámék kisfiát én még egyszer sem hallottam sírni, max. csak nyöszörögni, pedig már másfél éves.

Ha szépen eszik, szépen alszik, nem ficereg, akkor nincs baj.

2011. nov. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Örülj neki :)

Biztosan semmi baja.

Egy újszülöttnek nem feltétlenül kell állandóan ordítania... Amíg alszik, használd ki az alkalmat, és pihenj te is.

Napközben azért négy óránál több ne nagyon teljen el két étkezés között, de éjszaka hagyd nyugodtan aludni(kivéve,ha kis súllyal született, vagy besárgult, akkor természetesen éjszaka is négy óránként kelteni kell) , mert meg fogja szokni, hogy "éjszaka is kell enni", ami hosszútávon nem túl szerencsés :)

Jó babázást, és sok boldogságot!

Egy 5 és fél hónapos kisfiú anyukája

2011. nov. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az én babám meg egész álló nap üvöltött!

Tudod mit nem adtam volna egy kis csendért? Aggódtam, tehetetlen voltam, brrr...

Szóval egyrészt örülj neki, hogy ilyen kis nyugodt, másrészt nem tudhatod, hogy két hét múlva milyen lesz. Sok baba az első pár napban, vagy hétben nyugis, de aztán megmutatják a hangjukat.

2011. nov. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Először is, gratulálok!

Az enyém is ilyen volt olyan 10 napos koráig. Aztán bepótolta. :) Nem vagyok orvos, de szerintem ilyenkor még teljeen kimerültek a születéstől.

Elhiszem, hogy aggódsz, egy újdonsült anyuka aggódik mindenen, de hidd el, felesleges. Addig is pihenj sokat, olvass, nézz filmeket, gyönyörködj az alvó babádban. És én is azt javaslom, hogy éjjel hagyd aludni.

2011. nov. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy baj lenne:) csatlakozom az előttem írókhoz, majd 2-3 hét múlva lehet ez még másképp:) Nekem az első babám nagyon sírós volt, hasfájós stb. 3 hónapos kora után rendeződtünk végre, onnantól már voltak végre nyugodtan jókedvűen nézelődő félórái is:) addig csak evett-üvöltött- sírt- beájult-aludt majd kezdte előlről.

A második babám nagyon csendes, nyugodt volt 4 óránként ébredt evett, nézelődött majd aludt is vissza és később se lett sírós. (aztán jött a dackorszak de ez egy másik téma:)))

Most a harmadik is eleinte csak evett aludt már kezdtem elbízni magam amikor 2.5 hetes korától beindult a gépezet. Ő is hasfájós sajnos nagyon, úgyhogy küzdünk, sírunk:) és várjuk a 3 hónapos kort.

2011. nov. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia.Szerintem is normalis,az en lanyom is ilyen volt.Egy honapig sirt ,szerencsere addig tartott nala a hasfajos idoszak.

8hetes koratol 13-14 orakat aludt.

Aztan 5 honapos koratol ujra felkelt.A hangjat azota se nagyon halljuk,sir ha elesik vagy hisztizik(bar azt nem neveznem sirasnak).

Ahogy mar irtak orulj egyenlore mert vagy bepotolja vagy ilyen kis csendes marad.

Jo babazast.

2011. nov. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is ilyen. Soha nem sírt ujszulottként. Ejszaka is ha felkelt enni 3 oránként nem sírt csak nyoszorgott vagy cuppogott, jelezte, hogy fent van. Most 10 hos és igen nagy dolognak kell lenni, hogy sírjon.
2011. nov. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok


Ha át akarja aludni az éjszakát, akkor hagyd, hagy szokja meg az éjszakai alvást. Ugy is felkel ha éhes. Nekem 6 hetes korátol alszik éjszaka.

2011. nov. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez a demo verzió. Várj még kb 1 hetet. Ha továbbra is ilyen, örülj nagyon. :))
2011. nov. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!