Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi az ideális ruhamennyisé...

Mennyi az ideális ruhamennyiség egy újszülöttnél?

Figyelt kérdés

Minden oldalon azt írják,hogy 4-6 db elég mindenből...

De a barátnőim azt mondják,hogy ennél több kell,mert van,hogy egy nagy 4-szer is át kell öltöztetni.


2011. márc. 27. 10:40
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
nagy=nap*
2011. márc. 27. 10:41
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom miért kellene egy újszülöttet 4-szer átöltöztetni egy nap, nálunk ilyen soha nem volt.


Egyébként bőven elég mindenből 4-6 darab, nekünk még így is volt olyan ruhánk, ami max. 2-szer volt a kislányon, mert ki is nőtte. Én sem akartam elhinni, de hétről-hétre úgy nőtt, mint a bolondgomba, és inkább mindig vettem neki az évszaknak , és méretének megfelelő ruhákból 3-4 darabot, amit lehet, hogy így hetente 2-szer kellett kimosnom, de ahogy már írtam, még most is olyanok, mint az újak, mert alig volt rajta, és ki is nőtte.


Úgyhogy szerintem felesleges mindenből egy csomót felhalmozni, mert úgyse sokáig lesz jó.

2011. márc. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez a babától függ, és sajnos előre nem kiszámítható.

A 4-6 darab a minimum.

Két gyerekem van, az egyiket valóban sokszor át kellett öltöztetni a bukás miatt (pedig nem voltam szívbajos, ha egy kicsit lett csak olyan, hagytuk megszáradni), a másikat szinte soha nem kellett átöltöztetni.


Nyilván a barátnőd babája is bukós.

2011. márc. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

XD

Hát nálunk volt olyan a gyerekeknél, hogy egy nap négy öltözés. Mikor kifolyt a pisi-kaki a pelusból, és lehetett fürdetni.


Amúgy tényleg nem kell sok ruha.

Body-ból kell több, az hamarabb lesz pisis, többet kell cserélni, rugiból is elég bőven a hat darab, és szinte minden nap mosni kell a ruhákat, hogy legyen mindig tiszta, és ne maradjon ott napokig lebüfizve, lekakilva. :S


Az első ruhatárat legfeljebb három hónapig fogod ráadni, de lehet, hogy lesz olyan, amit egy hónap után már nem tudsz ráadni.


A legtutibb, ha veszel keveset, és ha úgy látod, hogy nem elég, akkor vesztek még hozzá.


(Amúgy ha jönnek rokonok látogatóba, biztos hoznak egy rakás gyerekruhát.)

2011. márc. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 kisnita ***** válasza:
100%

Szia!

Valóban 4-6 db-ot írnak és nekünk ennyi elég is lett volna még pici volt a babám. Ha már kúszik mászik, eszik-iszik főleg ha egyedül akkor többet kell öltöztetni mert valami mindig a ruháján köt ki... Ha kifolyik a pisi/kaki a pelusból akkor pelust kell váltani! Nálunk a Pampers volt ilyen, hogy mindig nyakig kakis volt a gyerek benne és a pisi is mindig kifolyt belőle. Használtunk Liberót is, de azt nem bírta a bőre (nagyon érzékeny bőrű gyerek) utána végig próbáltuk 19 hónap alatt az összes kapható pelenkát és egyik sem volt az igazi ezért most kb egy hónapja tértünk át a mosható pelenkára ami klasszisokkal jobb mindegyik eldobhatótól. Semmi nem folyik ki belőle, nem dörzsöli fel a fiamat, nem marja ki a bőrét, szóval nagyon meg vagyok vele elégedve és bánom, hogy nem tértünk rá át előbb.

2011. márc. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem 56-ból elég a 4-6 darab,mert ha kevés ugyis veszel még,ha jó rá.Van aki abszolut nem tudja ráadni az 56-ot.62-ből mindenképp több fog kellenni,legalább 7 mindenből.
2011. márc. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekünk nem lett volna elég a 4-6db. Kb 10 volt mindenből.
2011. márc. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is több kell, ha nem akarsz állandóan mosni! Lebüfizi (aminek nem kellemes az illata), kifolyik a kaki pisi. És én nem napokig ugyanabban a ruhába öltöztettem fel a kisfiam.
2011. márc. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nálunk sem volt soha napokig egy ruhában a lányom, de egyszerűen nem értem itt miről beszélnek, kifolyik a kaki pisi, könyörgöm, akkor pelust kell cserélni, mert nem jó!!

Másik, meg hogy lebüfizi, meg kell büfiztetni evés után azt a kisbabát egy textilpelus segítségével, és akkor nem a ruhájára megy. Persze az más téma, ha bukós, vagy refluxos az a baba, mert akkor bizony előfordulnak balesetek.

Első voltam

2011. márc. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 kisnita ***** válasza:

Anyatejes baba ha jól van mellre téve akkor nem nyel levegőt vagyis nem büfizik. Tápszeres babánál ezt meg lehet oldani szelepes cumival. Amíg pici addig elég 4-6 db mindenből és nem kell minden nap mosni! Az én fiam is minden nap más ruhában volt mégsem használt el 20 váltás ruhát egy héten. Ha nem jó a pelus akkor váltani kell és nem folyik ki se a pisi se a kaki, ennyi az egész.

56-osból szerintem se vegyél sokat... Az én kisfiam 55 cm-vel született és egyetlen egy 56-os body volt rá jó az is csak azért mert engedett az anyaga. Az 56-os ruha azt jelenti, hogy 56 cm-s babára való, de azt nem számolták bele, hogy ha ráadod a pelust az + 2-3 cm. Szóval inkább 62-esekből vásárolj be. Nekünk az 3-4 hós koráig jó volt.

2011. márc. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!