Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Hogyan sikerült...

Anyukák! Hogyan sikerült babádat elválasztanod? Mi a legjobb megoldás, legkíméletesebb?

Figyelt kérdés

Írtam már szoptatás témakörbe, csak kicsit elkanyarodtak a válaszok.

Szóval 1 éves, orvosi utasításra szépen lassan el kellene hagyni a szopikat. Reggel este és éjszaka még egyszer szopizik. A reggelit két napja már nem adom,nem is nagyom hiányzik neki, de a többit hogyan vegyem el??? Nagyon félek,hogy mi lesz ebből, elég cicis kiscsaj.

segítenétek?


2011. nov. 9. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Láttam a kérdésed.


A legkíméletesebb, hogy egyszerűen nem kínálod, ha nem kéri. (vagy amikor kérné, cumiban adsz neki tápszer, vagy teát - nem tudom épp hol tartotok) De ez lehet, hogy hosszabb idő és akkor kénytelen leszel egy kis külső erőt bevetni


Ne legyen emiatt lelkiismeret furdalásod

2011. nov. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jól haladsz. Én 2 éves kora után iszonyatos kínlódások közepette tudtam a déliről leszoktatni. Sajna muszáj volt, mert már ment bölcsibe, de még mindig cicin aludt el. Aztán jött az esti, az már könnyebben, majd a reggeli és az éjszakait szinte magától hagyta abba. Én mindig mondtam neki, hogy már nagyfiú, anyának pedig fáj a cicije. Egy idő után megértette, megpuszilta, megsimogatta a cicimet és aludt. Esetleg adjál neki tejet, kakaót, vizet helyette. Az én fiam a könyöközésre szokott rá, már 3 éves múlt, de ezt még nem hagyta el. Mellé fekszem, átkarolom, ő meg a könyökömet birizgálja. :) Ha nem adom oda, akkor kiabálja, hogy "anya, könyök!". :) Vagy esetleg egy alvós játékot adni neki, valamit, amivel kiválthatja a cicizést.
2011. nov. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

tehát eddig 3x szopizott, most tértetek át 2re?


a lényeg, hogy lassan, fokozatosan hagyd el ezeket is. nálunk amikor ugyanitt tartottunk az éjjeli szopit ő hagyta el, 1 éves korától nem kelt fel éjjel, azóta átalussza az éjszakát. az esti szopit én úgy tudtam elhagyni, hogy vacsira egyre többet evett, utána szopizni már csak keveset kért. aztán korábbra hoztam az esti szopit, hogy ne az alvás kapuja legyen (vacsi, szopi, fürdés, alvás lett a sorrend). kb.2 hét alatt egyre csökkent a tej menniysége, amikor már nem tudott szopizni belőle, ő nem kérte tovább.


fontos, hogy az esti szopis összebújás helyett hozz be valami más kellemes összebújós alkalmat. pl.esti mesét, hogy a közelség, nyugalom meglegyen.


mi 14 hós korára hagytuk el teljesen a szopit.

2011. nov. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én az éjjelit úgy hagytam el, hogy adtam helyette teát (nem vagyok igazán teapárti, de éjjel nem itta a vizet, csak a teát). Először elhagytam az éjjeli szopikat, aztán a reggelit, végül az estit. Egyre jobban szerette a cumisüveget és a tápszert.

10 hónapos volt, nem szenvedte meg az elválasztást


Szerintem vedd el az éjjelit, lehet, hogy lesz pár nap nyafi, aztán vedd el az estit is.


Ja igen, én még azt csináltam az esti elhagyásánál, hogy este 7-kor jó nagy adag főzeléket megevett, így már nem volt éhes, nem kellett neki alvás előtt a cici, csak picit.

2011. nov. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!