Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » C vitamin átmegy a szoptatássa...

C vitamin átmegy a szoptatással a babába?

Figyelt kérdés

5,5 hónapos kisbabám elkapott vmi vírust, folyik az orra, és néha köhög. Doki ampullás C vitamint írt fel neki (+orrcsepp), amit langyos vízben kell hígítani, és megitatni vele naponta kétszer (2*50mg). Ügyesen megissza, de félek, hogy az aszkorbinsav nehogy károsítsa a bélrendszerét.

Szerintetek ha én szednék nagyobb dózist (pl. 2*1000mg/nap), azzal kiváltható-e a babába való közvetlen aszkorbinsav bevitel?



2011. nov. 9. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Orrcseppet egy ekkora gyereknek? Jázusom...hát annak a pici babának az orrnyálkahártyáját szerintem ne tedd tönkre. Használj tengervizes befúvót, (fluimare orrspray) ez feloldja a váladékot, és porszívózd ki neki szintén gyógyszertárban kapható orrszívóval. Szerintem az ampullás c-vitamin is túlzás, elég ha te iszod, bár azt mondják a felesleges mennyiség kiürül, és szerintem a gyomrát sem bántja.
2011. nov. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Miért nem adsz neki Cebion cseppet? AZ a babáknak való C vitamin. Napi 10 csepp (ennél több nem indokolt, de ez rá is van írva az üvegre).


Amúgy valamennyi C vitamin biztosan átmegy az anyatejből is, de az adagolást illetően fogalmam sincs.


5,5 hónapos babának adhatsz orrcseppet már, ha csak elalvás előtt kapja, nem megy tönkre az orrnyálkahártyája, természetesen csak pár napig, amíg nagyon dugulékony, és persze a korának megfelelő típusú orrcsepp kell, abban a hatóanyag is babához van mérve.


Viszont mivel szoptatsz, megpróbálhatsz egy pipettával anyatejet is cseppenteni az orrába (bevallom, én sosem próbáltam), de azt mondják, az is segít.


Jobbulást a kicsinek!

2011. nov. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!


Használjuk a tengeri vizes befúvót is, és próbáltam az anyatej cseppentést is (mindkettő jó). Ezek használata után ki tudom szívni a váladékot, a problémásnak csak azt tartom, hogy a szürcsögés nem akar múlni (már közel 1 hete), és félek, nehogy az arcüregére, fülére menjen...

Szerintetek mennyi idő alatt küzdi le egy ilyen pici baba a betegséget?

2011. nov. 10. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!