Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Suttogó titkai c. könyv...

A Suttogó titkai c. könyv szerint neveli valaki a babáját az elejétől? A 4 É bejön? (Evés, játék, alvás ciklikusan). Várom a a tapasztalatokat!

Figyelt kérdés
2011. máj. 3. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen!Nállunk nagyon bejött!Kb 1 hónaposan tudtam ráállni mert kb akkora állt be a tejtermelésem!Felkelt,szopizott,büfizett,tisztába tettem egy kicsit játszottunk majd elfáradt és ment aludni én meg tudtam csinálni a dolgom vagy épp pihentem!Egy hét múlva 1 éves de még most is ez van:alvás,evés,játszás!persze azért néha vannak napok mikor borul a dolog de akkor sem vagyok megijedve!Én biztos vagyok benne,hogy ennek a módszernek köszönhetően nagyon jó alvó,kiegyensúlyozott a babám!Én is tudtam hozzá mindíg igazodni,előre tudtam tervezni,hogy ha alszik akkor miket csinálok meg és nem az volt,hogy vajon mikor és mennyit alszik és mikor tudom megcsinálni a háztartást!

Írj ha valami kérdésed van!

2011. máj. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Én 28+2 hetes vagyok, és most olvasom. Nagyon tetszik a könyv, és nagyon szeretném a gyakorlatba áttenni. Egy kicsit attól tartok azonban, hogy a család, hogyan fogja ezt megérteni. Mert 3 unokaöcsém van, akiknek nincs ilyen napirendjük. Így szerinted erre készüljek, vagy hogyan értessem meg velük pl, hogy nem csak kapkodjuk a gyereket föl-le, hanem tessék engedélyt kérni rá, meg személyiségként kezeljék, és tiszteljék...stb. Nálatok hogyan ment?
2011. máj. 3. 15:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia, csatlakozom az előttem szólóhoz, nekünk is bejött, és a kisfiamnak a mai napig tökéletes a napirendje! Sokan mondogatják, hogy pl. szoptatásellenes a könyv...ezt nem tudom honnan veszik, amikor tele van azzal, hogy szoptatni kell, de azért a tápszerezésről is van benne szó...ami nekem kimondottan jólesett, mert nem tudtam szoptatni. Meg hogy állítólag az van benne, hogy sírni kell hagyni a gyereket...hát én ezeket sehol az égvilágon nem olvastam benne, akik ezt mondják nem olvasták az tuti! Szóval összességében nagyon-nagyon jó könyv, csak ajánlani tudom! - ja, és a kisfiam nem sírt amikor ráállt a napirendre, semmi gond nem volt.
2011. máj. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én most olvasom! 33 hetes kismami vagyok, egész jó könyvnek találom, remélem sikerül majd kamatoztatni az itt olvasottakat!:)
2011. máj. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

most 7 honapos a lanyom , nalunk is mukodik a dolog es elejetol ugy csinalom ,csak nem a konyvbol hanem a kismamablogrol, de lenyegeben ugyanaz :P

miota fogzik azert van nemi galibaaz ejszakakkal, de azert egesz jol mennek a napok :)

van hogy percre pontosan asitozni kezd :D

2011. máj. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapos a lányom, 2 hetes korára állt be a 4É. 3 hete az éjszakákat is végigalussza Valójában én csak kíváncsiságból olvastam el, de nagyon megtetszett, és nagyon megörültem, amikor láttam, hogy "megy" magától a babámnál. Szóval semmit nem tettem igazán, hacsak azt, hogy játszom vele mindig evés után :)
2011. máj. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia nekem is tetszett a könyv, használtam belőle a 4Ét, az álometetéssel kombinálva, így végig aludta az éjszakákat hathetes korától, csak a fogzás meg a mozgásfejlődés zavart bele néha, most 22 hónapos, és már régen végigalussz aaz éjszakákat.

Felvesz-leteszt nekem nem kellett alkalmaznom, mert már kicsinek a susog-ütögettel nyugtattam meg, mindig az ágyban aludt el, nem a kezemben.

Nekem az a legszimpatikusabb elve, hogy a babának is alkalmazkodnia kell a család életéhez, nem csak fordítva. Ezt én is így gondolom, hogy mindkét fél életét kell igazítani, nem csak a családét a babához :)

2011. máj. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!!! Én is eszerint fogom megpróbálni!
2011. máj. 3. 17:57
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne ragaszkodj hozzá foggal, körömmel, és ne ess kétségbe, hogy mi van, ha nem úgy viselkedik a babád, ahogy azt a könyv leírja. Szóval a tanácsom: tudj olvasni a sorok között és szelektálj!

Nekem is nagyon bejött a könyv, olvastatja magát, már kétszer is elolvastam, és nálunk az elejétől kezdve próbáltam a 4É-t. Mégis azt mondom, hogy napirendünk nagyon sokára, pár hónapos korára lett. Főleg a fürdés és az akkörüli dolgok álltak be nagyon későn. De az, hogy alvás, evés, játszás, ezt az elejétől kezdve így csináltam, vagyis próbáltam.

De ez nagyban függ a babától, mert pl. nálunk, az alvás volt a mumus, 6 hónapos korában nappal nem is aludt (nem akart aludni, csak sírt, és akkor azt mondtam, hogy nem érdekel, itt napi két alvás lesz. És akkor is a suttogó felvesz letesz módszert alkalmaztam, ami bejött. Persze csak nagysokára tanult meg egyedül elaludni, kb. akkor, amikor már elkezdett járni, meg önállósodni.)

Szóval ha valami nem úgy megy, ahogy azt a könyv írja, ne ess kétségbe, figyeld a babád, és tapasztald, hogy nektek mi a jó. Amúgy jó könyv, annak ellenére, hogy sokan utálják, de szerintem a negatív véleményezők nem tudnak szelektálni a tanácsok között, és azt hiszik, hogy mindent úgy kell csinálni, ahogy azt egy könyvben leírják. Ne ess ebbe a hibába, és akkor superül be fog jönni.

2011. máj. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!