Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tartható az evés-játék-...

Meddig tartható az evés-játék-alvás napirend? (ha nektek az volt)

Figyelt kérdés
Magunktól alakult így a születése után, csak később olvastam róla, hogy ezt ajánlják. Napközben minden jól működik, ha álmos leteszem, és pár perc múlva magától elalszik, viszont a kezdetektől problémás volt az esti fürdés + elalvás, illetve az éjszakai evés utáni visszaalvás. Ti hogy oldottátok meg? Ezenkívül (most lesz 5 hónapos) mostanában simán kibír 2,5 órát ébren, néha úgy érzem, már éhesebb, mint álmos, már párszor kipróbáltam: megetettem, mohón be is kajcsizott, a végén meg bealudt. Máskor meg 4 (esetleg 5) órát bír evés nélkül (csak szopik még, szeretném 6 hónapos koráig még csak szopival kibírni). Napközben 3szor 0,5-1,5 órát alszik. Néha már sokallom, mert estébe nyúlik a 3adik, de ha meg kimarad, akkor este fél óra alvás után felébred, és újból nem tud elaludni legalább 1,5 órán át :-(. Akik napközben 3szor aludtak, mikor és hogy tértetek át 2szeri alvásra? Ezen kívül reggeli ébredés időpontja is változó 7-9 között, ehhez igazodik a napunk, ami szintén estig jól működik, de emiatt képtelenek vagyunk este azonos időpontban fürdetni (napi 5. szopi után 1,5 órával szoktunk), viszont akár mikor is jön ki, úgy látjuk, csak 22-23 között tud igazán elaludni. Akinek volt hasonló gondja, hogy csinálja? Egyébként nem nyűgös, csak nekem nehéz, mert én már 21kor simán aludnék :-(
2011. jan. 16. 15:35
 1/1 anonim ***** válasza:
a fiam ennyi idősen már csak kétszer aludt,próbáld ki,hogy beválna -e nálatok-így nem esne a harmadik alvás olyan későre,és jobban elaludna este.mondjuk én nem erőltettem semmit,csak nem volt hajlandó csak kétszer egy órát aludni.Az egy alvásra is tíz hónapos korában állt át.
2011. jan. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!