Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kengurut mennyi idös kortol...

Akire77 kérdése:

Kengurut mennyi idös kortol lehet használni?

Figyelt kérdés
2honapos babámat néha hordhatom kenguruban?néha muszáj lenne magammal vinni,és máshogy nem tudnám megoldani csak igy.
2011. nov. 13. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:

akkortól lehet ahány hónapos kortól vagy ahány kilós kortól lehet használni.


több kengurunak van újszülött betétje.


persze ne egy félnapot tedd bele, de pl leugrani boltba, elmenni egy max órára sétálni stb... mindenképpen.


én ilyen mindenféle kenguru, kendö és stb... ellenes voltam, de még is kellett, és használtam. most meg jön a második és vele tuti többet kell, mert még pici lesz a nagy is.

2011. nov. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Néha hordhatod, de ne sokat, kenguru nem jó.

Lejjebb van egy hasonló kérdés.

Inkább mást ajánlok: meitai, ssc, csatos hordozó, kendő, stb, mindegy mit csak ne a kengurut--- ha többet is akarod használni.

2011. nov. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az orvos azt tanácsolta, csak akkor tegyem kenguruba, ha már képes ülni a kicsi.
2011. nov. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Kengurut lehetőleg soha, mert nem tesz jót a babának, főleg egy nagyon picinek. De ha tényleg nincs más megoldás, és csak max. fél óra lenne ritkán, akkor attól nem lesz baja, de ha napi szinten akarod cipelni, akkor semmiképp se kengurut, hanem kendőt, mei tai-t vagy csatos hordozót használj, azok jót tesznek a baba csípőfejlődésének, biztosítják a terpesztartás (M-póz).

Ha a kendőt bonyolultnak találod, akkor ott van a mei tai, azt nem kell "annyira" kötni vagy a csatos hordozó (SSC), amit egyáltalán nem kell.

[link]

[link]

[link]


A helyes póz:

[link]

[link]

2011. nov. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

Mi Chicco Go Baby kengurut vettünk, ezt lehet használni újszülött kortól. Gondolom, ha káros lenne, nem engednék forgalomba hozni. Annyi mindenre mondja néhány szuperanyu, hogy káros, lassan már szinte levegőt se vegyen a baba, mert az is ártalmas.

Mi nem veszünk babakocsit, nekem sokkal szimpatikusabb a hordozás. Mindenhol rosszak a járdák nálunk, csak zötykölődne szegény gyerek, arról nem is beszélve, hogy mennyire idegesítő amikor a kismamák lehetőleg egymás mellett andalogva elfoglalják az egész járdát.

Szerintem egy babának is kellemesebb, ha az anyjához tud bújni, és nézelődni, ahelyett hogy be van fektetve mindentől elszeparáltan egy babakocsiba.

22 hkm

2011. nov. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. nov. 14. 19:11
 7/9 anonim ***** válasza:

15:19-es vagyok.

Az utolsó válaszolóval egyet értek abban, hogy a hordozás mindenkinek jobb. De nem kenguruban. Meg hát kíváncsi leszek, hogy meddig fogod bírni kenguruban cipelni...

Csak mert abban 7 kiló felett, elől hordozni borzasztó kényelmetlen lesz, és a baba elég gyorsan eléri azt a súlyt. (Volt kengurunk is, tudom miről beszélek.) És az ember háton hordozásra termett, így Neked sem egészséges elől hordozni hosszú távon "nagy" babát. De a hátadon akár 4 éves koráig hordozhatod (bár szerintem ekkora gyerkőcöt már réges-rég nem kell cipelni, de mindegy).

És az, hogy nincs betiltva, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy az annyira jó dolog. Egy csomó dolog van, mai nem jó, és még is gyártják, nem csak a babacuccok között.

Elnézést, nem akarok senkit megbántani, végülis mindenkinek a magánügye...

2011. nov. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló vagyok.

Nem fogok 10 kilós gyereket kenguruban hordani, olyat vettünk amit 0-9 kilóig lehet használni, ezt csak addig szándékozunk használni amíg pici a baba, utána áttérünk kendőre, vagy valamilyen háti hordozóra, majd meglátjuk, hogy mi a legkényelmesebb a babának és nekünk. Most megvettük ezt a kengurut, felpróbáltam sokféle hordozót, ez tűnt a legkényelmesebbnek és a legstabilabbnak.

Egyébként a kendőről meg még sok mindenről is ugyanígy keringenek a mendemondák, hogy káros, ha mindenkire hallgatnék akkor kb ki se vihetném a gyereket a szobából, ja de akkor azért kapnék, mert nem levegőztetem.

Ahogy írtad, mindenkinek a magánügye.

Azért köszi a lepontozást :)

2011. nov. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Megint én, a "kenguru-ellenes" vagyok.

Igazad van, magánügy - mint már írtam. Ha neked ez jó, hát jó.

Mindegy, csak azt akartam írni, hogy nem én pontoztalak le...

2011. nov. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!