Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért penészedett be a kókuszm...

Miért penészedett be a kókuszmatrac a légzésfigyelőnél?

Figyelt kérdés
Teljesen el vagyok keseredve. Gondoltuk legyen a picinek jó minőségű matraca, megvettük a novotex félét. Most fél éves és ágyazásnál vettem észre, hogy penészes. Most átmostam, de inkább ne rakjam vissza alá igaz? Vegyek szivacsot?

2011. nov. 14. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is ez történt én arra gondoltam h a nyálától lehet...mert az ömlik rendesen ja és a mienk is kókusz...
2011. nov. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem is a fejénél. Kidobtad a matracot?
2011. nov. 14. 10:58
 3/8 anonim ***** válasza:

A matrac alja lett penészes, ott ahol a légzésfigyelő van alatta?


Nálunk is ez volt, a légzésfigyelő miatt ott összegyűlt a pára. A lakásunk így is hajlamos a penészedésre itt-ott- sajnos. Pedig folyton szellőztetek, ha lehet kinn teregetek. Mi kidobtuk a matracot, vettünk szivacsot, de azt is rendszeresen szellőztetem, nehogy baj legyen. Ha nincs benne a baba, akkor feltámasztom.

2011. nov. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen a matrac alja. Hát tanultam a hibából. Pedig mindig forgattam.
2011. nov. 14. 13:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért penészedik be,mert a kókuszmatrac nem tud úgy szellőzni,mint egy sima szivacsmatrac. Engem lebeszéltek róla,de már nem is bánom. Ez a kókuszmatrac is csak pár éve divat,hogy vigyázzunk a baba gerincére stb. Ha megfelelő keménységű szivacsmatracot veszel,azzal sem lesz gond és már az sem sokkal olcsóbb,mint a kókusz. Én a lepedő alá teszek egy vízlepergetős lepedőt,pont a "balesetek", nyál,kifolyt pisi stb. ellen, így nem aggódom,h esetleg elázik. Én nem akarok senkit bántani,de szerintem ez a kókuszmatrac nem babáknak való.

5 hós anyukája :)

2011. nov. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok! Ráadásul a bababoltos beszélt le róla,pedig a kókuszmatrac ára a duplája volt!!! :) Neki jobb üzlet lett volna...
2011. nov. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk sima szivacs van, az is bepenészedett. Pont úgy, mint a tiétek.

Sajnos nagyon párás a szoba, a bútorok is bepenészedtek már 2x is. :((

A fejrészen a paplan alá én is tettem egy "nyál-és büfifogó" zuhanyfüggöny darabkát. Gőzöm sincs, hogy ettől-e, vagy ettől függetlenül is bepenészedett volna?

Szerencsére nyár volt, a szivacsot nem dobtam ki, hanem Domestosos vagy hypós vízben kimostam.


Szerintem nálatok is magas a páratartalom a szobában.

Vegyél Ceresit páraelszívó készüléket! Nálunk már - tanulva a történtekből - 4 is van a szobában.

Jó bele a Corás tabletta is, az jóval olcsóbb.


Tudom, mekkora méreg ez...!

2011. nov. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk is gond a penész, öten vagyunk, három kicsivel (egy négyéves és két 4 hónapos), rengeteg mosás, főzés, stb. Viszont nálunk a szivacsot hamar kifeküdte a nagylányom, és be is penészedett. A kókusszal én elégedett vagyok, igaz nálunk is megjelent az egyiken egy pötty, de azért, mert a ráfolyt büfi pont a légzésfigyelőhöz esett, és nem tudott kiszáradni. Egyéb gond eddig még nem volt, pedig sajnos több helyen megjelent már a penész. Rendszeresen forgatom, gyakran váltom a lepedőt, azzal is sokat meg van mozgatva, én nem vagyok híve a gumis lepedőnek. Egyszóval: én nem javaslom a szivacsot, nekem volt az is, nálunk a kókusz jobban bevált. Kétszeresen is. :)
2011. dec. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!