Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy készítsem 9 hónapos...

Hogy készítsem 9 hónapos babáimnak a zöldborsófőzeléket?

Figyelt kérdés

Eddig még csak üvegeset ettek zöldborsóból,mert nem akartam passzírozgatni,amúgy minden mást megfőzök nekik.

Van aki tápszerrel készíti? (nálunk a felnőtt-zöldborsófőzelék tejes,tudom van akinél nem...)

Légyszi írjatok receptet!

Köszi!


2011. nov. 15. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Vizbe felrakom föni teszek bele pici petrezselymet fél gerezd fokhagymást, pici só jol megfözöm vajpuha legyen szitan átnyomon és kész is . ha jol megföt simán át tudod paszirozni seperc alatt. nem kell hozzá tápi.
2011. nov. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én joghurttal helyettesíteném a tejet, azt már kaphat. (és fogom is, csak az én kisfiam még nincs 9 hónapos)

Ha van minimum 4 kis foga, akkor adhatod darabosan, ha még nincs, akkor turmivolva

2011. nov. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok



lehet tápszerrel is, csak az drágább

2011. nov. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Felteszem foni egy kis vizbe az aprora vagott hagymat. Miutan a hagyma mar fott 10 perce akkor beleteszem a zoldborsot is. Dobok bele egy zoldfuszer kockat (babaknak valo amibe nincs so, a markaja Heinz). Ettol finom ize lesz es fozom kb. 10-15 percig vagy amig a borso elkeszul. Ezutan turmixgepbe teszem es magas fokozaton turmixolom 4-5 percig, hogy a borso heja es jol osszetorjon. Annyi folyadekot teszek mindig hozza a skjat levebol, hogy pepes allaga legyen. Ezutan tegelyekbe teszem es lefagyasztom mert mindig egy jo nagy labossal csinalok. :) En szoktam hozza krumplit fozni mindig frissen. Osszetorom a krumplit egy pici vajjal, hogy jo habos legyen es belekeverek izles szerint a letrumixolt borsobol. Ha nem akarsz meg vajat hasznalni torheted a krumplit egy pici oliva olajjal is.
2011. nov. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mkinek!

Már kapnak vajat meg joghurtot is,úgyhogy lehet kipróbálom joghturttal. Ezt a Heinz zöldfűszerkockát nem ismerem,de megpróbálok belőle szerezni:)

2011. nov. 15. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!