Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálással kapcsolatban?...

Hozzátáplálással kapcsolatban? S egítség!

Figyelt kérdés
5 hónapos anyatejes a fiam, elkezdtem adni neki almát de nem jött be. Most a barackkal próbálkozom, szerintem az ízlett neki. Nem baj, ha inkább barackkal kezdem? Illetve adnátok egy-két jó tanácsot a hozzátáplálásról?
2011. nov. 13. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem baj. Az almához adhatsz egy kis kekszet,úgy nem lesz olyan savas neki.
2011. nov. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk az alma csak ugy kellett neki, ha megmikroztam es langyos volt.

valassz ki egy hozzataplalasi utmutatot es csak azt az egyet kovesd, mert mindegyik mast ir.

Mi a gabonafelekkel kezdtuk.

Langyosan sokkal hamarabb elfogadja az uj izeket a baba, mert a tejcsi is langyos.

Ne keverd ossze a kostoltatast a hozzataplalassal. Akkor is csak 1-2 kanallal kostoltasd, ha nagyon izlik neki es enne meg belole.

ES keszulj fel, hogy kepes szembekopni 1 kanal kajaval is :D

2011. nov. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az almát az én kisfiam sem fogadta el sokáig.Adtam neki répát és úgy nyomta be öröm volt nézni :)

Azt adj neki amit elfogad,persze amit a korához képest ehet.

Minden új ízt kóstoltass vele 3-4 napig és utána jöhet a következő gyömi vagy zöldség.Ahogy előttem is írták,nyugodtan tehetsz egy fél háztartási kekszet a gyümölcsökhöz.Én mozsárban törtem neki össze és úgy kavartam az ételébe.

2011. nov. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nálunk is a barack volt a kedvenc. azzal kevertem miden mást, úgy szívesen ette.


lényeg:

-délig kóstoltass új ízt (hogy lásd a hatását nap közben)

-egyszerre egy új étel

-új ízt csak 1 kanállal kostoltass (már ismertbe keverve), másnap 2-3 kanál, 3.nap mehet belőle egész adag, ha tetszett neki.

2011. nov. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!