Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálással kapcsolatban...

Hozzátáplálással kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne a hozzátáplálással kapcsolatban:

1. Mennyi idő teljen el két új íz bvezetése között?

2. Van e valamilyen sorrend, ami szerint haladni kell?

3. Glutént mikortól lehet/kell bevezetni? Háztartási keksz vagy babapiskóta?

4. Husit mikortól lehet? Hogy kell elkészíteni neki?

5. Amikor elkezdjük a hozzátáplálást, kell még konakion, vagy már egyáltalán nem. Ugye nem tudom mennyire jön majd be neki a kanalazás.

6. Meggyet hogyan kell elkészíteni? Héját lehúzzam? Főzzem meg és aztán turmixoljam? Vagy szitán törjem át?


2011. nov. 14. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Ahogy én csináltam (nem ez az etalon, mindenki másképp csinálja):


1. Az almával kezdtem, először nem tetszett neki (nem az íze, hanem az egész hozzátáplálás). 1 hét után fogadta el az almát, 2-3 napig adtam neki, majd megpróbálkoztam az őszibarackkal. Szerintem 2-3 nap teljen el egy-egy új étel bevezetésénél az elején.

2. Sorrend nálunk így volt az elején: alma, őszi, sütőtök, krumpli, sárgarépa (ha valami nem ízlett neki pl. a krumpli, akkor azt összekevertem valamivel, amit szeretett pl. almával). Figyeltem a hozzátáplálási táblázatot, és nagyjából a szerint haladtam.

3. Glutént nálunk 5 hónapos kortól ajánlják. Én babakekszet adtam a lányomnak (Biscotto Fosfovit).

4. Husit 6 hónapos kora után kapott, amikor már jól ette az egyes zöldségeket. Általában egy jégkockatartónyi husit kapott a zöldségekhez ebédre. (A jégkockatartót azért írtam, mert én megfőztem a husit - fűszerek nélkül, összeturmixoltam és lefagyasztottam jégkockatartóba, így csak ki kellett egyet egyet vennem naponta a fagyóból).

5. Úgy emlékszem elhasználtam azt egész konakion csomagot (nem tudom mennyi volt benne, talán 5 db, azt mind megkapta a lányom). Amúgy 4,5 hónaposan kezdtem hozzátáplálni.

6. Én fagyasztott meggyet adtam a babámnak. Héjastól, banánnal vagy almával, hogy édesebb legyen. Botmixerrel pépesítettem. De van, aki megfőzi és krumplival összekeverve adja.

2011. nov. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én így csináltam:

1.Kb.2 napot vártam egy-egy új íz bevezetésénél, hogy hogyan reagál rá.

2.Figyeltem a táblázatot, amit a védőnőtől kaptunk. Nem nagyon emlékszem már, de az elsők között volt az alma, őszibarack, krumpli, répa, aztán brokkoli, karfiol, körte, banán.

3.Én úgy tudom, hogy a glutént 4 és 6 hónapos kor között kell bevezetni. DMben vettem olyan babakekszet, amiben nincs cukor, azt daráltam le és kevertem bele pürésített almába, körtébe.

4.Húst kb.6 hónaposan evett a fiam, imádja azóta is. Egyszerűen kevés vízben megpárolok 1 csibemellet,botmixerrel pürésítem. Ez nagyjából 2 étkezésre elég neki, valamilyen zöldséggel.

5.Sajnos fogalmam sincs, mi az a konakion.

6.Meggyet pedig nem evett, mert semmi kedvem nem volt a héját pucolgatni, meg egyébként se nagyon szeretjük.

2011. nov. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! :)
2011. nov. 16. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!