Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora összeget szántok a...

Mekkora összeget szántok a babátok/kisgyermeketek ajándékaira idén karácsonyra?

Figyelt kérdés
Kor és kb. összeg?
2011. nov. 16. 19:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne szégyellnivaló leírni, ha valaki nem vagy keveset költ karácsonykor. A karácsony nem arról szól, hogy minél nagyobb ajándékot kapjon a gyerek. Persze ha valaki megteheti akkor vegyen nyugodtan (nem ettől lesz rossz szülő természetesen, hogy akár 30-40e Ft-ot rákölt a gyerekére), de ha valaki csak keveset tud vagy akar költeni az is normális.

Az a lényeg, hogy bármekkora ajándék is legyen az ünnep békességben és boldogságban teljen.

A kisgyereket egy fa kirakó mellett is meg tudja érinteni a karácsony szelleme :)

2011. nov. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
szia az én fiam karácsonykor lesz 8 hónapos pont:)már megvetem egy mesemondó macit a tesz-veszen ami 7000 ft volt de azt a mikulás hozza neki:)karácsonyra max 10.000 ft ért kap valamit még nem tudom mi lesz az de valami fejlesztő interaktív játék!dédijétől kap 5000 ft oit azt tudom,ezenkivűl a többi rokont még nem,hogy odaadják,hogy én vegyek valamit airre tényleg szükség van vagy vesznek valamit amit ők gondolnak.szerintem cakk um pakk olyan 30.000 ft lesz a karácsonyajándék összege:)(abban a szerencsés helyzetben vagyunk,hogy dédik,nagyik,papik majdnem mind vannak még kivétel sajnos az én nagyim:(:(
2011. nov. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
én még nem tudom addigra pont 8 hónapos lesz,még nem döntöttem el mit veszek,de nem akarok túlzásokba esni,sztem egy 5000Ft környékén,és úgyis kap még a családtól,rengeteg játékot.
2011. nov. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

4-én lesz 2 éves a lányom!A karácsonyi ajándékai tőlünk kb 20000-25000 forint lesz,már megegyesztünk Apával, csak még nem rendeltem meg!Chugginton pályát kap, meg vonatokat vagy 3-at négyet a kedvenceit hozzá!Kerezstanyjáéktól vagy konyhát kab vagy rendes kétkerekű biciklit (pótkerékkel) mert nem tudom melyik lesza szülinapi melyik a karácsonyi ajija!Bár éna biciklit drágállom,ezt mondtam is nekik, hogy ha azt kap, azt mamáékkal közösen vegyék!Mamáéktól nem tudom csak az egyik ajit, remélem a másik felesben megy keriékkel! :)


23 hós kislány és 15 hetes pocakbabai anyuja


Ja a pocakbabai 4D-t kap karácsonyra :)Hogy megmutathassa magát :)

2011. nov. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kisfiam dec. 16-án lesz 2 éves, így nálunk az 1-1 alkalomra 'jutó' ajándékok értéke kisebb, mert 3 héten belül kap 3x ajándékot.

Úgy számolom, hogy Mikulásra max. 3000, szülinapra és Karácsonyra 5-5000 Ft lesz. Kap még a keresztszüleitől és a nagyszüleitől is, kb. hasonló értékben.

Egyébként tőlünk mesekönyveket, társasjátékot, fa fűzős cipőt (ügyességi), és ruhát kap.

2011. nov. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyfiam 5 és fél éves, a kicsi karácsonykor lesz 3 hónapos. Minden évben ahoyg nőtt a gyerek egyre többe kerül neki a karácsony. Tavaly óta megbeszéltük apával, hogy csak a gyerekek (most már gyerekek)kap ajándékot. Minél nagyobb annál jobban tudja mit szeretne, és bár egyetértek azzal hogy nem az összeg számít, sajnos a kívánt játékok amiket lát a tévében, vagy más gyereknél azért nem olcsók.

Az idei kívánsága: egy igazi gyerek dobszerkó. Annyira vágyik rá, hogy ezzel kel ezzel fekszik. Rengeteg utánajárás után végülis találtunk egy jót, idén ezt kap tőlünk ez 40.000 Ft. de erre azt hiszem megéri áldozni. emellett akciósan kap egy 200 db-os kirakót, meg egy neki való enciklopédia jellegű könyvet szeretnék mellé. A picinek egyenlőre csak jelképes dolgot veszünk, egy babakocsira szerelhető játékot szeretnék,és egy babatükröt a kocsiba. A nagyszülőktől keresztszülőktől kapnak még ajándékot, általában én mondom nekik mit vegyenek, így legtöbbször az összes kívánság teljesül. És persze nekünk is kell még venni a keresztgyerekeknek is ez is kb egy 10es lesz.

2011. nov. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A 2 gyerekre össz. kb. 20e Ft-ot.

Vettünk a nagynak egy nagy Geomag készletet 8000-ért, meg kap még egy dinós könyvet, az 2-3000 Ft.

A kicsi kap egy plüss Tigrist, mert az a kedvence, meg egy nagy Micimackós kirakót, amit majd kirakunk a falra. Ez utóbbi már megvan. Játékot igazából nem akarok többet venni, mert már rengeteg van, ráadásul most volt a szülinapja a kicsinek, kapott egy hatalmas Play-Doh gyurmakészletet, ami 5500 Ft volt.

Esetleg még ruhákat kapnak, pl. pizsit, de azt amúgy is megvenném.

A családban még 4 másik gyerek van, az is lesz vagy 15e...

2011. nov. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!