Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire van időtök egy éves...

Mire van időtök egy éves kisgyermeketek mellett?

Figyelt kérdés
Mivel már beállt a napirendünk, hasonlóan alakulnak a napjaink, azonban én mégis sokszor azt veszem észre, hogy úgy elrohannak mellettem az órák, hogy már este van, fürdetés, vacsi, altatás. És az utóbbi időben kialakult bennem az "hülye" beidegződésem, ha a Kicsim ébren van, mindent gyorsan csinálok, hogy ne vegyem el az időt tőle, mert úgy érzem, hogy amikor épp mást (beágyazás, kajaelőkészítés stb.) csinálok, foglalkozhatnék vele is. (Sokat szoktam játszani vele, olykor elvan azonban egyedül is.) Amikor alszik (most is) megcsinálom a halkabb házimunkát, ránézek a méljeimre, de semmi tartalmasabba nem tudok belefogni. Vicces, de amíg kisebb volt, el tudtam olvasni egy könyvet, most valahogy ez sincs. Ti hogy osztjátok be az időt, hogy úgy érezzétek tartalmasan telnek napjaitok?
2011. jan. 5. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Én már sok mindenbe bevonom őt, így a "játék" közben is haladunk a házimunkával.

Ágyazásnál azt élvezi, ha meglebbentem a takarót és akkor jön a "szél". Az ágyneműcserét kifejezetten élvezi, amikor a nagy üres ágyon hempereghet vagy épp a lehúzott ágyneműben ugrálhat.

Teregetni is segít, adogatja a csipeszeket. Igaz így tovább tart, de legalább haladunk. stb.

Nekem is kevesebb már az időm jóval, mint régen. :( De ez jobb már nem igen lesz mostanság szerintem. :)

2011. jan. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én ugyan így vagyok ezzel!

Néha észre sem veszem és már este van.

Mostanában minden nap ebéd előtt leülök vele játszani egy órát és amíg alszik megcsinálom a halkabb melókat a háznál.

Aztán egész délután ráérünk játszani.

Mivel ilyenkor már csak velük törődök ilyenkor hagyom ami maradt és másnap azzal kezdek.

2011. jan. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

amikor 1 éves volt, nem volt időm semmire. arra se hogy levegőt veygek. mindig vele kellett foglalkozni. a házimunka rohamtempóban ment. éjszaka sem aludt jól, hát hulla voltam. mire oda kerültem volna, hogy este filmet nézzek vagy olvassak, már csak estem az ágyba.

aztán szép lassan ahogy megszűnt ez az extra anyásság és egyre jobban elvolt magában, meg elkezdett rendesen aludni, lett időm magamra is. na nem kell extrém dolgokra gondolni, de pl. mostanában rendszeresen tudok olvasni, netezni, filmet nézni, még szexelni is van erőm...:D

2 éves a kislányom

2011. jan. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekünk nagyon jó kis napirendünk van,minden belefér az időnkbe.én 7.20-kor kelek(akkor valahogy kipattan a szemem),így amíg felébred nyolckor van időm beágyazni,elpakolászni,meg egy kicsit neten pletyózni a barátnőimmel.Nem sok,fél óra.Aztán ha felkelt,indul a nap.reggeli,öltözés,pelenkacsere,mosogatás.Van amikor a levest reggel főzöm meg,hogy legyen ebédje (ebédre tartalmas,sűrű levest eszik,vacsorára meg a másodikat),így gyorsan felteszem.amíg fő,addig játék.Utána séta,majd 11.15-kor ebéd,déltől alvás.Amíg alszik(2-3 óra),teregetés,csendes házimunka,és netezés,tv-zés.Ha felkelt,háromkor uzsonna.Van amikor délután is van séta,van amikor nincs.Ha nincs,akkor játék,közben főzés.Amikor sétálunk,akkor találkozok a barátnőimmel,vagy elmegyünk zenebölcsibe,bevásárlás,ügyintézés.Úgyhogy nekem nagyjából minden belefér,bár tényleg gyorsan elmegy a nap.Hatkor már vacsora,héttől fürdés,nyolctól alvás.
2011. jan. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!