Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudom, hogy szeparűciós...

Honnan tudom, hogy szeparűciós szorongás vagy "elkényeztetés"?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hónapos, most voltunk 1 hetet a mamáéknál, ott persze sose kellett egyedül játszania, mindig volt vele valaki. Előtte itthon szépen elvolt egyedül. Na de azóta nincs meg egyedül, jön utánam a konyhába és csimpaszkodik a nadrágomba. Viszont este apával is elvan, de kettőnk közül kell valaki. Ez most a szeparációs szorongás, vagy próbáljam kicsit "erőltetni" az egyedül játszást?
2011. nov. 17. 13:36
 1/4 A kérdező kommentje:
És persze szeparációs :)
2011. nov. 17. 13:38
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez természetes, hisz 1 hétig a Mama-Papa figyelte minden kis rezdülését és kicsit hozzászokott a kisfiad! Pár nap és újra visszarázódik a "normális" megszokott kerékvágásba! Most még legyél vele annyit amennyit csak lehet és szépen apránként hagyd bent a szobában/nappaliban hagy játsszon. Az elején többet megy utánad, de utána hidd el újra megszokja! Nálunk is mindig így van ha több napra megyünk ritkán/ritkábban látott rokonokhoz!

2011. nov. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet a nagyszülőknél töltött idő döbbentette rá, hogy jobb valakivel lenni, mint egyedül, és emiatt előjött a szeparációs szorongás.

Szerintem ez még nem elkényeztetés, ne aggódj.


Később szerintem megnyugszik majd, csak légy türelmes. Erőltetni nem kell és nem is lehet igazán, hogy egyedül játsszon. Szerintem egy kis idővel majd visszarázódik az eredeti kerékvágásba, de mivel még most "érnek", most fejlődnek az érzelmi, értelmi képességei, ezért a szeparációs szorongás még előjöhet csak úgy magától vagy egy-egy alkalomtól (mint pl. ha sokan veszik körül és rájön ez jó neki). De ez természetes, és túl lesztek rajta.

2011. nov. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megnyugtattatok valamennyire, köszi. :) Nagyon furcsa ez nekem, mert mindig elvolt egyedül.
2011. nov. 17. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!