Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez is szeparációs szorongás?

Ez is szeparációs szorongás?

Figyelt kérdés
Majdnem 7 hós a babám, eddig mintagyerek volt, aludt magától, a fogzás is simán megy, nem viseli meg, sokat alszik, nyugodt, elvan egyedül is, mosolygós, dumálós. De az elmúlt hét éjszakái akadályokat gördítettek elénk...felébred éjjel, és ordít, nem jó neki ha csak odamegyek simizni, fel kell venni, meg cicit kér és ott 2 perc alatt elalszik. Eddig sose csinált ilyet. Eddig is evett éjjel 1x, de most nem is eszik csak bújik. Felkelek hozzá vagy 6-7x hajnalig, utána alszik. Nem tudom mi van, mert elvileg még frontot se mondanak, az első foga most bújt ki, már egész jól kint van, kakival nincs gond, eszik rendesen, iszik is, mi lehet a gond?
2011. nov. 12. 09:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Sok minden...szep.szorongás is, de hidd el a fogzás is benne lehet.

Nálunk is 7 hónaposan jött ki az első fog, azóta katasztrofálisak az éjszakák...de nem ijesztgetni akarlak:)

13 hónapos, egyfolytában jönnek a fogai, most a 8.fogának a csücske kint van, és jön mellette vagy 4...

Szóval nem egyszerű.

Igazából szerintem az van, hogy folyamatosan változnak a babák, mindig van valami, szerintem nem lehet 1 dologra ráfogni.Lehet a mozgásfejlődés is betesz, a miatt is sokszor túlpörögnek, ami éjjel csapódik le.

Szóval kitartást!

De ha egyet javasolhatok, akkor ne nagyon engedd,hogy túlzottan rászokjon az éjjeli civizésre, inkább kínáld vízzel, vagy adj neki cumit, ha cumizik, ölelgesd, ringasd, és csak a legutolsó legyen a szoptatás.

Csak azért írom, mert nálunk is így kezdődött, hogy 1-2-3x felkelt, 2 perc alatt visszaaludt a cicimen, gondoltam miért is ne adjam neki, most ott tartunk, hogy van hogy 8x megébred éjjel, ma pl 2 órát nem aludt egyben és csak a cicimen nyugszik meg!!!Ez nagyon nem jó, igyekszem róla leszoktatni.

Persze felkelek hozzá, megnyugtatom, csak nem akarom, hogy egész éjjel szopizzon, mert tartok tőle, hogy a foga sínyli meg.Tudom van sok gyerek, akinek meg sem kottyan a szopizás, de elég sok olyan 2 évesről is tudok, akinek a fogai az éjjeli szopizás miatt szuvasak...

Nem ijesztgetni akarlak, meg úgy csinálod, ahogy nektek jó, de lehet most még meg tudod előzni, hogy "elfajuljon" az éjjeli szoptatás.

13 hónapos a kisfiam

2011. nov. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én babám is 13 hónapos. 7 hónapos koráig ő is mintagyerek volt, aztán elkezdtek jönni a fogai. Azóta egy éjszakát sem aludt át, pedig most nem is fogzik. Fogalmam sincs, mi az oka.
2011. nov. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!