Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Folyamodjak "drasztikus"...

Folyamodjak "drasztikus" módszerhez? Bevált valakinek? (alvás)

Figyelt kérdés

hosszu lesz,de csak h értsétek...

a helyzet h 10hós nagyfiam még sosem aludta végig az éjszakát...ha csak 2szer kel akkor annak már örülünk.

én rontottam el elismerem ott,hogy decemberben nagyon beteg volt és akkor magam mellé vettem, nappal és éjjel is velem aludt a nagyágyban...azóta nappal csak ott tudom altatni, s ha elmegyek mellőle felébred hamar,ha nem akkor szépen alszik órákat.ha nagy nehezen elnyomom iszonyat sirás után a kiságyban akkor is 20perc után felébred s keservesen sir

éjjel elalszik az ágyában,de sokszor kel,s olyankor semmi baja nincs csak üljek mellette...de ez neki sem jó h nem alszik pihentetően,meg nekem sem.

egy tv msorban láttam(szuper dadus v mi) hasonló problémáknál, be betették a picit az ágyba, kijöttek és először este 2órán át üvöltött a gyerek mire elaludt,de kb 2hét alatt átálltak s nem volt már gond. én még sosem hagytam sirni,nem is tudom h menne e...ugy érzem h cserben hagynám.

mit kéne tennem? nappal is szigoruan ha üvölt ha nem kiságy meg éjjel is? vagy mit tegyek már?

ismerősök mondják hogy a sokkal kisebb babáik már rééég átalusszák az éjszakát,csak én voltam ilyen béna?

enni 5kor eszik tápszert utána már kiveszem magamhoz8elötte nem inkább kinlódunk) s akkor mellettem alszik mint a bunda 7ig...kétségbe vagyok esve már...


2011. márc. 22. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Ő most abban a korban van, hogy az anyukájával érzi magát biztonságban. Főleg, hogy nagyon beteg volt, bizonyára ő sem felejtette el még, megviselte. Én amondó vagyok, ha téged és a párodat nem zavarja, akkor aludjon veled. Esetleg az ő ágyát lehetne oda rakni közvetlen a te ágyad mellé. Én nem tudtam volna órákon át hagyni, hogy sírjon. én nem hinném, hogy jót tenne neki. No meg neked sem. Kitartás, hidd el hamar felnőnek. Nekem a fiam volt ilyen, tudom mit érzel.
2011. márc. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

NE, NE, NE!!!

Egyrészt a Szuperdadusban úgy emlékszem, idősebb gyerek volt, akihez pontosan másfél percenként bementek, másrészt pedig Te mit szólnál, ha tökegyedül feküdnél a sötétben, nagyon szükséged lenne valakire, de a családod oda se bagózna? Akkor egy 10 hónapos mit érezhet ugyanilyen körülmények között? Mit szólnál, ha a sírástól berekedne vagy elhányná magát? (Gyakran előfordul).

Én hiszek abban, hogy a mostani gondoskodásnak meglesz később a gyümölcse.

2011. márc. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, elnézést, kicsit agresszívra sikeredett, amit nem Neked szántam, Kérdező! :)))
2011. márc. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat!

nekem nem jelent problémát nappal v velem alszik, imádom a szuszogását meg összebujni:) csak az éjjeli alvásnál rossz h fél éjjel fent vagyunk,mert éjjelre nem szeretném odaszoktatni közénk..ha kiveszem a párom kimegy a nappaliba,mert nem tul nagy a franciaágy és fél h ráfekszik v iylesmi,nem tud ugy pihenni igazán. csak félek h a 2együtt nem fog működni(már mint h nappal kint-éjjel bent)

persze ennek a korszaknak is vége lesz egyszer...

csak tervben a teso,s akkor nem tom h mi lesz..na mindegy...az még odébb van:D

2011. márc. 22. 08:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy Vekerdy Tamástól olvastam: minden módszer csakis akkor eredményes a gyereknevelésben, ha az a szülő habitusából adódik, azzal a szíve mélyén tekljesen egyetért, azaz ha hiteles. Így van ez a különféle altatási módszerekkel is. Ha te teljesem meg vagy arról győződve, hogy az általad említett "drasztikus" módszer működni fog, számodra ez a dolog teljesen elfogadható, akkor csináld.. viszont, ha csak egy kicsi kételyed is van, akkor inkább ne. Ugyanis a babád meg fogja rajtad érezni a tétovázást, érezni fogja, hogy te magad seértesz egyet vel.. így aztáűn nem is lesz hatékony.

Az, hogy egy kisbaba mikortól alussza át az éjszakát, az ő érettségén múlikés nem a szülők ügyességén vagy "bénaságán". Most tombol nála a szeparációs szorongás, jöhetnek a fogai... annyi minden felébresztheti szegényt. Miért is kellene nki végig aludnia mondjuk 10-12 órát? Még egy felnőtt se tuidja.. mi is megébredünk éjjelnte néhány másodpercre... van, aki azonnal vissza is alszik, másmeg nehezen. A babák alvásciklusa még más,mint a felnőtteké, sűrűbben kerülnek a felületes alvás szakaszába.. ebből egyik magától vissza tud aludni, a másikmeg segítséggel.. esetleg ellenőrizni akarja, ott vagy-e még...

Te tudod, nekd mi a fontosabb: egy nyugodt, kigyensúlyozott, erős bizalommal felnövő kisgyerek, aki tudja, hogy ha hív, számíthat dád... Vagy egy olyan kisgyerek, akit hagytak sírni és megtanulta, nem számíthat segítségre...

2011. márc. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát nem te vagy az első ezzel a problémával. A kicsi azért nyugtalan, mert mindig téged keres, ezért nem alszik nyugodtan. Meg kell tanulnia aludni. Nem lesz gond ne félj. Írj privit és leírom mit tegyél. Mert ez így itt hosszú lenne. Engem kis egy doki tanított erre. Itt már másoknak is bevált.
2011. márc. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, nagyon szépen megfogalmazott és elgondolkodtató választ irtál.köszönöm!

én nem értek egyet a módszerrel,s mint irtam is nem biztos h menne(sőt inább biztos h nem:D)

csak hátha a babámnak teszek idővel jót vele...

az h én nem alszom nem bánom.nappal 2x alszok vele, nem vagyok zombi nagyon:)

remélem idővel alakul és jobb lesz azért...

2011. márc. 22. 08:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi is így voltunk, most 14 hós a kislányunk, közvetlen a mi ágyunk mellett csináltunk neki egy ágyat, a kiságyban mindig szarul aludt, mindig beütötte a fejét,kezét,lábát a rácsokba,egyszerűen kicsi neki. Így most elég jól alszunk,ált. 1x kel,iszik pár kortyot és vissza is alszik. Én se tudtam soha sírni hagyni, egy doktornő is azt mondta,ne ilyenkor akarjam külön ágyba vagy szobába erőltetni mikor itt a szeparációs szorongás, a fogzás, ha mellettünk jól alszik,aludjon ott,előbb utóbb kinövi.
2011. márc. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!