Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az a kisgyerek, aki bölcsi és...

Az a kisgyerek, aki bölcsi és ovi előtt könnyen feloldódik társaságban, szeret emberek közt lenni, az később is, minden helyzetben be tud illeszkedni?

Figyelt kérdés
Kisfiam most 15 hónapos. Már születése óta járunk vele társaságba, nálunk is sokszor van vendégség, ezért mikor új emberekkel találkozunk, a kezdeti bizalmatlanság után (kb. 10 perc) mindenkivel játszik, bemászik az ölükbe, visz nekik sütit, stb. Kifejezetten szereti, mikor nyüzsgés van körülötte. Szerintetek bölcsiben, oviban is könnyen barátkozik majd? Vagy ezek nem függenek össze?
2011. nov. 17. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem függ össze.

Én egy barátkozós, minden lébe kanál gyerek voltam, az ovit viszont utáltam és azóta sem vagyok egy nagy barátkozós.

De ezt előre nem lehet tudni. Sokat változnak még hónapok alatt, illetve másképp hat rájuk a bölcsi, ovi. Valakinek jót tesz, valaki visszafogottabb lesz.

2011. nov. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kisfiam nagyon baratkozos tipus. Mosolyog mindenkire meg a dokibacsira is vizsgalat alatt, akitol altalaban szoktak felni. :) Persze megvan nalla is az a bizonyos 10 perc tavolsagtartas amikor uj helyre erkezunk vagy uj emberek koze megyunk de utanna feloldodik, jatszik barkivel, jokedvu. Viszont kisfiam nagyon jol eljatszik egyedul is ha csak ketten vagyunk otthon. Feltalaja magat, tologatja az autoit, epit a legobol, kepeskonyvet nez. Orul ha leulok vele jatszani de nem kovet a konyhaba vagy nincs a nyomomba ha bekuldom jatszani a szobajaba amig dolgom van. Inkabb ugy fogalmaznek, hogy baratkozo tipus es szereti az embereket de szereti ha neha megvan a maga kis helye es elvan egymagaval. A bocsibe nagyon hamar beszokott. Annyi volt a gond, hogy az elso 1-2 heten nem tudott ott aludni. Annyira erdekes volt az uj kornyezet, gyerekek, jatekok, hogy nem hunyta le a szemet igy mikor delutan mentunk utanna nagyon almos, faradt es nyugos volt. De mara ez mar megoldodott es alszik akkr 2-2,5 orat is. Osszehasonlitasi alapom viszont nincs mert o az egyeduli gyerekem igy nem tudom, hogy tenleg osszefugg-e a baratsagos termeszet a tarsasagban valo beszokassal de nekunk nem okozott igazan gondot. Sirni csak ketszer sirt, amikor kijottem a terembol es otthoagytam meg az elejen. Azota nagyon szeret bolcsibe jarni sokszor meg a kabatjat is alig tudom levetni mert mar rohanna befele. Nagyon edes.

21 honapos

2011. nov. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem, hasonlóan szerencsésen alakulnak majd a dolgaink, mint a 2. válaszolónak!
2011. nov. 18. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!