Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretitek a hozzataplalast?...

Szeretitek a hozzataplalast? Kenyelmesebb volt a csak tejalapu etkezes?

Figyelt kérdés

Elore jelzem, hogy nem nyafogni akarok es panaszkodni, hogy milyen faraszto a hozzataplalas, ne kosson ebbe bele senki. Egyertelmuen nem a mi kenyelmunk fontos.

A kerdes azert fogalmazodott meg bennem, mert ot es fel honapos fiamnak ket hete kezdtem meg a hozzataplalasat es eszrevettem, hogy sokkal nyugodtabban, rutinosabban etettem, amig csak tejet evett. Nem az edenymaszatolasrol van szo, illetve nem csak errol, hanem arrol, hogy izgulok ez adott etetes elott, hogy vajon szeretni fogja-e ma, konnyen elfogadja-e, jol reszeltem-e, eszik-e eleget, kell-e tejjel potolnom, vagy tehat kivaltunk-e mar egy etkezest, ha kell potolni, akkor vajon mennyivel es mikor keri, elinduljunk-e setalni batran, vagy haza kell rohannom fel ora mulva az ehesen siro fiammal, stb. Sorolhatnam napestig az aggodalmaimat.

Azt a reszet elvezem viszont, hogy kanallal etetem es latom, hogy altalaban izlik, amit csinaltam. Es igy mar olyan "nagyfius" a babam. :-)

Nemreg itt volt anyosom. O eleg regen firtatta, hogy kezdjem el a hozzataplalast, azt tanacsolta anno, hogy kezdjem 4-5 hetesen, mert anno ok is igy csinaltak. Persze nekem akkor mar volt elgondolasom a temaval kapcsolatban es arra jutottam, hogy a negy honapot kivarom mindenkeppen, azutan pedig figyelem a fiamat es ha eleg erettnek latom, akkor kezdem. Ez ot honaposan jott el. Nem nezek anyosomra furcsan, arra sem, aki manapsag is hamarabb kezdi a hozzataplalast, mert tudom, hogy 20 eve is meg az szamitott az elfogadottnak, akkor azt szidtak volna le, aki a gyerek fel eves koraig var. Lehet, hogy mire nekem unokam lesz meg jobban kitolodik ez a hatar, vagy epp elore jon es akkor a menyem fog ram furcsan nezni az ot honap miatt.

Anyosomnak megmutattam nehany cikket neten, ami a jelenlegi elvek szerint irja le a hozzataplalasi szabalyokat, hogy miert kell varni es mire, stb. Megertette, hogy miert csuszott ki igy a dolog es azt mondta, hogy ha ujra kezdhetne, akkor o is inkabb igy csinalna, ugyanis elmeselni is nehez, hogy milyen baromi nehez volt hozzataplalni a nehany hetes pici babakat, reszelgetni, passzirozni egy cikk almat, kivarazsolni egy kaveskanalnyi levet ket szem meggybol, stb. Az tetszett meg neki nagyon, hogy akkor ugye pici babaknal jo sokaig csak minimalis mennyiseget kellett kesziteniuk, az idosebb korban hozzataplalt babaknal meg inkabb csak a bevezeto idoszakra kell figyelni, hogy ne kapjon keverve uj dolgokat, az adag lehet nagyobb.

Igazabol ezek a mondatai ultettek a fejembe a gondolatot, hogy aki koran kezdi a hozzataplalast, az sokat "szenved-e" vele, tobbet mint a keson (5-6 honap) kezdok, illetve hogy mas is erzi-e ugy, hogy ez idegorlobb, mint a szoptatas/tapszerezes, vagy csak en vagyok erzekeny?


2009. máj. 10. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a szopi alatt voltam gáz-mami, főleg mikor három hósan elkezdett össze-vissza mennyiségeket enni, én nekem az volt rossz érzés. Szóval én már vártam, hogy betöltse az öt hót és mást is egyen. Valahogy jó érzés volt, hogy ha nem akar szopni, ehet egy kis gyümit utána., igy tuti nem éhes. Vagy mikor már elapadt a tejem, már egész jó adagokat megevett gyümiből és kezdte a főziket, megnyugodtam, hogy szépen elfogad mindent, ha viszont nem tudott egy egész adagnyit megenni, kevertem kis tápit, amit simán ráhúzott, igy megintcsak tudtam, nem maradt éhes. Tök jó, hogy sokmindent megeszik, egész változatos igy hathós korára. Valahogy kiegyensúlyozottabb is a hozzátáplálás óta. Szóval én szeretem igy etetni, ügyes fiú, büszke vagyok rá:)
2009. máj. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En nagyon vartam mar a hozzataplalast.Nem volt kerdes az sem szamomra,hogy mit adok neki.Bebietelt,vagy sajat magam csinalom.Mar az elejen eldontottem,hogy csak kiveteles esetekben(ha nem vagyunk otthon)adok neki uveges bebietelt.Mindennap frisset fozok neki,es orommel csinalom,mert latom a visszajelzeseit,a mosolyt az arcan.Ennek mar 3 honapja.
2009. máj. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én viszont addig toltam a hozzátáplálást, ameddig csak lehetett. Nem vártam. Nyilván azért is, mert a babám elégedetten szopizott mindig és hála soha semmi problémánk nem volt a szopival. Én minél tovább akartam Őt szoptatni, 1 év volt az elgondolás. Most 13 hónapos és még szopizik 3x, amellett persze mindent eszik, amit mostmár élvezek, hisz annyira élvezi az új ízeket és büszke, hogy ott ül velünk az asztalnál és (sokszor) eszi, amit mi. De mégis, annál egyszerűbb és gyorsabb, hogy elővegyem a cicim nem volt ;). Ja, 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást.
2009. máj. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia.Én örülök,hogy már hozzátáplálunk,(konkrétan kiváltottunk 2 étkezést az 5-ből)kicsit szabadabbnak érzem magam.4 hónaposan kezdtük,védőnői javaslatra.Nekem különösebb problémám nincs a szoptatással,de nem is imádok szoptatni.Talán annyi,hogy én fekve szeretek azt meg nem lehet,ha elmegy az ember valahová+az én babámat a nyüzsi szopi közben zavarja(arra figyel mi történik,semmiről nem szeretne lemaradni).Nálunk nincs maszatolás sem igazán,szeret az etetőszékben ülni,,tudja hogy jön a kaja.Viszonylag szépen eszik kanállal.Most 6 hónapos 3x szopizik,2x eszik "szilárdat".Még egy szopit ki szeretnék váltani(déli)idővel,ha úgy látom a lányomon,hogy már nem igényli,a többi meg majd alakul.Ja,és szinte mindent megeszik.Bár,ez lehet szerencse.
2009. máj. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

én 4,5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, a babám anyatejes, de inkább tápszeres volt. szerencsére mindent megevett, ízlett neki, a fozés sem volt gond, az elso kanáltol számítva még vagy 1-2 hónapig voltak kisebb-nagyobb problémáink. nem mindig volt elég neki, így idobe telt, míg rájottem, hogy tejet is kér, tehát 3 hónapig minden étkezés után ment a tej is. aztán szépen elhagyta, azóta nagyon jo így nekunk. sokkal konnyebben elmegyunk valahova - szukségbol megoldottuk ugyan tápszerrel vagy autoban szopizással is (nem vagyok nyilvánosan kávézóban szoptato típus). egyszerubb, nagyfiusabb, és ami fo, nagyon tetszik neki.

amit az anyosodrol írtál, hát az így volt nálunk is, o is kezdettol fogva az etetésre unszolt...aztán végig az elso év során piszkáltak, mert ugyan nem voltam túl szigouan táblázatpárti, de azért óvatosan kóstoltattam és etettem a fiamat, ok meg aposommal cukkoltak, provokáltak. aztán beletorodtek. Tetszett, ahogy anyosoddal megbeszélted, és az még jobban, hogy megértette, és elfogadta. én is azt gondolom, hogy az unokám lehet, ki fog ezért nevetni, de mindig a kor ismeretei szerint a legjobbat akarjuk:)

2009. máj. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
jo tudni, hogy mas is hasonlo cipoben jar...a lanyom egy het mulva lesz 5 honapos es mar 3 honapos kora ota az egesz kornyezetem a hozzataplalast erolteti, de ne nem adtam be a derekamat, mert semmi sem indokolja
2009. máj. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!