Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tartjátok fekvő helyzet...

Hogyan tartjátok fekvő helyzetben az idő előtt ülni, illetve állni akaró babákat?

Figyelt kérdés
Itt mindig azt írjátok, hogy nem szabad ültetni a babát, ha még nem ül fel egyedül, illetve nem szabad állítani, ha nem áll fel egyedül. Hogyan oldjátok ezt meg. Az én babám olyankor ha megunja a vízszintest, akkor ordít, illetve erőlködik, hogy felüljön, de még nem tud. Ha felültetem, akkor meg kinyomja magát állásba és rugózik, ugrál. 6 hónapos. Mit lehet tenni, hogy nyugiban maradjon?
2009. máj. 10. 19:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ne tegyél. Hagyd a maga ritmusába fejlődni.Az én kisfiam 5 és fél hónaposan felállt magától.Már babakocsiba sem tudtam tenni mert kiakart ugrani.Addigra már stabilan ült egyedül és 9 hósan elindult egymagától.Vannak ilyen gyors gyerekek.A lányom pedig 14 hónaposan indult el.
2009. máj. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A mi lányunk három hónapos korától nem volt hajlandó nyugton feküdni, folyton lebegő ülést csinált és ordított. Négy hónaposan már magától felült a pihenőszékben, ami döntött támlájú, illetve hat hónapos korától stabilan ül egyedül. Képtelenség volt fekvő helyzetbe kényszeríteni, mellesleg a dokik és a védőnő is azt mondta, ha képes egyenes háttal stabilan ülni, akkor elég erős hozzá. Még nem volt hat hónapos, amikor magától elkezdett felülni az ágyon vagy a padlón vízszintesből, és nem volt nyolc, amikor egyedül felállt. Szóval én ezt az erőszakos visszatartást értelmetlennek tartom, és ezt nem is lehet bármelyik babával megcsinálni. Van, amelyik egyszerűen nem tűri. Egyébként az, h' ennyi idősen állásba nyomja ki magát és rugózik a lábával, ez teljesen egészséges (mi járunk három havonta fejlődésneurológiára, és a hat hónapos vizsgálaton ez is szerepelt a kérdések között). Tehát több szakember véleménye alapján azt mondom, amit magától csinál, az rendben van. Az a káros, ha a berogyott háttal össze-vissza nyeklő babát párnákkal kitámasztja valaki, vagy erőszakkal kézen fogva járatja, miközben magától még fel sem tud állni. (Ne haragudj, h' ilyen hosszan "értekeztem".
2009. máj. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!