Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Menyit hagytatok sirni?

Menyit hagytatok sirni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, epp most szoktasuk le 11 honapos fiamat az ejjeli szopasrol. Mar egy oraja sir a szivem majd megszakad.Tudom ezt kell tennunk de nagyon sajnalom. Ti hogy csinaltatok?
2011. nov. 17. 21:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Mit jelent, hogy "sírni hagyni"?

Én is leszoktattam a 13 hónaposomat az éjjeli szopiról, volt persze sírás, de ott voltam végig mellette, nem is volt szörnyű, kicsit ringattam, aztán elaludt. Egyedül a szobájában a sötétben hagyni, hogy rázza a rácsot, ne haragudj, de ez tényleg kegyetlenség.

Szoktasd le, ha szeretnéd, ez náluk már nem létkérdés, de azért finoman. Tudod, az az alapelv, hogy éjjel cici nincs, de Anya mindig van.

2011. nov. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
A szoptatás direkt úgy van kitalálva, hogy szerotonin szabadul fel benned és a picidben is, ami megnyugtatja és segíti elaludni. Tehát ezt az evolúció alakította ki így, nem rászokás kérdése.
2011. nov. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
47%
Én a 7 hónaposomat szoktattam most le. Tutira nem volt éhes, viszont kelt 3x-4x éjszaka , de nem is szívta. Az első éjszaka volt rossz, akkor sokat sírt, de végig a kezemben volt vagy a hátát simiztem, nem hagytam ott egy pillanatra sem. A második éjszaka is még picit sírt, de akkor már könnyebben visszaaludt. 3. éjszaka már csak egy pillanatra ki kellett venni és már aludt is. Azóta pedig nyugodt, alvós éjszakáink vannak.
2011. nov. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Kb 8 hónapos korától az apja jár be hozzá, ha éjjel felkel, mert volt, hogy már óránként kérte a cicit. Eleinte kiakadt, de akkor apa vele aludt. Most 20 hónapos, sajnos nappal még többször is van cici, de éjjel nem. Sőt, volt, hogy én mentem be hozzá, ha felsírt, és nem tetszett neki, apát kéri. Szerintem vond be a párod, tudja, hogy neki nincs cicije. Hátha ő könnyebben meg tudja nyugtatni. De ne hagyd sírni.
2011. nov. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Hat hol irtam en hogy egyedul uvolt bent a szobaban es tepi a racsot? Kerlek ne hasznaljatok a fantaziatokat. Az apja vele van egy percre sem hagyta magara. Es egesz ejjel ott volt mellette mikor folkelt. Latom massal is igy volt. NEm akarom siratni ot nekem sem esik jol. De mar mikor mindketten egesz d.e. kabak vagyunk a faradtsagtol akkor tenni kell valamit. Az ejszaka alvasra valo. Nem mondom ha faj valamije vagy ehes vagy szomjas ok de nem csak ugy cicizni. Volt olyan ejjel h ossz. 3 orat aludtunk. NEmcsak az en kenyelmem de mar o is ki van es latom h faradt. Az ejjel viszonylag jol aludt csak 4szer kelt es par perc visszaaludt. Mar ha erdekel valakit.
2011. nov. 18. 22:45
 16/19 anonim ***** válasza:

11. vagyok.

Ne haragudj, de nem fogalmaztál érthetően. :) Legtöbbünk számára a sírni hagyás a sötétben egyedül rácsot rázást jelenti, ezért érthették félre sokan.

Minden jót, sok sikert kívánok Nektek!

2011. nov. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Persze, hogy érdekel. Én is félreértettelek. Ha az apja bemegy hozzá (vagy te), akkor nincs baj. Nem könnyű az első pár nap, de aztán remélhetőleg nem lesz gond az éjszakai alvással. Minden jót nektek!
2011. nov. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
koszi szepen, mar az este en voltam vele es nekem ejjel tobbet sirt mint az apjanak de csak 2 szer kelt. ez mar nagyon is jo.
2011. nov. 19. 19:32
 19/19 anonim ***** válasza:

Félreértettük, sajnos a rossz tapasztalatok miatt az ember a sírni hagyásról egyből mást gondol.

Hosszú folyamat ez ám, de menni fog, ha tudja a baba, hogy biztonságban van cici nélkül is, ez a lényeg. :)

sok sikert, és kitartás!

2011. nov. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!