Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dohányzó anyukák! Rátok is...

Dohányzó anyukák! Rátok is úgy néz minden ember, mintha ki akarná kaparni a szemeteket?

Figyelt kérdés
1 éves kisfiam van, mielőtt teherbe estem, erős dohányos voltam, napi másfél csomag minimum elment. Terhesség alatt nem cigiztem és (szoptatni nem tudtam, nem volt tejem) szülés után még 3 hónapot nem gyújtottam rá. Sajnos egyszer elszívtam azt az egyetlen "áááá, úgysem szokom vissza, én ennél erősebb vagyok" szálat, és egy év alatt szépen visszaszoktam. Persze a kisfiam mellett sosem gyújtok rá, otthon és autóban sem, és napi fél doboznál nem megy el több egy nap, de bizony előfordul, hogy mikor séta közben elalszik a babakocsiban, akkor picit arrébb tolom, leülök egy padra, és rágyújtok. A járókelők pedig felnyársalnak a tekintetükkel...Nem érzem magam rossz anyának, mindent megadok a kicsimnek, sokat játszom vele, énekelek, nevetünk, szeretjük egymást. Őszintén, ettől tényleg el kell ítélni engem, és a sorstársaimat?
2011. aug. 30. 20:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%

hát jah

a tüdőrák nem életcél bár ha a tiéd az ...

cigizni tök hülyeség!

képzeld én is cigiztem és le tudtam tenni!

akkor nem az gyenge

2011. aug. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
Engem is taszít, ha a gyerek közelében dohányzó anyukát látok. Sajnálom.
2011. aug. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
81%
Én is eléggé visszataszítónak tartom. Főleg ha a gyerek 1éves kor alatt van. Én is dohányoztam de mióta gyerekem van, egy szálat sem szívtam.
2011. aug. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%

Meg is értelek, meg nem is. Én is dohányoztam, elég rendesen. Kb 7 hónapja "tiszta"vagyok.

Szóval tudom, hogy nem egyszerű...DE ami mégis a dolog ellen hangol: amikor oviskorú voltam anyukám cigizett és nagyon fájt a szivem, mert a dohányzás káros hatásaiból csak annyit fogtam fel, hogy Anya veszélyben van, meg is halhat. Nagyon rossz volt.

És egyszerűen rossz rágondolni, hogy az a kicsi szervezet beszívja a mérget. Egyik barátnőm sosem gyújtott rá, és tűdőbeteg lett. A szülei kemény bagósok.

Lényeg a lényeg: a cigi rossz. Ha mást is kiteszel a hatásainak az meg ...nagyon rossz.

ez ellen nem tudsz tenni, mindig lesznek, akik csúnyán néznek rád. Bevallom én is úgy néznék, mert szeretek ítélkezni. Emberek vagyunk.

23N

2011. aug. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
26%
Én is visszaszoktam de sem az utcán sem a lakásban nem gyújtok rá csak az erkélyen vagy olyankor ha nincs velem a gyerek.Pont az ilyen lenéző emberek miatt.
2011. aug. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
50%
Engem nem zavarnak az ilyenek. Én ugyan leszoktam és örülök hogy nem bűzlök már úgy mint előtte. Legfeljebb ez furcsa nekem, hogy ez téged nem zavar? Mert ezt érezni a dohányosok bőrén, főleg így nyáron mikor meleg van izzadnak és még erősebben érződik. Persze egy dohányos nem érzi magán, az is igaz. De azért sejtheted milyen. Ezt érzi a gyereked is mikor magadhoz öleled. Ezt nem lehet csak úgy lemosni. Bár szerintem semmi baja nem lesz ettől. Ha cigizni akarsz cigizz, csak minél kevesebbet. Próbáld meg inkább mással pótolni, ropi, keksz...bármi.
2011. aug. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
77%

Bocs, de meg tudom azt az illetőt érteni, én sem néznék jó szemmel egy ilyen anyukára, sajnálom, de megértem őket!

Egyébként, miért kellett visszaszoknod? Én komolyan nem tudom megérteni az ilyen embereket!

Bocs, hogy ezt írom, de ha azt vállalod, hogy cigizel, akkor vállald a következményeket...! Ha meg nem tetszik, tegyél érte, és szokj le! Segitséggel képes lehetsz, ha tényleg ennyire nem tetszik, hogy "megneznek".

Én nem itéllek el senkit, így téged sem, nem is az én dolgom, de ne csodálkozz...! Hiszen nagyon szörnyen tud állni egy kisgyerekes anya kezében a cigi...!


Mégegyszer bocs a durva beszédért, nem annak szántam, ellvégre te döntesz, neked mi a jó!

2011. aug. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
88%
Az első pozi teszt után letettem a cigit. 5 hónapos a babám, néha, ha ideges vagyok, megfordul a fejemben, hogy na csak egy szálat, de ránézek a lányomra és nem teszem meg. Nem tolok ki a gyerekemmel, hogy utána a cigis lehelletemmel beszéljek hozzá, a cigi szagú ruhámba fúrja a kis arcát, vagy véletlenül is bekapja az ujjam, ami tökig füstös. Én meg tudom álni, pedig nagyon gyenge az akarat erőm, ezért nem értem meg azokat, akik nem tudják megtenni ezt a gyerekükért, magukért. Barátnőmmel ugyan ez a probléma, és én rá is szólok, ha együtt sétáltatjuk a gyerekeket, hogy ne gyújtson rá, mert nem szeretem, ha a gyerekem közelében cigizik. Szerintem undorító és gusztustalan a gyerek közelében dohányozni. Ennél már csak a dohányzó terhes nő rosszabb!
2011. aug. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
18%

Akkor látnátok nálunk a játszóteret, gyerekek játszanak, a padon ül az összes szülő, és mind füsstölög.

Le lehet pontozni ha a gyerek alszik a kocsiban, én is rágyújtok, de ha ölemben van vagy előttem ül a kocsiban, illetve vele egy helységbe sosem!

2011. aug. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
40%
Szia, én 2 év után szoktam vissza, pont 2 hete, de napi pár szálat szívok, és csakis akkor mikor alszik a fiam, előtte nem fogok rágyújtani, ha a fene fenét eszik sem, és séta közben sem, annál szerintem sincs csúnyább mikor babakocsit tol valaki és rágyújt. És nem az emberek miatt, hanem magam miatt, nekem nem fér bele. ha 2 évig megáltam, hogy nem gyújtok rá, kibírom azt, hogy akkor cigizek, mikor itthon elalszik, és este 1,2 szál. és nem bíroma cigiszagot magamon, egyből kezet, fogamosok. Én ilyen vagyok. Szerintem ne gyújts rá, csak mikor a szobájába alszik, te meg kimész a kertbe, vagy erkélyre.
2011. aug. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!