Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen nagy baj lenne a babámmal?

Ilyen nagy baj lenne a babámmal?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Tényleg egy sorstársa sincs?


2011. nov. 18. 17:11
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

De mit csinál? Próbál forogni? Kúszni? Bármiért nyúlni? Csak fekszik a hátán és nem csinál semmit?

Magában az, hogy nem nyúl a játékért, az nem baj.

Kicsit részletesebben írj, hogy mit csinál vagy nem csinál.

2011. nov. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, én akartam neked írni, csak elfelejtettem! Kérdezd meg a dokidat, védőnődet, elvileg nekik alapból kérdezniük kéne, hogy mit csinál. Lehet, hogy kis hipotónia van a dolog mögött, pl ha a vállövi izmok gyengék, akkor van, hogy nem nyulkálnak. Gyógytornával simán helyrehozható. De tutit a doki, szakember mond majd.
2011. nov. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Reagál-e a hangokra? ha mutatsz neki valamit, vagy beszélsz hozzá figyel rád? Igen egy kicsit részletesebben légyszíves fejtsd ki biztos pontosabban tudunk rá válaszolni.
2011. nov. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Jav. nyúlkálnak. De ha pl kezéb adsz valamit, megfogja? Az arcod felé nyúl? Ökölben van még a keze vagy már nyújtva vannak az ujjai? Fejét emeli? Forognia még nem kell..
2011. nov. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Hason fekve kinyomja magát nyújtott kézzel is, de általában ökölben van a keze. Nagyon sokáig tudja így tartani magát. Párszor már átfordult a hátára, meg nagyon próbálkozik is. Ha a hátán van akkor is próbálkozik forogni, nyomja el magát a lábával, de még nem sikerült. Nézelődni nagyon tud, minden érdekli. Az én kezemet nézi, de a sajátját nem. Csak odáig jutott el, hogy nem véletlenül teszi a szájába, hanem direkt. Keze még szokott ökölben lenni, de legtöbbször nyitva van a tenyere. Folyamatosan gagyarászik, próbál utánozni, figyel rám, ha beszélek, a tükörben is nézi magát. Ha a kezébe adok valamit, akkor megfogja, de nem tud róla, hogy megfogta, nem emeli a szeme elé, nem érdekli, hogy van valami a kezében. Ha rázom neki a csörgőt, vagy fekszik a játzószőnyegén, akkor figyel rá, de meg sem próbálja kinyújtani a kezét érte. Az arcom felé sem nyúl.

A védőnő mondta, hogy valami nincs rendben vele, mert még nem nyúl semmi után. Igaz még csak most látta először...

2011. nov. 18. 17:42
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Ami késik, nem múlik. :) Babaúszáson is van egy kislány, 4,5 hónapos, és még csak most kezdett nyúlni a játékokért. Persze ő már próbál forogni, ha a kezébe adják a tárgyakat megfogja, rövid ideig tartja. Ha ez a Te babádnál is így van, akkor nem baj. Ha viszont semmit nem csinál, akkor ott gond van!
2011. nov. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Ennyit mondott, hogy valami nincsen rendben vele? De mi? És hogy hova menjetek, kinek mutasd meg? Szerintem amúgy nincs komoly baja, de én spec megmutatnám egy gyógytornásznak, nem hipotón-e. Amúgy szerintem tök rendben van. Nekem mondjuk a mozgásfejlődés a heppem, mert lehet, hogy kinövi idővel, de ügyetlenebb lesz. Mindenesetre nem az én feladatom megítélni, hogy le van-e maradva, de ha aggódsz vagy kételyeid vannak, vidd el szakemberhez, neurológushoz, gyógytornászhoz. Lássa szaki, ők sokkal jobban tudják!
2011. nov. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Azt mondta kedden menjünk be és megnézi a doki is, és majd eldönti kell-e neurológiára menni. Úgy aggódom érte :(
2011. nov. 18. 17:51
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem vagyok orvos, de szerintem olyan nagy baj nem lehet vele, hiszen érdeklődő, (édes) kis baba! Ha kinyomja magát, akkor szerintem igazán gond sincsen vele, max még nem érdekli a dolog.
2011. nov. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha lógatsz fölé játékot, akkor csapkodja? Mert először a csapkodás kezdődik. 1ébként az én babám is később kezdett érdeklődni, de aztán vettem neki egy chicco oroszlános csörgő, rágókát és szinte azonnal rákapott. Lehet, nem szimpi neki, amik vannak:)
2011. nov. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!