Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Játszószőnyeget vagy pihenőszé...

Játszószőnyeget vagy pihenőszéket vegyek 5 hetes babámnak?

Figyelt kérdés
Melyik éri meg jobban? Mindkettőre nem szeretnék beruházni.
2009. máj. 11. 09:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Én úgy tudom pihenőszéket csak 3 hónapos kor után javasolnak és akkor sem sok időre, hiszen nekik még a vízszintes a legjobb testhelyzet. Nekünk is játszószőnyegünk van, 6 hetes kora óta és az első pillanattól el van vele. Igaz néha mozgatni kell neki a lógó játékokat, de nagyon érdekli.

(2 hónapos kislány anyukája)

2009. máj. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Babája válogatja, melyiket szereti.Én a pihenőszékre szavaznék, ha rezgős.Mindkettőt vettem.A játszószőnyeget nem nagyon értékeli, inkább szeret a mi ágyunkon hemperegni.:)
2009. máj. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok.Mindkettőt három hónapos kora óta használjuk, bár megvoltak előbb.A széket nem tanácsos előbb, a szőnyegre meg tojt, míg kisebb volt.
2009. máj. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekünk a pihenőszék nagyon nyerő volt az első fél évben. Nagyon szeretett benne ringatózni, sokszor kivittem magammal a konyhába, feltettem az asztalra és amíg főztem, jól elvolt benne a lányom, nem érezte magát egyedül.

A játszószőnyeg 3 hós kora után jött jól, akkor szeretett ott játszadozni, de nem helyettesítette a pihenőszéket. Egyébként pont ugyanolyan jó, ha a kiságyára vagy a járókájára (ha használtok ilyesmit) akasztod fel a játékokat. Pontosan annyit ér, mint a játszószőnyeg, csak nem kerül sok ezerbe.

Esetleg érdemes szétnézned a teszveszen vagy a vaterán, ott olcsóbban kaphatsz jó állapotú dolgokat. De ha van felétek esetleg ilyesmi: én egy angol turiban vettem a pihenőszéket, nem is volt használva, hanem kiállított darab volt eredetileg, így olcsón meg lehetett szerezni. Ha jól emlékszem, 6 ezret fizettem érte.

2009. máj. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
az előttem szólóhoz csatlakoznék nálunk is van mindkettő,sőt a pihenőszék állítható vízszintes helyzetbe de akkor a legjobb neki mikor a nagy ágyba hempereghet és nézegethet:)a pihenőszéket hamar megunja a játszószőnyegen lévő dolgokat meg még nem éri el és csak akkor zenél csörög zörög ha megüti.Vegyél mindkettőt szerintem 3-4 hós körül mind kettő érdekli már
2009. máj. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk is van mindketto es szerintem mas-mas korszakban elvezik ezeket. Mondjuk nem pont pihenoszekunk van, hanem elektromos hinta, olyan, amelyik fekvo helyzetig dontheto, tehat ezt egeszen pici kortol hasznalni lehet. Hasznaltuk is, nagyon jol elvolt benne, hatalmasakat aludt es latszott, hogy tetszik neki a ringatas. Ez tartott kb negy honapos koraig, azutan mar nem maradt nyugton benne a fiam, hiaba volt allithato a tamlaja, lehetett volna benne olyan pozban is, mint kb a bebihordozoban, hogy nezelodhessen, de igy sem tetszett neki, mert mozogni akart. Ekkor valt szamara erdekesse a jatszoszonyeg, mert abban ugye lehet forogni, van sok hely, szinek, megfoghato jatekok, ragni is lehet.
2009. máj. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Nekünk is van mindkettő. Szerencsére a játszószőnyeget ajándékba kaptuk, a pihenőszéket pedig a Brendonban vettük kuponra, féláron.

Kislányom most 2 és fél hónapos. A szőnyeget még nem nagyon élvezi, szerintem azzal még ráérsz akkor, ha már tud nyúlni dolgokért.

A pihenőszéket tudom ajánlani, kb. ennyi hetes volt a kislányom, amikor megvettük neki. Nálunk nagyon bevált, jól el van benne, oda viszem, ahol én vagyok, nincs sírás. Sokszor elalszik benne.

Fentebb üzenem, hogy lehet vízszintesen is állítani, úgyhogy nem csak 3 hónapos kortól lehet használni. TAPASZTALAT!

Jó babázást!

2009. máj. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Egyetértek az előzővel, olyat kell venni, ami állítható. A miénkben még újszülött szűkítő is volt, mint a babahordozókban. Egyébként a jól kialakított pihenőszék nem káros a gerincnek, hiszen a babahordozóban sem vízszintesen vannak, hanem olyan pozícióban, ami a picik számára megfelelő és kényelmes is.
2009. máj. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
Utolsónak üzenem, hogy hordozóban sem tanácsos sokáig tartani.Ekkora babát VÍZSZINTBE kell fektetni, amíg ki nem alakul a gerinc természetes görbülete(kb.négy hónap körül), addig nem szabad deformálni a gerincét.
2009. máj. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
Az anyaméhben sincsenek vízszintesen a babák... Én azt vallom, hogy a picik ösztönösen tudják, mi a jó nekik. Nagyon sok baba sokkal szívesebben van a babahordozóban, mint a kiságyban vagy a mózeses babakocsiban. Valószínűleg kényelmesebbnek és biztonságot adóbbnak érzik. Ha káros lenne számukra, valószínűleg nem is találnák kényelmesnek.
2009. máj. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!