Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó vagy rossz a lelet? A...

Jó vagy rossz a lelet? A kh-ban semmit nem mondtak. Csípőszűrés.

Figyelt kérdés
Csak a kezembe nyomták és már csapták is be az ajtót. Tehát: fejbiccentő izom feszes, felsővégtagok mozgása szabad. Gerincen kóros, izomtunusban durva eltérés nem észlelhető. Jobb lába időnként befelé fordul, passzíve és aktive is teljes korr lehetseges. Csípő lazább. Ortolani neg. Mko ll/b tip. csípő, csontmag nincs. Rtg lelet: mko a vápatető kissé meredekebb a lat vápasarok lekerekített. Jav: terpeszpelenkázás 2 hónapig.
2011. nov. 16. 19:49
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ha letelik a 2 hónap mi lesz? Honnan fogjuk tudni, hogy minden ok? Még csak azt sem mondták mikor kell kontrollra menni. Kell egyáltalán?
2011. nov. 16. 19:52
 2/17 anonim ***** válasza:

Kontolra szerintem 2 hónap múlva kell menni.

A leletet nálunk fel kell vinni a gyermekorvosnak... gondolom nálatok is. Ő majd segít neked értelmezni és elmondja a teendőket.

2011. nov. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ezt a leletet kell most elvinned és megmutatni a baba háziorvosának, hiszen ő utalta be (,javasolta) a csípőszűrésre. Majd részletesen elmagyarázza mi a következő lépés. Terpeszpelustól nem kell félni. Sokszor inkább csak megelőző jellegű.
2011. nov. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem félek, csak az aggaszt, hogy ezt írták a beutalóra: 'a beteget ill hozátartozóját a betegségéről, teendőkről, lefolyásáról, terápiás és alternatív megoldásairól valamit ezek potenciális szövödményeiről felvilágosítottuk.' És semmit nem mondtak. A gyerekorvos se fog semmit mondani, ő csak akkor beszél ha haszna van belőle.
2011. nov. 16. 20:10
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
Hány hetes a baba? A IIb nem jó. Az én lányom erre kengyelt kapott 3 hónaposan. Nem ficamos, de alulfejlett a csípője. Nem akarlak ijesztgetni, de én elvinném magánba is máshová, és nagyon komolyan venném a terpeszpelenka viselését (napi 24 órában!). Emeld a vigantol adagot is napi 2 cseppre, ez segíti a csontmag kialakulását, és a vápa kialakulását. Ha 3 hónapnál fiatalabb a babád akkor szigorúan terpeszpelusozd, de ha már három hónapos vagy idősebb akkor vidd máshová is, és kérj még egy véleményt, mert később gond lehet, ha nem alakul ki megfelelően az izület.
2011. nov. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én is elvittem még magánba mert nálunk is futószalag volt a gyermekortopédián és alig mondtak valamit, szerintem is érdemes megkérdezni egy másik dokit. Tényleg fontos lenne tudni, hogy mennyi idős a baba, sok múlik rajta. Én a terpeszpelussal gondban voltam, amit vettem az nagyon szar, éles volt, nem tudtam ráadni a babámra. Utánaolvastam egy csomó helyen és SK csináltam egyet amit tudott hordani 2 hónapig. Plusz a madándoki ajánlotta hogy tornáztassam, a babamasszázsos védőnő mutatott még néhány gyakorlatot (sajnos már eég rég volt, de lehet, hogy a tied is tudja) és 2 hónap után a kontrollon teljesen jók voltunk. Persze a magánhoz is elvittem kontrollra, benne jobban megbíztam, de ő is azt mondta, hogy rendben van már.
2011. nov. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A leletet vidd el majd a gyermekorvosodnak..hsonló volt a kislányom szűrés eredménye,nekünk is 2 hónapig kellett terpeszpelust hordania.

Ha lett volna valami durva eltérés szóltak volna szerintem

Feltételezik,hogy viseli majd a babád a t.pelust igy az esetleges eltéréseket ez korrigálja majd.

Az uh-s leletünkön ugyan az volt mint a tiéteken.

Én betartottam és rajta volt a babucimon a pelus.

Minket sem hívtak vissza kontrollra.

De a gyermekorvos biztosan még megnyugtatóbb választ fog adni.A vápatető kissé meredek ez azt jelenti,mivel még nincs csontosodás,nem "csinált még teljesen helyet"magának

majd ez szépen "bekopik"

Nem lesz semmi gond,hordja a babád a pelust...

Minden jót kívánok!

2011. nov. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Meglepő válaszok érkeztek, köszönöm.

A védőnőm azt mondta ez egy teljesen negatív lelet (de az ő szava nem sokat ér a szemembe, nem megbízható szakember). Vigantol cseppeket már 2 hónapos korától kettesével kapja. 3,5 hónapos a picim. A védőnő továbbá azt is mondta, hogy ha vissza kellene mennem, akkor az rá lenne írva a papírra, de nincs.

Magánba nem tudom elvinni, mert egy kis faluban élünk 15 km-re a várostól és nincsen autónk, busszal pedig nagyon hosszú az út és ki tudja hol találok egyáltalán magán ortopéd rendelőt.

Gyerekorvoshoz jövő hétre kaptam időpontot.

2011. nov. 18. 13:05
 9/17 anonim ***** válasza:

A védőnőd hülye.


Vidd el magánba, mert 3,5 hónaposan ez nagyon rossz lelet.

2011. nov. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szia nekünk köttöt volt a csipönk 1 hónapig kengyelt hordtunk.Mi az orvostól kaptuk a kengyelt és ha terpesz pelus kellet volna azt is adot volna.Ultrahangal nézték meg ,hogy helyre állt e a csipönk.1 hónap allat 2szer. .Mi minimum 20 percet beszélgetünk a doki növel.Elmondta mit miért kell és miért lessz jobb a kicsinek ha ne állitgasam ha kinönénk menjek be és ök állitanak rajta stb. Probáld meg elvinni másik orvoshoz is.
2011. nov. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!