Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl szigorú vagyok, rosszul...

Túl szigorú vagyok, rosszul csinálom a gyereknevelést, vagy tényleg le lehet szoktatni róla a kisbabákat?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy úgy veszem észre,hogy túlságosan megszokta, hogy a kenguruban hordom a 10 hetes kisbabát és mikor leteszem a kiságyába, akkor addig sír míg fel nem veszem, de én arra gondoltam,hogy nem fogom mindig kézbe szoktatni, a fene sem bírja mindig cipelni és mikor sír a kiságyában, vagy ahol azelőtt aludt a kis rezgős székében hátat fordítok, hogy úgy érezze sírással nem ér el mindent,kimegyek a szobából és hagyom sírni, mert ha mindjárt felveszem,akkor megszokja, hogyha sír én mindjárt ugrok. Én ilyen gyerek voltam és sajnos ezért lettem utána elkényeztetett, sírással mindent elértem, a szüleim alig győztek velem. Szóval lehet, hogy szívtelennel tűnik, nem tudom mit gondolnak mások erről. Nincs jobb módszerem, hogy leszoktassam arról, hogy manipuláljon majd a sírással, később hisztivel. Persze ma próbáltam ki ezt először, de sikertelenül, mert még fél óra múlva is sírt, nem volt se szomjas, se fáradt, mivel aludt a kenguruban, pelenkát is cseréltem. A kengurun kívül meg nyugtalan és bömböl.
2011. nov. 22. 04:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem négy hónapos ikreim vannak, szinte egész nap kenguruban vannak, vagy az egyik, vagy a másik, már leszakad a derakam, de soha nem tudnám egyiket sem sírni hagyni. Volt olyan is ,hogy egyszerre voltak álmosak, az egyiket kenguruba raktam, a másikat meg a szabad kezemre fektettem, így cipeltem őket vagy 20 percig, míg el nem aludtak, de egy másodpercét sem bánom, mert nem volt gyereksírás, sajnos azt nem tudom elviseni. A nagy fiam is ilyen volt, ő már négy éves, állandóan kenguruban volt Ő is, úgy főztem, takarítottam, minden úgy csináltam. Most egy teljesen kiegyensúlyozott kisfiú, aki nagyon bújós, és állandóan puszilgat engem is meg az apukáját is meg kistesóit is ,mert ezt tanulta tőlünk... a sok szeretgetést.

Szerintem ne hagyd őt sírni...mert kisbaba mi meg felnőttek vagyunk, és azért vállaltuk őt, őket, hogyha bármi bajuk van mi ott legyünk vele, velük. Az hogy te hisztis voltál, az szerintem inkább 3-4 éves korban lehetett nem ilyenkor.

2011. nov. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Az abszurd, hogy ha Te olyan voltál törvényszerű,hogy a Te gyermeked is olyanná legyen. Te alakítod. Ő még olyan picurka.
2011. nov. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal! Nem baj, ha hordozod, amikor igényli, nem lesz "elkapatva". Csak lehetőleg ne kenguruban hordozz, az nem túl jó (inkább kendő, mei tai).

[link]

2011. nov. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!