Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen szakrendelésre vigyem...

Milyen szakrendelésre vigyem a kislányomat, ha refluxra gyanakszom?

Figyelt kérdés
A gyermekorvosunk nem foglalkozik velünk, pedig valami gond van a kislányommal. Lassan egy éves és nem megháromszorozta a születési súlyát, hanem csak duplázta. Havi 150 grammokat hízik már egy ideje. Nem hajlandó semmit enni és napi rendszerességgel hány is az ételtől, rengeteget csuklik (napi 2szer akár órákon át). Én már teljesen ki vagyok borulva....nem szól másról a napunk csak hogy próbálom etetni, ő meg nem hajlandó... Nagyon aggódom érte, de az orvosunk nem tesz semmit, pedig 2 hetente a nyakára járok, hogy valami nincs rendben....
2009. máj. 11. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs módod gyerekorvost váltani? Gasztroenterológia. Hol laksz? Mi a Heim Pálba jártunk a kislányommal.
2009. máj. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Gastroenterológia

De ha jól tudom, kell hozzá beutaló.

Azért kérdezz utána.

Vagy esetleg magánrendelés...

Szintén refluxos kislány anyukája

2009. máj. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mi nem Bp-en lakunk, hanem Tolna megyében, így A Heim Pál az nekünk nem jó....

Hogyan vizsgálják meg, hogy tényleg refluxos-e? Ha az, akkor hogyan kezeil?

2009. máj. 11. 20:34
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
először csak ki fognak kérdezni a tüneteitekről, gyógyszert szoktak rá adni + esetleg speciális diétát
2009. máj. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Csuklásra ajánlom a cebion cseppet. A napi kétszeri csuklás nem sok. Adjál neki kiskanálból kb: 5 cseppet a cebionból és elmúlik a csuklása. Legalább az nem fog idegesíteni. Lehet, hogy azért hány mert állandóan eteted mert rá streszeltél. Ha nem eszik ne próbáld tömni még akkor se ha kicsi a súlya. Lehet, hogy a foga miatt nem eszik vagy csak a meleg vagy egyszerűen ennyi is elég neki. Ha erőlteted csak rosszabb lesz.Ha kihagy egy-egy étkezést az nem baj. Amúgy a refluxot hasi ultrahangal nézik, kell vinni magaddal teát mert akkor nézik mikor iszik. Háziorvosnak kell beutalót írni a szakrendelésre és csak ő írhatja fel ezt a különleges ultrahangot sima orvos nem írhatja fel a vizsgálatot.
2009. máj. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
Az előző vagyok. Ja és nem véletlenül nem küld el az orvosod. Mert tudja, hogy a gyógyszer amit írnak az nagyon erős és rossz a szívnek és csak akinek nagyon fontos azt küldik el. Ha majd nem múlik akkor hidd el, el fog küldeni.Amúgy ha refluxos lenne akkor első perctől hányna a babád és nem most jelentkezne.
2009. máj. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

SZia! Kislányom 3hónapos és 7 hetes kora óta szenvedek vele reflux miatt. Kórházban voltunk 1 hétbe telt mire megállapították. Olyan gyógyszert kap amit recept nélkül is vehetsz neki :ULCOGANT Minden második szopi előtt,de max 4szer kap belőle másfél ml-t. Próbáld ki,ez állítólag savlekötö,és egy réteget képez a nyelőcsövön amitől nem fáj neki az evés. Hátha használ! Ezen kívül nutriton tápszerből csinálok neki zselé szerü anyagot ami besüriti az anyatejet a pocakjában és így nem jön vissza a kajcsi. Ezt minden szopi előtt kapja.

Elekeserít,hogy már egy éves a gyerkőcöd és még mindig alig eszik. ÉN is tök kivagyok,pedig még csak 3 hósak vagyunk. VAnnak napok amikor SEMMIT nem hajlandó szopizni. Általában félálmában,álmában eszik csak normálisan, egyébként úgy varázsolom bele a mellem a szájába! ringatva,énekelve,állva szoptatom. És én még azt hittem,hogy jobb lesz idővel.....

Akkor NEktek is jobbulást és sok erőt kívánok!!!!

2009. máj. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!