Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány nap alatt hatott a...

Hány nap alatt hatott a módszer? (éjszakai ébredések)

Figyelt kérdés

És mi volt a módszer?

Éjszakai szopiról szeretnénk leszoktatni az egyéves fiunkat. Úgy látjuk az utóbbi időben, hogy nem csak hogy nincs szüksége rá, hanem kvázi zavarja őt is az éjszaka ilyen módú megszakítása.

Egész biztosan nem szomjas és nem is éhes, mégis visszaszokott arra, hogy alighogy lefekszünk, már sír is. Szóval 2-szer, 3-szor biztos egy éjjel és csak nyűgösködik éjjel is nappal is.

Persze most úgy tűnik foga is jön, de ez fogtól függetlenül is így van, hogy egyszer minimum felébred, de inkább többször.

Eddig az volta szabály, hogy éjfél előtt nincs cici. most beállt arra, hogy fél egykor felébred :-D mint az atomóra, olyan pontosan...aztán van, hogy cska 6 körül, de inkább 3 körül és hat körül is. végül 7-kor ébred.

Azt szeretnénk, hogy fél 6-6 körül kapjon cicit, merthogy az eset 8-tól reggel 8-ig idő tényleg hosszú lenne, szóval 6 körül, de öt előtt semmiképp. addig csak vizet meg simit, meg nyugtatgatást, főként az apjától,mert ha engem megérez, sikítozva sír :-(((((

tegnap éjjel 20-30 perc alatt megnyugodott és visszaaludt. közben Apa simogatta, nyugtatta, pár percekre kijött, de kb. ötpercenként visszament, hogy érezze , nincs egyedül. én hosszabb és rosszabb menetre számítottam elsőre, bár így is együtt sírtam szegénykémmel, de ez tényleg tarthatatlan már. csak hát kegyetlen bizonyos szempontból...

Nálatok mi volt a módszer? mennyi idő után hatott? vagy az éjszakai ébredésekről csak úgy szokott le a picitek, hogy teljesen elhagytátok a szopit?

Számomra nagyon kellemetlen, hogy éjjel lassan többet cicizik, mint nappal, tejem se nagyon van már, inkább csak nagyon kötődik a rituáléhoz, merthogy amúgy cicin alszik el, szóval sokszor már fáj a szopi fizikailag, pláne éjjel :-(

Reménykedhetünk, hogy pár nap alatt abbamaradnak az ébredések? nálatok hogy zajlott?


2011. nov. 22. 12:53
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
Este én adnék vacsit is a szopi mellé. Ha éjjel felsír, csendben és sötétben altatnám vissza (csak egy kis fény szűrődjön be). Később fektetném le. Nálunk ez vált be, kb. 1 hét volt.
2011. nov. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 krisztivan ***** válasza:
Náunk az időhúzás vált be.Mindig éjszaka 1 körül ébredt.Először azt mondtam 2 elött nincs cici.1-2 napig csak simi volt,duruzsolás és víz.Aztán 3 elött nincs cici,és így tovább....!Kb.2 hétig tartott és nem kérte a cicit,de ettől függetlenül ébred még most is 14 hósan.(1X-2X éjszaka).Illetve kiköltöztünk a másik szobába,mert rájöttem hogy konkrétan miattam ébred fel éjszaka.
2011. nov. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 A kérdező kommentje:

3 hós kora óta külön szoba van, ez nem gond, de az volt, ezért tettük külön már akkor. nagyon rossz alvó pár hetes kora óta amúgy :-(


később nem tudom lefektetni, mert így is sokszor nyűgös és türelmetlen a fáradtságtól estére. vacsit fél 7-kor kap, ezt ki tudnám picit tolni, de akkor meg kb teli hassal fürödne, az se jó. :-( 20-30 perc telik el így fürdésig a vacsorától.

a cici már hónapok óta csak amolyan szomjoltó neki. vannak is gondjaink az ivással, nagyon nehezen tudjuk folyadékfogyasztásra bírni.


nappali alvásnál is felébred egyszer és vissza kell altatni, ezért is vagyok kicsit szkeptikus, hogy elérhetjük-e a célunkat. mert azzal sem leszünk beljebb, ha ugyanúgí kel, de kínlódhatunk, míg visszaalszik meg altatgatni kell, holott mellen 10-15 perc alatt visszaaludt. de ez meg nem mehet a végtelenségig... pláne, hogy tényleg kevés már a tejem és -gondolom ezért - fáj néha a szopi

2011. nov. 22. 13:43
 4/64 anonim ***** válasza:

Szia, hajnali fél 1es szopit 6hónaposan úgy hagytuk el, h egy éjjel langyos vizet kapott, megitta mindet, másnap már nem is ébredt ebben az időben, hajnali 4es szopihoz pedig Apa kelt fel,első éjjel fél órás zokogás, második éjjel 5 perc, 3. éjjel nyüszögött, azóta néha (heti 1-2 alkalom) felsír a foga miatt, Apa felkel, bekeni dentinox-szal és alszik szépen.

uzsonna: főzelék este 6kor, szopi 8kor és kb reggel 6kor ébred a reggeli szopihoz.

Egyetlen dolgot csináltunk másképp, mint nálatok, nem ül ott és simogatja,hanem megnyugtatja, lefekteti és otthagyja, nekem az a tapasztalatom h ha folyton bemegyünk hozzá, újult erővel üvölt.

2011. nov. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 A kérdező kommentje:

14:08-as, van benne valami, tényleg újult erővel üvölt. szóval csak menjen be, nyugtassa meg és hagyja ott? így is a szívünk szakad meg... de tényleg újult erővel üvölt olyankor.


Még annyit fűznék az egészhez, hogy tudom, a közelségemre vágyik meg ilyenek, de napközben ezt bőven megkapja. amúgy is nagyon anyás lett mostanában, és tényleg úgy érzem, nem jó irányba haladunk és hogy ennyire nem szabad ráhagyni a dolgokat, mert a fejünkre nő. :-) ráaádsul ettől függetlenül is vannak olyanok, akik szerint már megtörtént :-D

14:08-as, bánom hogy nem mi is már féléves korában tettük ezt meg. remélem, nem viseli meg jobban...

2011. nov. 22. 14:28
 6/64 anonim ***** válasza:

Lányom is 1 éves, én is azt hittem majd ha nem szopizik napközben éjszaka sem fog. Hááát!

Egy hete elhagytuk az esti, két hete pedig a rggeli szopit, este fél9kor alszik el, igaz ő 5 körül ébred először, de nem éhes, csak cuclizik a cicin:):):

Most éjszaka viszont 3szor is felket, jön a foga. Én most azt mondtam,hogy dec 1től szépen abbahgyjuk az éjszakait is.

Apára nem számíthatok, mert szegény segítene, de ha a lányom meglátja füli ér a szája, és mindne van csak alvás nincs.


Ne haragudj,hogy nem tudtam segíteni, csak éreztetni szerettem volna,hogy nem vagy egyedül.

2011. nov. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:

14:08as vagyok: engem már sokan megköveztek(lepontoztak itt) az altatási módszereim miatt, pedig sok könyvet elolvastam és főleg sok barátnőt kikérdeztem ők hogyan csinálják. amit tudok mondani, ott a határ ahol megszabod és a gyerekek szeretik a szabályokat és ha elhatározod és tartod magad hozzá, beválik.De ha megszabod a saját magad felállított szabályokat, összezavarodik. Én nem szerettem volna ölben húzgálni, ringatni fölöslegesen,babakocsihoz kötni az altatást, kb 4hónapos korában vettem egy nagy levegőt és beraktam a kiságyába egy szundikendővel, cumival, bekapcsoltam vmi zenét és kimentem. 20percig sírt, én kint az ajtó előtt sírtam, majd elaludt.Délutáni alváskor már csak 5percig sírt, este már nem is sírt, megölelte a szundikendőt és aludt és ez azóta így megy. Nekem és azt gondolom neki is megérte az a 25perc beszoktatás. Ha nem éhes nem szomjas, alvásidő van és megmutatod betartod a rituálét, meg fogja tanulni. Aki altatja a gyerekét, ott a baba ahhoz szokik hozzá, h sétálgatnak vele v ringatják, vagy tologatják. Nem ítélem el őket sem, én ezt választottam. Szerintem ha megnyugtatjátok és kimentek, és tudod h biztos helyen van a kiságyban, nem lehet baja.De ha téged az nyugtat meg, 20perc múlva bemehetsz, megnyugtatod őt a kiságyában és kimész megint.Kivenni nem lenne szabad. Nem gondolom h egy életre megutál, ellenben lehet h megspórolsz neki is egy későbbi átszoktatást.Ha 2-3 éjszaka alatt sincs változás még mindig visszatérhettek az előző felálláshoz.

egyébként vmelyik éjjel pont ezt olvastam, itt nyilatkoznak azok akik a babára hagyták a döntést:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Ha esetleg amiatt ébred fel mert rosszat álmodott, hallani a sírásán, akkor is kiságyban megnyugtatni, visszaédesgetni és kimenni.


lelkierő kell hozzá, de beválik. sok sikert nektek és külön örülök, h apukája rávehető ilyesmire, őt nem kapcsolja össze az anyatejjel.

2011. nov. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 A kérdező kommentje:

Hát még én hogy örülök, hogy rávehető :-))) bár nem kiabálom el, mert hamar alább szokott hagyni a lelkesedése, de szerintem érzi, h ő is profitálhat a dologból ;-))


Sajnos eddig nagyon is altatva volt a kis trónörökös. és ugyan egyelőre csak a visszaalvási gondot szeretném megoldani, megfontolandó, amit írtál.

abban maximálisan egyetértek, hogy a szabályokra szükség van, így elszántnak érzem magam. remélem, férjem is az lesz és türelme is marad az egészhez meg energiája is.

hétvégére okosabbak leszünk...

tehát azt mondod, kb 3 nap alatt kellene, hogy érezhetően változzon a helyzet?

2011. nov. 22. 21:13
 9/64 anonim ***** válasza:

azt mondom, h nálunk 3.este már csak pár nyüsszenés volt, nem 3 átüvöltött éjszaka.Meglepődnék ha olyan akaratos lenne a Manód, h egyfolytában zokog, azt még én sem bírnám. Mindenesetre napközben etesd szépen, h tuti ne legyen éhes éjjel. Védőnő tanácsolta amúgy ezt az apás kelést, ő már tapasztaltabb,nagyon örült h megfogadtuk és be is vált.

jah és langyos vizet is megpróbálhatjátok cumisüvegből úgy, hogy nem veszitek ki az ágyából. Légyszi írd majd meg, h hogy sikerült!

2011. nov. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 A kérdező kommentje:

Most ott tartunk, hogy első éjjel fél órát sírt kisebb megszakításokkal. második éjjel is. és mindkétszer öt perc után visszament Apa hozzá vigasztalni.

Harmadik éjjel elkövettük azt a hibát, hogy már este mondtuk neki sokszor, hogy éjjel alszik a cici és anya is. Persze óránként felsírt, aztán 11-kor hallhatta a folytott kiabálásunkat is egymásssal, ettől pánikba esett, muszáj volt bemennem, ölbe vettem, azonnal megnyugodott, ringattam picit, aztán szépen visszaaludt. fél négykor kelt, hogy cici. Apja bement. Másfél-két perc nyafogás után visszaaludt, de sajna négykézláb és a megigazításra amúgy nem szokott felkeln, de mivel most nem fáradt el a sírásban, így felébredt az igazítási kísérletre. sajnos újra négykézláb került a takarókupacon, ezért kb. félóránként hallani lehetett, hogy vergődik és nyüsszen egyet :-( 5-kor kapott cicit és aludt szépen hétig az ágyában. negyed kilencig meg mellettünk. én úgy érem, haladunk, de hétvégén írok még...

2011. nov. 24. 20:54
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!