Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 év körüli kisfiatok mivel...

2 év körüli kisfiatok mivel szeret játszani? Mit vesztek neki karácsonyra, adnátok ötleteket?

Figyelt kérdés
2011. nov. 22. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:

fiam autóval és autóval szeret játszani :) meg alkotni, gyurmázni, festeni, rajzolni...

karácsonyra legot és playmobilt kap :)

Te fiad?

2011. nov. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az én fiam ugyanez,jóformán semmivel sem szeret játszani,csak autókkal,önállóan csak azokkal van el.Ha leülök hozzá,akkor duplózik is,így azt kap majd vszínűleg.Festeni,gyurmázni nem szokott még,pancsolna,megenné csak őket.

Te milyen autókat szoktál neki venni?

2011. nov. 22. 23:32
 3/7 anonim ***** válasza:

100-as boltban veszek olyan festéket amit meg lehet enni, 4db 800.-! de meglepően szépen fest ecsettel, nem pancsol :)

a gyurma meg só-liszt gyurma, azt eheti ;)


mikor megyünk boltba akkor választhat, mindig matchboxot választ! már vagy 20db-ja van :S azonkívül a felhúzósokat imádja meg az ikeás összerakhatósakat....most. múlthéten a legoautó volt a kedvenc :)


nálatok melyikek a kedvencek? :)

2011. nov. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

:)


A matchboxokat ő is imádja,szereti a szépen kidolgozott élethű autókat,elutasítja a színes babaautókat,pedig jobban még az való neki,néha eltöri a burago,meg ilyesmiket is.Én,mint abszolút hozzá nem értő,eleinte kínai autókat vettem,de persze az széttörik rögtön,így azóta férjem átvette az uralmat a játékvásárlás fölött (a babajátékokban profi voltam:D),és ő mondja h mi jó,mi nem.Sajna a Duplo autókat sem szereti,azok is túl színesek neki.A legnagyobb kedvencek viszont a munkagépek,azon belül is a traktorok minden mennyiségben:D

A magyar termékeket is jó minőségűnek láttam pl. homlokrakodót,dömpert kaptak nemrég.Most majd a Wadert szeretném kipróbálni,nektek van olyan?

A gyurmához köszi az ötletet,látod erre nem is gondoltam!:)Nekiültök asztalhoz és leteríted vmivel,vagy hogyan fogtok neki?

2011. nov. 23. 00:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Fasín és hozzá favonatok.
2011. nov. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam imád autózni, vonatozni,építőkockázni is szeret, meg kapott egy babát a kislány unokatesójától azóta folyton azt takargatja meg eteti,mostanában az orrát szívja,meg a lázát méri persze csak játék lázmérővel na persze ez nem túl fiús játék de tök jó el van vele.Most pedig a főzés a mániája,egyfolytában elhordja az edényeket mega fakanalakat és főzni akar, úgyhogy most apa játék konyhát készít neki Karácsonyra.

Gyurmázni is szeret csak azt már mostanában kicsit unja,hosszú kigyókat szoktunk gyúrni és azokat szét vagdossa műanyag késsel,meg van gyúrma készletünk azzal lehet készíteni cicát , ktyát meg mindenfélét, a múltkor megsütöttük őket a sütőben, nem lett olyan szuper de azért neki tetszett.Igaz azóta már eltördelte őket.

Ezt a két gyurma receptet a neten találtam és elmentettem, most sehol nem találom őket nem tudom belinkelni, úgyhogy leírom ide. Mind a kettőt kipróbáltuk és tök jók lettek.


Gyurma recept

Hozzávalók / Ingredientes:

1 bögre liszt (1 cup floor)

1 bögre meleg víz (1 cup hot water)

1/3 bögre só (1/3 cup salt)

1 zacsi sütőpor (1 bag raisng powder)

1 ek olaj (1 tablespoon oil)

Elkészítés:

Kimértem az alapanyagokat, beleöntöttem egy lábosba, elkevertem, majd közepes hőfokon addig kevertem (kb 5 perc), míg összeállt ilyen szép kis gombóccá. Utána adagokra szedtem, és por ételszínezéket gyúrtunk hozzá. A natúr szín is nagyon szép. Nagyon élvezték a gyerekek a gyurmázást, pont olyan szuperpuha, mint a playdoh, és ráadásul ha “véletlen” megkóstolják, akkor sincs baj. Zacsiba zárva eláll 1-2 hétig.



Gyurma recept 2.

Már ott elkezdődik a móka, hogy ki kell választaniuk, milyen illatú gyurmát szeretnének: málnásat, mangósat, talán dinnyéset? Van az az instant üditős por, kis zacskókban, na azt kell beszerezni hozzá. Figyelhetünk az illatán kívül arra is, hogy milyen színű. Mi három különböző színt választottunk.



Egy színhez a következő hozzávalók kellenek: 1 csésze só, 2 csésze liszt, 1 csésze víz, 1 ek olaj, fél zacskó sütőpor, és 1 zacskó üdítőpor.



Mikróban, vagy tűzhelyen melegítsük meg a víz és az olaj keverékét. Nem kell forrjon. Utána keverhetjük bele a száraz anyagokat, és kész is. Ha túl puha, adhatunk még hozzá egy kis lisztet. Ha kész a 3 szín, tettem hozzá színes gyöngyöket, és szegfűszeget, és kezdődött a komoly alkotó folyamat... :)

2011. nov. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Köszi a gyurma receptet,ezt én is kipróbálom a kisfiamnak,ő december közepén lesz 2 éves.

Ő imádja a markolókat,traktorokat,kukásokat,kamionokat.

Legújabb játéka,hogy az egyik edényembe belerakja az autókat és fakanállal keveri.

Megkérdeztem tőle mit csinál,ő közölte velem,hogy autó pörköltet.

Majd megzabáltam.

Építeni is nagyon szeret,karácsonyra duplot kap tőlünk.Nagyszülőktől kamiont,és az első laptomomat.

Másik mamától meglepi lesz.

2011. nov. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!