Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon kiborít, ha nem eszik...

Nagyon kiborít, ha nem eszik rendesen a fiam. Más is így van ezzel?

Figyelt kérdés
Egyszerűen annyira ki tudok akadni, hogy nem tudok rendesen beszélni senkivel, ideges vagyok, feszült olyankor. Most pár napja csinálja ismét, a kaja negyedénél már nem kell neki, ki akar jönni az etetőszékből, ellöki a kezem. Sosem erőltettem, mindig kivettem és abbahagytuk az evést, amikor nem kellett neki több, de olyankor fel tudnék robbanni, sírógörcsöm van. Pedig már 20 hónapos, nem kicsi, nem tudom, miért veszem ennyire a szívemre ezt. Ma reggel sem evett, viszont ebédnél duplán bepótolta. Tehát enni eszik ő, de akár egy kihagyás is megvisel engem. De normális, hogy ennyire? Szerintem valami gáz van velem, nem kéne ennyire szigorúan vennem a dolgokat.
2011. nov. 23. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is porbalj meg egy kicsit lazitani ezen a teren. Ne felj nem lesz semmi baja csak azert mert neha kevesebbet, neha meg tobbet eszik. Szerintem az egvilagon semmi gond nincs veled, mindenki aggodik valamiert az anyasag mar csak ezzel jar. :) Az en kisfiamnak is vannak nagyon evos napjai de van olyan napja, hogy csak gyumolcsot hajlando enni. Az en kisfiam pl. a tejet nem issza meg semmilyen formaba. Sajnos ez van es probalom neki mas formaba potolni. Foleg ha a kisfiam ebedre tobbet evett akkor egyertelmu, hogy bepotolta. Egyebkent 20 honaposan ha ehes lenne vagy kellene neki valami nem hagyna beken. :) Ne aggodj minden a legnagyobb rendben. Meg csak ezutan jon majd az igazan vallogatos idoszak. :)
2011. nov. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem még nincs gyerekem, csak a húgomnak. Ugyanígy van vele ő is, anyukám meg még adja alá a lovat. Pedig mindketten tudják, hogy mi sem ettünk a húgommal, azt hitték, éhen fogunk halni, mégis felnőttünk egészségben, és a húgom tizenéves kora óta túlsúlyos, én még küzdök ellene, egyre kevesebb sikerrel, pedig odafigyelek és nem zabálok!

Ezek alapján azt gondolom, hogy ha a fiad egészséges, akkor bízd rá, hogy mikor mennyit eszik (persze rendszeresen kínálni kell). Ha nem reggelizett, akkor kapjon laktatóbb tízórait. Egyet ne engedj: csokival, cukorral, egyéb édességgel pótolni a hiányzó étkezést.

Remélem, nem haragszol, hogy beleugattam, ez családi tapasztalat.

2011. nov. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, tényleg megnyugtattál. :) Tudom, hogy nem jó ez a túlaggódás és nehéz rajta változtatni, de megpróbálom.
2011. nov. 23. 15:58
 4/5 A kérdező kommentje:
Második, dehogy haragszom, sőt teljesen egyetértek Veled (is). :) Nem adok neki édességet, főleg nem evés helyett, erre nagyon vigyázok. Csak akkor kap valamit, ha rendesen evett. De akkor is max. túró rudit, pufit, sajtdarabkákat.
2011. nov. 23. 16:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam 22 hónapos, több, mint egy hete nem eszi meg az ebédet és a vacsorát sem..hozzá sem nyúl..reggeli és esti tápszert megissza, azonkívül talán egy fél zsemle és egy gyümi. Ennyi az egész napi kaja. A fiam kb.ovis adagokat evett egy héttel ezelőttig. Semmi szervi baja, foga sem jön. Én is kivagyok borulva :( remélem csak ătmeneti náluk ez a helyzet! Kitartás :(
2011. nov. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!