Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Rossz szex, baráti viszony -...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz szex, baráti viszony - működőképes kapcsolat?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 21 éves lány vagyok. A barátommal 5 hónapja vagyunk együtt, és az az igazság, hogy bár jól kijövünk, jókat beszélgetünk és tudom, hogy szeret, érzelmi és szexuális érettség terén nem vagyunk egy szinten. Én 15 éves korom óta gyakorlatilag mindig(max. 2 hónap megszakítással!)kapcsolatban éltem, ezt szoktam meg. Természetes volt, hogy az előző, 2 éves kapcsolatom vége után egy hónappal már egy új kapcsolatban találtam magam. Nem szerelemből, csak nekem mindig szükségem van egy biztos pontra. Az a baj, hogy nem érzem, hogy 5 hónap alatt az érzelmeink egymás iránt elmélyültek volna, és ez nem rajtam múlott! Az eddigi barátaim mindig valamivel idősebbek és tapasztaltabbak voltak nálam, ő pedig... Ez a 2. kapcsolata, és az első nem volt túl komolynak nevezhető. Kapcsolatunk sosem a testi vonzalomra épült, a szex terén nem azt nyújtja és nem annyit nyújt, amire igényem lenne. Most már ott tartok, hogy inkább barátként gondolok rá: szeretem őt, a személyiségét, bírom a családját és a barátait, tetszik a környezet, amiben mozog, de a szex nem jó, szenvedély most már csak elszórtan van jelen, és úgy érzem, éretlen még hozzám, emiatt pedig rengeteget veszekedünk. Viszont ha rászánom magam a szakításra, mindig eszembe jut, milyen jó pillanataink is vannak... Szerintetek működhet így egy kapcsolat? Félek az egyedülléttől! Mi van, ha szétmegyünk és nem fogok kelleni másnak?
2010. nov. 3. 00:23
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Ha te tapasztalt vagy, ő meg nem, akkor miért is nem tanitod meg őt arra, mi lenne neked jó???

Senki nem születik zseninek, szexben sem.

2010. nov. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mert neki ez most pont elég, ami van. más kérdés, hogy nekem nem. nem azt mondom, hogy fogyatékosságai vannak, hanem azt, hogy más szinten tartunk. nekem volt már egy évnél hosszabb kapcsolatom, nem is egy, a legutolsó barátommal gyakorlatilag már együtt éltünk, testi-lelki TÁRSAK voltunk, míg ő még csak most ismerkedik a normális párkapcsolat fogalmával. nem hinném, hogy ezt a folyamatot fel tudnám/fel akarnám gyorsítani, vannak utak, amiket neki magnak kell végigjárnia... vagy rosszul látom?
2010. nov. 3. 00:40
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Az egy dolog, hogy neki új a helyzet, neked meg nem. Attól még tanithatod szépen, lassan, finoman.

Én a magam fejével őt választanám, ha tényleg jó fej, kellemes a társasága. A szex tanulható, ahogy a társas együttlét egyéb dolgai is, ráadásul tudod, hogy nem reménytelen, csak tapasztalatlan.

Szóval szerintem hajrá...

2010. nov. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Se szerelem,se szexuális vonzalom? Ennyivel beéred 21 évesen? Ezt hívod párkapcsolatnak? Ráadásul neki mit tudsz így nyújtani: egy elégedettlen nő,egy állóvíznek sem nevezhető kapcsolat és egy érzés,hogy szar az ágyban.Tényleg ennyire rettegsz az egyedülléttől,hogy szerinted az ennél a "kapcsolatnál" is rosszabb lehet? Ha már magaddal szemben nem vagy igényes,hogy valóban egy testi-lelki párkapcsolatod legyen,akkor legalább neki add meg az esélyt,hogy olyan lánnyal legyen,aki szereti és,akit kielégít,amit ő ad.

A párkapcsolat nem végig rózsaszín köd és cukormáz,de a barátságnál jóval több és az,hogy kedveled a szüleit és a környezetét még nem ok,hogy vele tervezd a jövőt.21 évesen nem lehetsz ennyire kishitű,hogy neked jobb már nem juthat!

2010. nov. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne őt akard megváltoztatni, hanem nézz tükörbe, hogy mennyire gáz a személyiséged. Még hogy magadat nevezed érettnek, röhej. Kihasználod őt, csak félelemből vagy vele, és őt akarod megváltoztatni? A fair az lenne, ha ezeket elmondanád neki, hogy azért vagy vele, mert félsz a magánytól, és lehet hogy még ezután is a barátod marad, nem mintha megérdemelnéd, de ha jó barát, talán. Aztán próbálj meg egyedül boldogulni. Mert soha nem lesz igazán jó kapcsolatod pasival, ha magaddal nem tudsz mit kezdeni. Rajta nincs megváltoztatni való, ő megy a maga tempójában a maga útján. Te viszont vagy menj pszichológushoz, vagy tégy szert önismeretre valahogy, mert így leélheted az életed, de mindig mást fogsz hibáztatni hogy nem jó, "éretlen még hozzád" a másik. Röhej, ne haragudj, de nagyon gáz vagy. De még javíthatsz magadon, ha akarsz.
2010. nov. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

,,nem hinném, hogy ezt a folyamatot fel tudnám/fel akarnám gyorsítani"

pont itt írtam, hogy NEM akarom megváltoztatni!!! ennyire nem lehet nehéz a felfogásod... nem akarom, hogy "felnőjön" hozzám, de nekem se megy már ez az "első szerelem"-dolog, nem hiszem, hogy ez bárkinek is a hibája lenne...

2010. nov. 3. 10:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenesetre kezeltesd a kapcsolatfüggőségedet.
2010. nov. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!