Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudok a gyerekemmel...

Nem tudok a gyerekemmel játszani, van még így valaki?

Figyelt kérdés

Kérlek ne mondjátok, hogy nem kell mindig lefoglalni, tudom én is. :)

De amikor igényelné, hogy játsszak vele, valahogy nem megy. Nem azért, mert nem akarok, hanem valahogy nem tudok "ráállni".

Nézegetjük a könyveket, elmondom, hogy mik vannak a képeken, mondókázok neki, bár nem sokat tudok, hozza a kockákat, hogy építsek, ő szétszedi, utána újra elölről, ezzel sokáig elvan, és ezzel majdhogynem ki is merül a "tudományom".

És mikor látom, hogy ez kevés, türelmetlen leszek vele is, amitől meg végképp rosszul vagyok.

Segítsetek!


2011. nov. 23. 19:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Na ezt akár én is írhattam volna. Én is kb. ennyire vagyok képes :) Mennyi idős a babád? Az enyém 9 hónapos. Ma nagyon büszke voltam magamra, mert fél órát ült nyugodtan az ölemben, míg én azzal szórakoztattam, hogy egy textilpelust terítettem a fejemre, ő meg lerángatta és ezen kacarászott. Sajnos elég szegényes a fantáziám ilyen téren, de azért remélem felnő így is :)
2011. nov. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Az a legjobb ebben az oldalban, hogy ha nagy nehezen ráveszem magam, hogy kiírjam a nyomoromat, kiderül, hogy nem vagyok egyedül.:)

14 hónapos nagyfiú.

Sokszor unatkozom, és megöl miatta a lelkiismeret-furdalás. Van, hogy alig várom, hogy elaludjon, és tudjam tenni a dolgomat, vagy éppen semmit nem csinálni, és ez is borzasztó.

2011. nov. 23. 19:44
 3/14 anonim ***** válasza:
2011. nov. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

9 hónapos az én kisfiam is, írok pár ötletet:

-tapsikolós, ölben ülős mondókák, lovagolós dalokat nagyon szereti (neten rengeteg mondókás oldal van)

-kopogósat játszani, erre bármilyen tárgy megfelel

-elbújni, kukkolós játék

-nóta tv-t hallgatni, közben táncolni vele (imádja) :)

-állatos dolgok nézésénél, én mindig az állat hangját utánozom, jó sokszor, mindenféle hangon

-egy nagy kosárba tartom a mindenféle csörgőt, együtt leülünk kiborítja, azokkal játszunk

-kinyitja a nappali alsó fiókjait, oda felügyelet mellett játszható kincseket rejtettem neki ( színes csillogós, zörgős csomagolópapír, miindenféle szalag, billentyűzet ilyenek)

- mostmár naggyon érdekli a zenélős játékok, könyvek, amit még nem sikerül megnyomnia segítek neki, és ahogy világítanak is teljesen elbűvölik

- de üres flakonba bármilyen zörgős dolgokkal is jól eljátszunk, felügyelettel lufizik, labda után mászik

-amíg a dolgom végzem, vagy etetőszékben, vagy kompban van, de közben végig beszélgetek neki, akármikor rámnéz fülig ér a szája :))

2011. nov. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én is mindig így vagyok a saját nyomorommal :) És én is ugyanezt érzem, amit te is, hogy alig várom hogy magam lehessek, és ezért rosszul érzem magam. Próbálom meggyőzni magam, hogy egész napos pesztrálás után megérdemlem a magammal való foglalkozást, ez néha megnyugtat. Annak a válaszolónak pedig aki a sok ötletet írta, nagyon hálás vagyok! Sok használhatót találtam köztük, biztos a kérdező is.
2011. nov. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Annak, aki belinkelte azt a másik kérdést, üzenném: KÖSZI!!

Én is úgy érzem, hogy ha nagyobb lesz, könnyebb lesz. Ha már majd beszél, és több mindent tudunk csinálni együtt.

Azt kihagytam, hogy a férjem mentősofőr, és iszonyú keveset van itthon, úgyhogy minden rám marad, és lehet, ettől is van ez az egész. Hogy fáradtabb, türelmetlenebb vagyok.

2011. nov. 23. 20:03
 7/14 anonim ***** válasza:
töltsd le: anya taníts engem.
2011. nov. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem sikerült még előhoznod a gyermeki éned. Én a 2. gyerekkoromat élem a lány mellett, 15 hónapos. Imádom nézgetni, hogy milyen könyvet, játékot vegyek neki, közben eltölt a büszkeség, hogy szerintem csak jó játékai és könyvei vannak, szuperjó hintája. Van egy saját szobája, ahol csak játszunk, mert egyébként a mi hálószobánkban alszik. Nagy tér van neki a szobájában, kedvére jöhet-mehet, pakolhat.

Ami nálunk nagyon bejött, a babahangszerek. Itt tudsz nézni: www.hanifa.hu . Ebből már van egy kisebb doboz, leülünk, ő rázza a bébirumbatököt (mindkét kezében egy :-)), én sípolok, vagy csattogok a kasztanyettákkal. Játszunk xilofonon.

Imád táncolni, tükör előtt szoktunk bohóckodni, szereti becsukni az ajtót (tejüvegszerű), én meg kopogtatok neki a másik oldalról. Beszélnek hozzá a plüssállatok, megpuszilják, olyankor nagyon boldog. Nálunk ilyesmikkel telik a nap.


Nem vagyunk egyformák, és téged a babád így szeret ahogy vagy. Pont az a jó, hogy ők elfogadnak minket feltétel nélküli szeretettel. Így vagy jó neki! :-)


Egyébként vannak nagyon jó ötletek az Anya, taníts engem könyvben (itt is szokták küldözgetni egymásnak az anyukák a gyakorin). Nem kell szó szerint követni persze, de indulásnak tök jó.

2011. nov. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam 16hónapos.Könyveket nézünk mi is,kimegyünk labdázni,mondókázok neki.Már ha mondom neki hogy bújóskázzunk akkor elbújik,én megkeresem aztán ő :) Szoktam könyvet is olvasni,de még ezt nem nagyon üli végig.Azér olvasom hogy mégis csak szokja.Ha apa itthon van vagy anyósom/sógornőim itt vannak szoktunk fogócskázni :) Egy kupak jobban leköti mint egy rendes játék :D Autókázni azért szokott,akkor én is brümmögök vele.Azt hiszem ilyen téren jó vagyok.
2011. nov. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

20:40 vagyok.

Imád táncolni is,én is elbohóckodok.Az ágyról az ülembe ugrik,csikizem,dobálom és nagyon szereti :) Sokszor még a hátam is belefájdul.

2011. nov. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!