Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet ápolni egy 8...

Hogyan lehet ápolni egy 8 hónapos baba fogait?

Figyelt kérdés
Már 4 fog van kinőve.A védőnő a múltkor a kezembe nyomot egy fogkefét és fogkrémet, de nem mondta el, hogy mit kéne vele csináljak...
2011. nov. 24. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem nyomott a kezembe semmit a védőnő, de fogtam egy babafogkefét, tettem rá egy picike babafogkrémet és megsúroltam a lányom fogait.

Semmi extra, csak egy kicsit átdörzsölöm a fogakat. Az elején szerette, aztán nem nagyon engedte, most megint szereti és elkéri a fogkefét és magától is rágcsálja, miután én megdörzsöltem neki.

2011. nov. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha adtál volna hálapénzt még házhoz is járna, hogy megmossa!

Legközelebb ne feledd a boritékot (20 ezres helyett antraxxal megtölteni)!!

2011. nov. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A fogkefét oda szoktam neki adni rágni, de azt nem tudom, hogy fogkrémet tehetek e rá, mert kiköpni biztosan nem tudja.
2011. nov. 24. 16:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha babafogkrém (mint pl. a Nenedent), akkor azt akár le is nyelheti.

De van aki az első évben csak vízzel és fogkefével mossa a fogakat, a lényeg, hogy megdörzsölöd egy kicsit, és így hozzászokik a fogmosáshoz a baba.

2011. nov. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fogkrém a fogkefére, fürdés után, törülközőben a csap mellé ül, és már ha közelítek a fogkefével, tátja a száját. Mondom, hogy áááá. Kétszer átmegyek alul felül (egy nagyon pici fogkrémmel), és kész. :) Még sima vízzel is egyszer.

Természetesen nem tud köpni még.

Ha még nem ül, hasra is fektetheted, ha van ott hely, vagy pelenkázón egy pohár vízzel, fiam imádja közben nézni, ahogy folyik a víz.

2011. nov. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!