Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos baba mellett moziba...

3 hónapos baba mellett moziba menni, tényleg nem "helyes"?

Figyelt kérdés
Kislányom 1-én lesz 3 hónapos, nagyon jó baba, vidám, nem hasfájós, szinte soha sem sír, eszik-alszik. Kb. a várandósságom 8. hónapja óta nem mozdultam ki társasággal, nem is akartam, hiszen pici babám van, most viszont moziba szeretnék menni úgy, hogy lefejek tejcsit cumisüvegbe és a férjem vigyáz a babánkra. Nem lakunk messze a mozitól, oda ill. visszaúttal a filmmel együtt 3 óráról van szó. Ma viszont Édesanyám a szememre vetette, hogy képes vagyok egy film miatt 3 órára itthonhagyni a Picit, mert lehet, hogy a Párom mégsem tud majd úgy ellenni vele, mert mi lesz ha mégis rám lesz szüksége ... stb. ezzel lelkiismeret furdalást okozva nekem. Tényleg nem helyes, hogy egy ilyen picike babát magára hagyok 3 órára egy mozifilm kedvéért, ami igazából nem életbevágóan fontos, hogy el kelljen mennem otthonról. Ti mit gondoltok? Mert én nem így látom de valamiért mégis elkezdtem bűntudatot érezni.
2011. nov. 22. 13:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

A férjednek is meg kell tanulnia a babával lenni. Ő az apja. Plusz ha most egy kicsit felnőtt Nő is leszel arra a 3órára(smink parfüm csini ruha, szupi séró) akkor a babád egy nyugodt boldog anyuval lesz.

Na meg benne van a pakliban, hogy a bébi végig alszik:)

Jó szórakozást.

2011. nov. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
27%
Az én lányom 4 hónapos lesz 4-én, de én sem mozdultam ki szinte sehová, kiv. bank vagy egyetem amit csak én személyesen tudtam elintézni. Barátok nem jönnek, én pedig nem viszem a babám hidegbe. Nélküle nem tudnék sehová elmenni. Bűntudatom van.
2011. nov. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen bűntudatod, nyugodtan menjél el, fel se fog tűnni a picinek, hogy nem vagy ott. A párod is el fogja tudni látni, sőt jó, mert így ő is közelebb kerül a gyerekhez és pluszban te is feldobódsz egy picit és nem leszel bekattanva.
2011. nov. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
3 óráról van szó. Könyörgöm, azt simán végigalussza. De ha mégsem, miért ne tudná apuka ellátni? Mondjuk a cumisüveget nem javaslom, inkább a kispoharat. Szépen lenémítod a telefont, rezgősre és ha gond van, még mindig haza tudsz jönni. Szerintem biztos jót tenne, menj csak és ne hallgass másra. Érezd jól magad, kapcsolódj ki!
2011. nov. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség, menj nyugodtan!:)

Arról nem beszélve, hogy neki is jó, ha mással is van néha, könnyebb lesz neki alkalmazkodni, ha tényleg valami "fontos" dolog miatt nélküled kell lennie. PL., újra terhes leszel, és kórházba kell menned...vagy bármi.

A lelkedről nem is szólva. Egy boldog anyuka a legjobb a babának. Ne hagyd elrontani az örömödet, főleg ha a férjed jól elvan vele! :)))

2011. nov. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 krisztivan ***** válasza:
100%
Ha van lehetőséged akkor menjél.Még pici és ezt bizony ki kell használni.Hozzá kell szoknia a férjednek is hogy ellássa a babát.Amikor nagyobb lesz,úgyse fogod tudni "levakarni"magadról.Akkor szerintem sokkal nagyobb szüksége is lesz rád,amikor majd jön a szeparációs szorongás,vagy a foga megindul.Addig pedig menjél és töltődj fel!!! Jó szorakozást és ne legyen lelkiismeret furdalásod.
2011. nov. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
3 hónapos volt a fiam, mikor elmentem egy rendezvényre, 2 órára. Végig a babán agyaltam közben. Bezzeg ő aludt végig, apukájának nem volt teendője. Akkor egy filmet tuti nem tudtam volna végignézni úgy hogy oda is figyelek. Ha akarsz, menj! Ne attól tedd függővé, ki mit mond.
2011. nov. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell lelkiismeretfurdalást érezned! Ha te úgy érzed szívesen mennél, van kedved, akkor menj!Azktól fogsz negatív kritikát kapni, akik nem éreznek erre késztetést , emiatt el sem tudják képzelni, hogy el menjenek bárhova is. Kislányom 5 hónapos, 2 hónaposan hagytuk először a nagymamára ( Anyukámra) , míg párommal elmentünk vásárolni. Én majdnem bőgtem , pedig csak pár óráról volt szó, ennek ellenére hiszerm, hogy jót tesz a babának és a mamának is!Miért ne lenne el a férjeddel? Bízz benne, hidd el neki ez egy kellemes kihívás, és nagyon büszkel lesz arra a pár órára! Én bababörzére mentem mikor először a párommal maradt - imádták mindketten :)
2011. nov. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobbik lányom kb. ennyi idős volt, amikor a férjemmel elmentünk egy nagyon jó barátnőnk szülinapi bulijába. Anyósom vigyázott a picire, aki ekkor már megbízhatóan átaludta az éjszakát. Nem is volt semmi gond, persze mi sem maradtunk sokáig. Ne legyen lelkiismeret furdalásod, mindenkinek jobb, ha te is el tudsz menni egy kicsit kikapcsolódni. Jó mozizást!
2011. nov. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyád valószínűleg egy pillanatra sem hagyott magadra pici korodban és úgy gondolja, ha egy nő gyereket vállal, akkor ne csináljon semmi mást.

Én ezt elég régimódi gondolkodásnak tartom, főleg amai világban.Itt ha már nem maradsz nő a férjed szemében akkor repülsz egy csinosabbért, fiatalabbért stb.

Lehet kicsit durván fogalmaztam, de ez van:)

Kell, hogy néha magaddal is törődj, azért mert van egy gyereked még nem kell bebábozódni.A babád akkor is szeretni fog, ha néha magadra is fordítasz egy kis időt!

Kell néha egy kis szabadság otthonról az állandó gügyögés és szoptatás mellől, mert ha nem teszed majd akkor leszel depressziós, mikor a gyerek bölcsibe vagy oviba megy és nem tudsz majd mit kezdeni magaddal.

Én nem vagyok túl szerencsés, a párom pelenkát sem hajlandó cserélni, nemhogy etetni, úgyhogy az én max kimenőm 2 óra, az is inkább akkor ha a lányom alszik, mert apa "nem bír" vele.Pedig nagyon jó kislány, sosem sír ok nélkül, a világ legjobb gyereke.

10,5 hós kiscsaj anyuja

2011. nov. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!