Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiús anyukák! Kell hátrahuz...

Kisfiús anyukák! Kell hátrahuzkodni a kukit, vagy nem? És ha igen, mikortól? Mindenki mást mond!

Figyelt kérdés
2,5 hónapos a kisfiam!
2011. nov. 25. 07:58
1 2
 1/18 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! Nekünk egy sebész mondta hogy 2 éves koráig ne húzogassuk. A háziorvos meg azt hogy húzogassuk. Én a sebésznek hittem. 10 hós a fiam.
2011. nov. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nekem is sebész mondta,hogy nem kell huzogatni.
2011. nov. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
az orvos azt mondta, huzogassuk, szóval mi huzogatjuk születése óta. Amúgy gondold végig: mi lesz, ha nem huzogatod? (letapad, fel kell rántani, vágni, stb) és mi lesz, ha huzugatod? (erre sajnos semmit nem tudok mondani, mert mindíg abból van a baj, ha nem huzogatják, nem pedig abból, ha huzogatják). Mérlegelj.
2011. nov. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi pont két napja voltunk egy urológus-sebésznél, az én fiam 5 hónapos. Mindkét bátyjának fitymaszűkülete és fitymagyulladása volt, és mivel neki is szűknek tűnik a fitymája, inkább elvittem, mielőtt baj lesz vele is.

Hát most már legalább tudom, miért volt gond a két naggyal. A doki elmagyarázta, hogy a babáknak direkt van letapadva a fityma a makkra, mert így nem tudnak alatta megtapadni a kórokozók. Sokan (köztük én is, ráadásul orvosi javaslatra) elkövetik azt a hibát, hogy húzogatják, tornásztatják a bőrt. Ez pedig mikrorepedéseket okoz, amik gyulladáshoz, és tényleges fitymaszűkülethez vezethet. Azt mondta, még fürdéskor sem szabad hozzányúlni, csak kívülről kell megmosogatni.

2011. nov. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Még annyit, hogy ez a letapadás önmagától megszűnik 1,5-2 éves kor körül.
2011. nov. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
20 hónapos a kisfiam,doki javaslatára nem húzogattuk neki ,hát jövő héten megyünk a sebészhez fitymaszűkülettel:(
2011. nov. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Látod, én meg húzogattam a nagyoknál, és abból lett a baj. Azt hiszem, elég nagy lutri, hogy kinél mi okoz gondot a későbbiekben:(
2011. nov. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Mi orvosi javaslatra húzogattuk. Gyönyörűen visszahúzható, eddig nem lett baja.

3 éves.

Első szülöttként az ember hallgat a tanácsra. Mi ezt kaptuk.

2011. nov. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A csecsemősök azt mondták, nem kell. A gyerekorvosunk azt mondta, kell. Én rá hallgatok, eddig MINDIG igaza volt, 10 éve az orvosunk. Pár napos kora óta az esti fürdésnél lazítgatjuk óvatosan. Most 2,5 hónapos, már majdnem teljesen laza.
2011. nov. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hát igen, így legyek okos!! Mindkét érv mellett szól valami!
2011. nov. 25. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!