Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7,5 hónapos babának mennyire...

7,5 hónapos babának mennyire fontos, hogy baba-társaságban legyen sokat?

Figyelt kérdés

Sajnos nekünk itt a környéken nincs babás vagy kisgyerekes ismerősünk, nagycsalád is messze van, úgyhogy csak hébe-hóba találkozik idegenekkel a babám itt a lakásban - bár sétálni minden nap megyünk, és fix, hogy valaki benéz a babakocsiba és eldumálgat vele, dehát az ugye nem ugyanaz.

Egyik barátnőm szerint hátránya lehet ebből, szocializáció szempontjából, sztem ez kicsit túlzás, de kíváncsi lennék a véleményetekre!


2011. nov. 28. 07:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi hátránya nem lesz,ebben a korban még nem foglalkoznak egymással a babák,az egy kicsit később jön.Az enyém a kicsi 21 hónapos,néha beviszem az oviba,mikor megyünk a naggyal,meg néha eljön a barátnőm az 1 éves fiával,és eddig azzal se foglalkozott a fiam nagyon,most kezdett rá felfigyelni.Elvoltak egymás mellett.Ennyi idősen még biztosan nem származik hátránya szerintem.
2011. nov. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi, ez megnyugtatott!

1 év múlva sajnos már biztos, hogy bölcsibe kell íratnom, ott már tud majd kapcsolatokat építeni.:)

2011. nov. 28. 07:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem fontos. A legfontosabb Neki most az anyukája!
2011. nov. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1 év múlva bőven elegendő lesz, de egyébként akkor sem biztos, hogy lesz rá igénye. Egy jó ideig a babák egymás mellett, de nem egymással játszanak, ha együtt vannak is. Kb. ovis kor elején kezd kialakulni, hogy már közös játékban vesznek részt. Persze nem árt, ha lát más gyerekeket is, látja, hogy mit csinálnak. És mivel bölcsis lesz, meglesz az az előnyöd, hogy valószínűleg hamarabb fog megtanulni ezt-azt, mintha otthon lennél vele, mert ellesik egymástól a bölcsiben. Az a lényeg, hogy szeretetteljes, harmonikus kapcsolatod legyen vele amíg otthon vagytok, ez a legfontosabb! :-)

Viszont az mindenképpen jó lenne, ha barátnő vagy ismerős akivel jóban vagytok időnként meglátogatna titeket, lásson titeket kommunikálni, mert abból is rengeteget tanulnak a babák! De ez nem fontos, hogy gyerektársaság legyen. Baba-mama klub van felétek? Ott is jókat lehet beszélgetni.

2011. nov. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom.:O Csepeli vagyok amúgy.
2011. nov. 28. 08:14
 6/8 anonim ***** válasza:

A barátnőd szerint, ha már fennáll ez a helyzet, akkor mivel lehet változtatni? Az ilyen észrevételek mellé úgy illendő, hogy egy javaslat is legyen a megoldásra, különben csak felesleges fejtörést okoz neked.


Ez a szituáció adott, nyilván tök jó lenne neki, ha pl. együtt élne a nagy család, de úgy veszem ki a szavaidból, hogy amit lehet, megteszel.

De pl. az óvoda is meg fogja oldani ezt a problémát, addig meg veled lesz. Felnőttünk már így jópáran

2011. nov. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi hátránya:)


Az én lánykám most 9 hónapos, de iszonyúan szereti és IGÉNYLI a társaságot, imádja a gyerekeket, mindenféle korosztályból. Ő minden gyerekhez odamegy, kezdeményez, úgy örül, hogy hangosan kacag és "rohan" a mások babához, simogatja, paskolgatja, mászik a hátára, puszilgatja, na szóval tiszta extázisban van. Mi sem hittük el amíg nem láttuk:) Ő ilyen, és éppen ezért nekem muszáj őt vinnem akár rokonhoz akár játszóházba vagy játszótérre, minden esetben olyan helyre, ahol tud gyerekekkel találkozni. Ő már ezt igényli, otthon a lakásban is elvan, de igazán akkor érzi jól magát, ha gyerekekkel hancúrozhat.

2011. nov. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Neki most rád van leginkább szüksége, mindenki más már csak plusz az életében. Egy idősek a gyerekeink (nekem a harmadik), mivel az enyémnek vannak testvérei, akikért ráadásul megyünk bölcsibe/óvodába így van lehetősége ismerkedni. De azért szerintem a legfontosabb számára a biztonság, a szeretet, az anya foglalkozása vele.
2011. nov. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!