Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi név-kérdésben? (bővebben lent).

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik a Csongor fiúnév. Csakhogy a család vezetékneve "s"-re végződik. Hogy hangzik pl. a Mészáros Csongor?
2011. okt. 2. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincsen vele semmi gond. :-) Nekem most a kórházban az egyik szobatársamnak is kisfia született, a baba vezetékneve s-re végződött és Csongor volt a keresztneve. Nagyon szép ez a keresztnév, szerintem bátran adhatod a kisfiadnak. :-) Gratulálok a Babucihoz!
2011. okt. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem olyan rossz mint ahogy képzeled :) Nem nehéz kimondani számomra.

Sokkal rosszabb pl. ha f-re végződik a vezetéknév és l-el akarsz nevet adni. (ezért nálunk lőttek az összes l-es névnek :(

2011. okt. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk "S"-re végződik a vezetéknév és "S"-el kezdődik a fiam keresztneve.

Nem hangzik hülyén, egyedül a sógornőm pampogott miatta, még a születése előtt, hogy ő is mondjuk Tímeát akart, de a Horváth után az nem jó...hát lelke rajta, én a világ minden kincséért nem mondtam volna le a fiam nevéről.

2011. okt. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem nagyon szép :)

és paszol is a vezetéknévhez, nem olyan vészes az :)

2011. okt. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jól hangzik. Én is Mészáros vagyok. :)
2011. okt. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De ti nem Mészárosok vagytok? Ez csak példa volt?

Hirtelen eszembe jutott még pár s-re végződő vezetéknév, és mindhez illik a Csongor (Kis Csongor, Dudás Csongor, Gulyás Csongor).

2011. okt. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítést, már abszolút letettük a voksunkat mellette. :) (Kedves Utolsó! Valóban nem Mészárosok vagyunk - csak valami nagyon hasonlók. ;)).
2011. okt. 4. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!