Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki-hogyan lett úrrá a szülés...

Ki-hogyan lett úrrá a szülés utáni depresszióján? Hogy tetted túl magad, segítséggel, vagy anélkül, mennyi idő alatt, milyen mélységű volt, . Pozitív esetekre lennék kíváncsi!

Figyelt kérdés
2011. nov. 28. 15:52
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Beszélgettem egyik nap egy ismerőssel, ő is azt mesélte, hogy ugyanezeken ment át, mint én, hogy teljesen normális, amit érzek (még ha olyat is érzek, hogy legszívesebben kiugranék az emeletről, stb.). Neki 4 éves a gyereke, azt mondta, hogy ha most visszanézne magára, akkor nevetne. Szerinte az első év nehéz: az első 1-2 hónap a LEGnehezebb, a 3-4 hó már valamivel jobb és így folytatva... Kíváncsi leszek... Igazából azzal egyetértek, hogy tényleg az 1-2 hó nehezebb volt, mostmár azért csak figyelget dolgokat, valamicskével többet lehet vele "játszani"... Eddig úgy hallottam, hogy a 6. hónap nagy forduló...

Értem, amit írtál. Bennem sokszor az okoz nagy izgalmat/parát, hogy próbálkozom megfejteni a sírását, de néha nem tudok rájönni és olyankor kínlódik a kicsi is, meg én is. (Néha mindketten sírunk ilyenkor.) És ilyenkor félek, hogy amikor már kipróbáltam dolgokat a megnyugtatására, de mégse megy...nehogy maradandó sebet hagyjak a kicsiben, ha mégis hagyom sírni egy ideig... Meg néha odamegyek "játszani" hozzá, de nem a nap 24 (-alvás) órájában, hanem néha "játszon" egyedül is (pl. játszószőnyeg). + Vajon mire fog emlékezni, nehogy elrontsak valamit.

2011. dec. 4. 15:19
 12/13 anonim ***** válasza:

En nem nagyon ertem ezt a fordulot, de legyen ugy ahogy a legjobb! :)

Nem lehet, hogy inkabb benned, a gondolkodasodban megy vegbe valami valtozas? Addigra raerzel, hogy semmi baja nem törtenhet, csak segithetsz neki es akar sikerül kitalalnod, miert sir, akar nem, egyszerüen csak segithetsz neki, es nem arthatsz sehogy... Nagyon erzekenyek a kisbabak a hozza legközelebbi szemelyre (alt.anyara), es akkor jo nekik, ha Neked is jo: azaz ez a legfontosabb, azzal teszel neki jot, ha magadert (is) teszel!!

Az jutott eszembe meg, hogy meg nalunk is elöfordult eddig, pedig most kezdte az ovit, hogy sirt valamiert, es nem ertettem meg, miert. Kerdeztem, de nem ertettem, amit mondott, ferjem sem, es nem birtunk rajönni (2nyelvü csalad vagyunk). Olyan is volt, hogy amikor a ferjem hivott telefonon, egy 3. nyelven szolalt meg a legnagyobb megdöbbenesemre: "Ted van a telefonnal"... hogy honnan vette a Ted-et??

Volt, hogy egy-egy valaszt ugy probaltam kiszedni belöle, hogy "es ez mit jelent magyarul?" - erre mondja a magyar verziot, mit jelent az apa nyelven - erre ezt a verziot, miközben az eredeti valasz valami szlav nyelvre hasonlitott... Erdekes az egesz, de csak azert irom, mert nalunk legalabbis ezidaig is volt olyan, hogy nem ertettem, amit mond. :( Miközben a könyvekben azt irjak, amint megtanul beszelni, ez eltünik kb ovodaskorra. de mint az elsö kommentemben irtam, en mar semmin sem lepödök meg, hogy ez is mas. Az egyik legigazabb mondas szerintem, hogy minden gyerekhez külön "gyereknevelesi" könyv kellene. :)

1.

2011. dec. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Én se értem. Eddig azt kaptam válaszként, hogy akkor már meg tudom majd különböztetni a babám sírásait, hogy már tudni fogom, hogy ha az éhségsírás, vagy fáj valami sírás... Akkortájt majd már több dolgot is tud valószínűleg, nem csak fekszik a hátán (hasán).

Az én gondolkodásomba sajnos sokminden végbement már :( Nagyon szeretem a kicsit, de nem élvezem az anyaságot. Remélem ezt később kiegészíthetem azzal, hogy DE, már igen.

Tudom, hogy érzékenyek. Valószínűleg most azért sír, mert én is itt sírok a gép előtt.

Meg szerintem valahol NAGYON fel kéne készíteni az anyukákat, hogy mi vár rájuk! (Mondjuk nem tudom, hogy mikor, mikor nem inkább elrettennének, vagy mivel mindenki más-más éves korában szül, hogy úgy mikor kéne időzíteni.)

Az én picurom még nem beszél, így sajnos még nem tudom, hogy mit szeretne. Érzékeny a frontra, nyűgös, álmos (nem csodálnám, ma még alig aludt valamit), enni most evett, pelusa tudtommal tiszta...

2011. dec. 7. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!