Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El vagyok késve a hozzátáplálá...

El vagyok késve a hozzátáplálással?

Figyelt kérdés

5 hónapos a fiam és 2 hete kóstolgat, de nem eszik meg mennyiségeket csak 1-2 kanál alma , barack, krumpli. Sajnos a szoptatásban nincs túl sok rendszer.

Azt ne írjátok lécci hogy 6 hónapos korig kizárólag anyatejet kapjon, mert ez a téma már lerágott csont, inkább segítő válaszokat kérek.


2009. máj. 13. 12:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
Lerágott csont, vagy nem, ez akkor is így van. Méghogy el vagy késve??? Egyáltalán nem, sőt. Nagyon nem kellene annak a picinek a szervezetét így megterhelned, gondolnod kellene az egészségére.
2009. máj. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem késtél el.A fiamnak6-7 hónaposan kezdtem a föétkezéseket lecserélni,a lányomnak 5-6 hónaposan.Tápszeresek vagyunk. Nekünk igy jött ki,addig csak kostolgattak.
2009. máj. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy elkésve! Mi 9 hósak vagyunk és ott tartunk ahol Ti, pedig 6 hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást. :))

Annyit azért már elértem, hogy megeszik a kislányom 1/3 vagy 1/2 banánt.

Nálunk már 2 hónapja jönnek a fogak folyamatosan és a kanalat helyből elutasítja. Az első 3 héten szépen evett szinte mindent, aztán beelőztek a fogacskák. Hát ez van. Türelem evést terem. :) Remélem ez elég segítő válasz. :))

Az én babám is anyatejes, nálunk sem volt sok rendszer, mert sokszor evett kevesebbet, kicsi a gyomra, tömni meg nem tudtam, mert nem kacsát hoztam haza a kórházból.

Most mondhatom, kb. 1 hónapja, hogy 3-4 óránként eszik többnyire. Sztem ne aggódj, fog enni majd idővel - én is ebben reménykedem.. :)

2009. máj. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ez a pici baba már 8 kg és 74 ccm, 2 foga van és majd kiesik a szeme ha eszem előtte valamit. Úgy veszem észre ő is szivesen fogadná, de bátortalan vagyok. Kedves első válaszoló azért írtam hogy lerágott csont, mert már sok válasz érkezett, hogy 6 hós kora előtt semmit és én is azok között vagyok akik nem így gondolják. A pici baba pedig úgy gondolom nem porcelánból van, hanem hús-vér és nem tojásosnokedlit akarok adni hanem babaeledelt.
2009. máj. 13. 12:20
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted, hogy nincs rendszer a szoptatásban? Én úgy csináltam, hogy 8-kor szopcsi, 10-kor kóstoltunk. Nem érdemes várni, hogy nagyon éhes legyen a baba, mert akkor nincs türelme kóstolni, szopi után meg lehet jól van lakva. Alma levét kapta 1-2 kanállal (nem ízlett neki), aztán másnap kicsit többet, harmadnap már egy kis pürét is. 1 hétig lehet ugyanazt adni a babának, hogy megszokja az ízét. Én nem erőltettem, annyit kapott amennyit jóízűen megevett, aztán megkínáltam cicivel és ha még éhes volt szopcsizott. Kb. 1 hónap volt, mire a 10 órai cicit kiváltotta a gyümi. Az almát sok gyerkőc nem szereti, kipróbálhatod, hogy megpárolod, talán akkor nem olyan savanykás az íze. Az enyém az első hónapban csak az üvegeseket ette meg, egy üveg 3 napra elég volt. Aztán köv. hónapban kezdtük a zöldségeket bevezetni (krumpli, sárgarépa, cékla, stb.) és azóta megeszi az általam készített gyümipépeket (alma, banán, körte, szilva, meggy, stb.) is. Egy nap csak egyszer adj neki gyümit, majd ha már megeszik egy adagot, utána kezdheted a zöldségeket délre, de azt is csak fokozatosan.
2009. máj. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Szia nem csodálom,hogy unod,hogy osztják az észt!

Próbáld meg keverni a gyümölcsöket,hátha úgy szívesebben megeszi.Erőltetni nem szabad csak annyi adj amennyit ő kíván.Gyümölcsleveket szívesen issza?

E

2009. máj. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

12.20 -as

Te gyümölcspépet adsz ami körte,vagy gyümölcslé meggyet?Nem csinál savat?Én még nem mertem adni a babámnak.

2009. máj. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

5 hónaposan semmiképpen nem vagy elkésve, már hogyan lennél (hiszen te magad írtad, hogy az anyatejes babákat 6 hós kortól kezdik hozzátáplálni)?

mi 5 és fél hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Előtte nálunk sem volt gyakorlatilag semmi rendszer a szoptatásban, igény szerint szoptattam. Most már 9.5 hónapos a babám, és jó ideje beállt egy rendszer: reggel szopi, aztán 10 körül gyümölcs, 12-13 körül főzelék hússal, délután 4 körül uzsonna szintén gyümölcs/natur joghurt gyümölccsel, este vacsora fél 8-kor: gabonapép gyümölccsel (sinlac, mert az antiallergén), vagy főzi, és utána még tejecske. Ja, és napközben elalvás előtt is szopizik még.

Nálatok is lesz biztosan rendszer, ha majd több mindent eszik.

2009. máj. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

12:20 vagyok

Én 6 hósan kezdtem a hozzátáplálást és én is azon véleményen vagyok, hogyha lehet várja ki az ember a 6 hót, de szerintem már 5 hósan, ha az anyuka be van sózva, akkor el lehet kezdeni kóstolgatni. :) Én is alig vártam, hogy etethessem, mert olyan kis édes volt és nálunk is ez volt, hogy majd' kinézte a kanalat a szánkból. Mindenki maga tudja, hogy mikor kezdi el etetni a gyerkőcét és mivel, senkinek semmi köze hozzá. Elkésve szerintem egyáltalán nem vagy! Ha még tudsz szoptatni mellette, a gyerek szépen fejlődik, jókedvű, nagy baj nincs.

2009. máj. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Fagyasztott meggyet vettem, kiolvasztom és banánnal turmixolom össze, kb. 8 szem meggy fél banánnal az adagja a fiamnak, imádja! A körtét pedig simán lereszelem, vagy összekeverem másik gyümivel, az is nagyon bejött neki. Nem fáj tőlük a hasa. 7 hós kora óta kapja. Eleinte féltem a meggytől én is, de inkább a héjától, mert nem tudtam hogyan csináljam, de botmixerrel simán addig lehet turmixolni, míg nagyon-nagyon pici nem lesz a héja és eddig még nem volt gond.
2009. máj. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!