Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S Segítsen aki tud mert...

S. O. S Segítsen aki tud mert én már teljesen el vagyok keseredve. Mitől sír minden etetés után a kisfiam? Mi lehet a baj, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

3 hetes a kisfiam 3 óránként eszik 70 gramm és 100 gramm között változó mikor mennyit.

Próbáltam az infacolt is de nem úgy tűnik hogy segít:(((((

Bármilyen ötletre vevő vagyok mert borzalmasan sajnálom amikor sír.


2011. nov. 30. 11:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is 3 hetes, és pont ahogy betöltötte a 3. hetét jött is a hasfájás.

Sajnos a fiú babák hasfájósabbak, mint a kislányok és a 3. hét környékén jelentkezik náluk :(


Tegnap éjjel fél kettőig sírt :( annyira kiütötte magát a fáradtságtól, hogy reggel 8-ig fel sem ébredt :(


Napközben még csak-csak, de estére bedurvul a helyzet.

Nekem Ő a 3. fiam, az első kettőnél semmi gyógyszer, varázslat nem segített, csak a szélcső :(


Ez az egy tuti módszer van, legalábbis nekünk ez vált csak be.

Gyógyszertárban lehet kapni, újszülöttnek kérd. Bekrémezed, bevezeted a popsiba és máris jön a kaki és a puki.


Egy 3 kisfiús, gyerekápoló anyuka

2011. nov. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: nem kell megijedni a szélcsőtől. Olyan vastag csak mint egy hőmérő, de lyukas a közepe és nagyon kis puha anyaga van, nem tudsz vele bajt csinálni!

Legyen otthon, ha már nagyon fáj a pici hasa, hidd el segít!!!

2011. nov. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha anyatejes a kicsi, nem lehet a te étkezéseddel van a gond? Tudod miket nem szabad enni szoptatás alatt??? Attól is fájhat, feszülhet a poci. Cumit próbálgass adni neki, egy idő után rákap, megnyugtatja az is, hidd el. De egyszerre nem fog menni a cumizás, próbálnikell. Persze csak ha nem vagy ellenzője a cumizásnak. Ihatnál te kamilla teát az is átmegy a tejben. Nyugtató hatású. Hirtelen ennyi.
2011. dec. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Az Espumisan és az Infacol hatóanyaga ugyan az, de az Espumisan drágább.


Pont tegnap vettem és a gyógyszerész mondta!

2011. dec. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Ma nagyon jó napunk van idáig.Viszont nem eszik 60 grammnál többet büfizik,pukizik(bocsánat a részletezésért) és szépen elalszik.

Lehet hogy túl sokat evett idáig és azért szenvedett ennyit?

Nem kevés a 60 gramm étkezésenként?

Mennyit kell ennie egy 3 hetes babának?

2011. dec. 1. 17:15
 16/18 anonim ***** válasza:
Na aggódj, ha alszik, van pisi kaki akkor eleget eszik. Kínáld igény szerint. Az enyém volt hogy 2 óránként szopott ilyen picin. Majd lassan beállt. Azt tudd, mennyiségtől függően a baba 3 de 4 óránként teljesen feldolgozza a tejet. Tehát jelenleg 3 óránként mindenképp kínáld meg. Csak így tovább! Aludjon is! Ügyes vagy! Látod, alakul! :)
2011. dec. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Ma szörnyű éjszakánk van,nagyon nyűgös,egész éjjel (01:30 óta) fent vagyunk,mindent kipróbáltam de csak ideig óráig jó minden:(((
2011. dec. 5. 06:05
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia,

4 hetes a kislányom, az első héttől kezdve 80-110 grammokat eszik, a doktor is mondta, hogy ez rettenetesen sok, de amíg nem okoz gondot a babánál, addig nem kell beavatkozni.


Azért én megpróbáltam csökkenteni a mennyiséget, cumisüvegből etettem, vagy csak egy mellből hagytam szopni. Hát nálunk ekkor lett az, amiről Te írsz..! Ahogy letettem, ordítani kezdett.

Felvettem, egyből fordult mell felé, tátogott.


Két nap után rájöttem, hogy amikor igény szerint evett, nem volt ilyen, úgyhogy visszatértünk az eredeti etetési rendhez, újra annyit szopik, amennyit ő akar, néha bukik, ha nagyon túlette magát.

Azóta béke van, akkor hallom sírni, ha letelt a két óra. Ja, mert még most, 4 hetesen is két óránként eszik!!

Beszéltem a doktorral, azt mondta, vannak ilyen babák, akiknek akkor 10 pontos a komfortérzetük, ha torkig ették magukat.

Amúgy 3,5 hét alatt 1250 grammot hízott.

Ő ilyen típus..


Azért írtam le, hátha a Te kisfiad is "ilyen típus", és mert azt írtad, bármilyen ötletre vevő vagy.

2012. jan. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!