Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti 8 hónaposotok hol játszik...

A ti 8 hónaposotok hol játszik? Ágyban, járókában, játszószőnyegen, stb?

Figyelt kérdés
Kisfiam legtöbbször az ágyban játszik, úgy vettem észre, ott érzi jól magát. A járókát nem igazán szereti..nálatok hogy van? (most kezdett el ülni egyedül)
2011. nov. 30. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Földön. :)

Játszószőnyegről már rég lejön, az ágy neki abszolút egyenlő az alvással.

Én azért a helyedben kiraknám olykor, kell neki a mozgástér.

2011. nov. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam ennyi idősen leginkább a szobában a szőnyegen játszott,meg mászott utánunk mindenhová.
2011. nov. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A szőnyegre terítek egy plédet, így óvom a nyáltól, bukástól, egyéb gyereknedvtől, ezen szeretném, ha játszana. De nem, mert ő folyamatosan mozog, feláll mindenhol, még nem fedezte fel az ülök és molyolok dolgokat. :) A járókában nagyon kis ideig van el, csak akkor teszem bele, ha muszáj. Az ágyában csak alszik.
2011. nov. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kb mennyi időt tölt a szőnyegen, mikor teszitek be az ágyba utána? Vagy csak alváskor szigorúan?
2011. nov. 30. 21:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Az ágyban nincs játék, ott csak alvás van, ezt elég szigorúan veszem. Játszani a járókában és a szőnyegen szokott. Mivel már kapaszkodva "megy" bútorról-bútorra, ha ki kell mennem a szobából, akkor járóka, ha benn vagyok a szobában, akkor szőnyeg. Ott jobban tud kúszni, mászni, hemperegni, felállni, stb...
2011. nov. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam sem sokáig van el a járókában, főleg, hogy az a nappaliban van, én meg napközben jövök-megyek.

Játszószőnyegről 5,5 hónaposan kúszott le, azóta jön-megy, nincs meg egy helyben.

Legjobban azt szereti, ha leteszem a földre, na ott már semmi nyügi nincsen, boldogan megy felfedezni. Játékai itt a földön nem érdeklik, de minden más ami rámolható, igen...:)


Kiságyban is jól eljátszik, szükségem is van erre, amikor a szám.gép elé ülök (amikor muszáj), ilyenkor behozom, hogy lásson. Nem zavarja be az alvásnál szerencsére, ha ilyenkor elálmosodik, simán bealszik amíg én pötyögök...:)


Járókában akkor van el remekül, ha én is ott vagyok a nappaliban, leülök a közeli fotelbe, tudja, hogy ott vagyok, és remekül elszórakozik a játékaival ülve, tüzetesen átvizsgálja minden részletüket.


Ha nem lenne olyan hűvös a padlónk, mint amilyen (étkezőben sajnos még nem fűtünk, így is horror a 2 szoba fűtése...), akkor végig kihoznám magammal a konyhába-étkezőbe, hadd sertepertéljen. Amikor még nem volt ilyen hideg, meg is tettem, nagyon élvezte, jól elvolt.

Bár most hogy felállt, már kicsit neccesebb, nagyon kell figyelnem, hogy hol húzza fel magát, félek, hogy megüti magát.

2011. dec. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Emeletes házban lakunk, a konyha van a földszinten, és egy olyan nappali, amire nem látok rá a konyhából.

Ha az emeleten voltunk, akkor a földön volt a fiam, anyósom varrt neki egy klassz, nagy "játszós szőnyeget". Amikor főztem, akkor a járókában volt. De ő alaptermészetben egy nyugodtabb gyerek, teljesen jól elmolyolt magában már akkor is, meg "beszélgettünk" közben. Mikor olyan stáció következett a főzésben, hogy nem kellett ott lennem mellette, akkor kivettem, és a nappaliban voltunk.

2011. dec. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem szinte egész nap a földön van. Járókánk nincs, nem férne el, de nem is szeretné szerintem, ahhoz túl izgága.

A lakást amennyire lehetett, bababiztossá tettük, amúgy meg az esésektől, apróbb balesetektől nem vagyok biztos benne, hogy állandóan védeni kell. Volt, hogy hiába mondtam számtalanszor, ne abba a szekrény kilincsbe kapaszkodjon, egyszer a másik kezét rácsukta, azóta oda nem kapaszkodik. (Nem azt mondom, hogy szándékosan hagytam, de nem tudunk mindent teljesen biztonságossá tenni, neki is valamit a saját kárán kell megtanulni.)

A kiságy az alvással egyenlő.

2011. dec. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szőnyegen. Az ágyba akkor teszem be, ha pl. ki kell szaladnom a postáshoz.

Mondjuk ő 8 hónaposan felült, felállt, és elkezdett kapaszkodva lépegetni. Aztán 8,5 hónaposan már mászni is.

Így most nap közben előfordul, hogy 10-15 percre beteszem az ágyba, amíg összekészítem a főzést, mert követ, és nem tudok tőle semmit csinálni, mert láb alatt van. :)

De amúgy nem teszem be, mert az ágy nálunk alvásra van.

2011. dec. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!