Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba megszületése után,...

A baba megszületése után, illetve még a terhesség alatt javult, vagy romlott a kapcsolat a férjetekkel/párotokkal?

Figyelt kérdés

Nálunk határozottan javult, igaz, hogy előtte is nagyon jó volt, de úgy érzem, hogy még jobban szeretjük egymást, sokkal jobban toleráljuk egymás dolgait, segítünk egymásnak és nagyobb döntéseknél még az eltérő nézetek ellenére is könnyen megtaláljuk a középutat.

Viszont sok kérdésben olvasom, hogy néhány kapcsolat megromlik, még terhesen különválnak, vagy már a babázási időszakban csalódik az egyik fél a másikban.

Mitől függ, hogy jobb lesz, vagy rosszabb? Milyen okok vannak nálatok (pozitív és negatív egyaránt érdekel)?


2009. máj. 14. 06:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sok mindentől függ. Nálunk alapjába véve nem sok minden változott. Igyekszem rá ugyanúgy figyelni, mint előtte. Kicsit nehezebb, mert a szeretet, meg a törődés most már megoszlik. Attól, hogy baba lett, még ugyanúgy kell viselkedni a párunkkal, nem szabad háttérbe szorítani, persze a baba az 1. Nekünk ez vált be

Sok függ a nőtől...

2009. máj. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mintha még több lenne a szeretet. Örültünk együtt hogy babát várunk, jó volt hogy ott volt velem az ultrahangokon (amin tudott), aztán a szülésnél. És azóta is szeretjük egymást már hárman, és tervezzük a továbbiakat. Már most mondogatja a párom, hogy el kéne dönteni, mikor jöjjön a kistesó. Beállítottság, és egymáshoz valóság, közös gondolkodás és hogy meg tudják beszélni a dolgokat. Ez nagyon fontos azon felül, hogy szeressék egymást.

6 hós kislány boldog anyukája

2009. máj. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Sajna én a másik oldalon vagyok. Együtt terveztük a babát, még a pozitív tesztnek is együtt örültünk, most két hónapos a kicsi, és gyakorlatilag egyedül maradtam. A terhességem 7. hónapjától már alig láttam a férjem, sosem volt otthon,sosem kérdezte, hogy vagyok, a szülés után nem érdekelte őt sem a baba, sem én. Valamelyest javult a helyzet azóta, a babával a semmitől kicsit többet foglalkozik, de nem látom rajta, hogy igazán szeretgetné, vagy örülne a létezésének.

És mindez miért? Megtetszett a férjem néhány hónapja egy kedves fiatal lánynak, és összegabalyodtak. Egyikőjüket sem zavarta a család, a terhesség és a baba.

Hát én nem így terveztem. Ezeket a hónapokat sosem fogom megbocsátani neki, bárhogy alakul is az életünk.

2009. máj. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a szerencsések közé tartozom, a párom az egész terhesség alatt úgy bánt Velem, mint a hímes tojással, és állandóan mellettem volt, mióta pedig megvan a baba, még jobb a helyzet. Szinte istenít Engem, már a szülés után is úgy kezelt, mint egy hőst (végig bent volt), és folyton hajtogatja, hogy milyen jól csinálok mindent, és állandóan ölelget, szeretget. A kislányunkat pedig imádja, hát még Ő az apucit. Én ne mis érdeklem, de mikor apa hazajön délután a munkából, teljesen bevadul édesem. :-)
2009. máj. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Nekem csodás terhességem volt, a férjem mindenben mellettem állt, istenített, szeretgetett végig, a szülés után is, a kórházban is. Aztán itthon szépen kezdtek megváltozni a dolgok. Rossz irányba. Mindenen vitatkozunk, mindenen összekapunk. A kicsi körül mindketten mindent másképp csinálnánk (apa is gondozza, nagyon sokat segít!), én folyton mogorva vagyok vele (mármint a férjemmel), és egyre jobban zavarnak a dolgai, szinte minden, amit tesz. Nem tudom, miért van ez így. Már hat hónaposak vagyunk, de csak úgy javult a helyzet, hogy irtóra vissza kell fognom magam, és szinte eröltetnem a kedvességet és az odafigyelést. Mindig várom haza a munkából, a kicsi is rögtön repdes, ha meglátja apát, és öt-tíz percig minden jó is, de én aztán biztos találok valami hibát, amiért szekálhatom. És teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit csináljak, mit jelent ez?
2009. máj. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk már a terhesség borzadály volt a 3. hónaptól. Ekkor ugyanis többször beteg lettem, majd kórházba kerültünk, 50-50% eséllyel,hogy életben marad a kisbabánk. Mikor egy hét múlva hazaengedtek, szigorú ágynyugalmat rendelve, kvázi közölte a főnököm, hogy ne számítsak rá, hogy baba után visszavesz. Viszonylag jól kereső, vezető beosztású voltam, aki élt-halt a munkájáért és a cégért, ahol dolgozott. Anyukám, apósom, akiket nagyon szeretek, szintén kórházba kerül, nem épp apró problémával. A nagypapám időközben meghalt. Ráadásul anyósom is kitolt velünk, így albérletbe kerültünk. A párom próbálta tartani bennem a lelket, de én nagyon ki voltam borulva. Ez persze rányomta a bélyegét arra a 6 hónapra. A kiírt időpont előtt egy héttel kiderül, hogy nem szülhetek simán. Annyira ideges voltam, hogy végül alig lett tejem. Most is részben tápszereznem kell a babám.

A fentieket elég nehezen tudtam feldolgozni. A párom hősiesen viselte a hülyeségeimet (pl. az éjszaka kellős közepén képes voltam felébreszteni, hogy nem jó a babakocsi, amit rendeltünk), de asszem, lassan kezd nála is elszakadni a cérna. A babánk megszületése után a tej miatt idegeskedtem, s örök vitatéma a lakáskérdés (menjünk, maradjunk, vegyünk, ne vegyünk). Szóval nem sokat javult azóta sem a helyzet. Igaz, most már eljutottunk odáig, hogy tisztázni tudtuk, ki mit vár el a jelenlegi helyzetben a másiktól. Remélem, ez segíteni fog, mert attól függetlenül, hogy állandóan szekálom szegényt, tudom, hogy nem találnék még egy ilyen fantasztikus embert, párt, apukát.

2009. máj. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Imádom a férjem, és ő is engem és a kislányunkat is. A terhességem alatt és a szülés után is mindenben segített, mellettem állt fizikailag és lelkileg is, nem is lettem depis a szülés utáni első hetekben. A kislányunkat tökéletesen el tudja látni, a kicsi imádja.

Mostanában én mégis mindig morgok rá és szekálom minden apróságért, néha keresem, hogy kössek bele. Nagyon bánt ez engem, mert nem tudom, miért csinálom. Nagy jódolgomban? Többször beszéltünk erről, mert meg tudunk beszélni mindent, szeretném ha abbahagynám. Remélem, ha odafigyelek erre, sikerül. Nagyon szeretem őt, soha nem adnám semmiért, senkiért.

2009. máj. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az őszinte válaszaitokat!

A szekálásról, amit többen is említettetek egy tipp eszembe jutott. Nem lehet, hogy azért próbáltok belekötni a párotokba, mert kicsit unatkoztok, valami hiányzik a minden napjaitokból, nem vagytok maximálisan elégedettek és az ezáltal generált rejtett feszültséget így vezetitek le?

Most nem nagy dologra gondolok, hanem apróságra. Például több kimozdulás, mozi a barátnőkkel, séta a férjjel közösen havonta x alkalommal, amikor csak ti vagytok és lehet romantikázni, szóval kikapcsolódás féle. Olyan dolog, amihez lehet, hogy nincs is kedvetek, amikor meg kell tervezni, vagy bele kell vágni, vagy el kell indulni, utólag viszont mégis jól esik.

Legalábbis én azt gondolom, hogy azt az energiát kellene lekötni valamivel, amit a "kötekedésre" fordítotok, és most nem olyan energia lekötésre gondolok, hogy leporolod a polcokat, vagy kitakarítod a hűtőt, elsikálod a fazekat, amivel már fél éve szemezel, hanem szórakoztató programra. Esetleg közösen el kellene menni többet akár gyerekestől, férjestől, hogy együtt szerezzetek új és jó élményeket.

De persze ez csak egy ötlet. Nálunk még baba előtt volt hasonló. Akkor nálam az volt a gond, hogy nagyon pörgős és stresszes volt a munkahelyem, ami miatt fáradt voltam és az egész napos intézkedést akkor sem tudtam abbahagyni, amikor hazaértem a férjemhez. Hülyén hangzik, de olyan baromi fontosnak éreztem magam, hogy a férjem dolgait hajlamos voltam lekicsinyíteni, mintha nem is lenne fontos, vagy amit csinál nem is lenne tökéletes. És kötekedtem. Nálunk az hozta a megoldást erre, hogy egyszer leültetett, elmondta, hogy ez őt nagyon zavarja, sőt bántja, nekem égett a fejem egy nagyon, már bőgtem és aztán elég sokat eljártunk együtt sétálni, vásárolni, romantikázni, kirándulni, bulizni, aztán pedig ezekről a közös élményekről duruzsoltunk napokig. :-)

2009. máj. 14. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!