Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség alatt megváltozott...

A terhesség alatt megváltozott édesanyátokkal a kapcsolat?

Figyelt kérdés
Most, hogy ti is anyák lesztek, közelebb kerültetek egymáshoz, vagy előjöttek a sérelmek? Én már most tudom, hogy mi az amit nem úgy fogok csinálni, mint anyu. Tudom, hogy nagyon szeret, én is szeretem és tisztelem, de nem felhőtlen a kapcsolatunk, és talán egy kicsit még távolabb kerültünk egymástól. Nem lakunk közel egymáshoz, így ritkán találkozunk, néha úgy érzem, hogy anyós sokkal jobban megért, és ott a nagymamám, akit imádok, mindig mellettem áll.
2010. márc. 24. 23:23
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Nekem a terhesség alatt nem változott semmi, viszont a szülés után igen. Ma már sajnos nem is beszélünk, mert a napjaim abból álltak, hogy állandóan azt mondogatta, hogy én így, meg úgy vagyok szar (nem rossz, hanem szar) anya, és hogy minden rossz, amit csinálok. Hozzáteszem mindenki, még a doki és a bölcsi szerint is kiegyensúlyozott, barátságos és mosolygós a kislányom. Soha rájuk nem lehetett 5 percre sem bízni a gyereket, és a pénzen kívül semmilyen támogatásra nem számíthattunk. A pénz viszont nekem nem ér ennyit.

Szóval a mi esetünk rosszul zárult, de remélem nektek jobb lesz. Sajnos az anyósomék nálam is sokkal segítőkészebbek. Csak rájuk számíthatunk.

2010. márc. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig is nagyon szoros volt a kapcsolatom anyuval, és ez nem is fog változni.Az unoka ezer éves vágya volt, így amikor bejelentettem, sikongatott és sírt örömében.Minden vizsgálat után őt hívom először.Amióta tudja, hogy nagyi lesz, teljesen ki van virulva, mindig vidám.Tudom, hogy számíthatok rá mindenben.Anyósom pedig szinte minden nap felhívja a férjemet, mert ingyen beszélnek, de meg sem kérdezi, hogy hogy vagyok..
2010. márc. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Alapvetőleg nem változott semmi, ugyanúgy nem fogadta, fogadja el, ha más a véleményem valamiről (pl. influenza oltás, hozzátáplálás) és mindennek sértődés a vége a részéről. Nem mondanám rossz anyának mégis érdekes, hogy eszembe sem jutott soha megkérdezni őt, amikor valami gondom volt, de ez lehet az én hibám is. Az is érdekes, hogy amikor a babámhoz keltem éjjel, hajnalban, nagyon sok régi dolog jutott eszembe, amikre már azt hittem, nem is emlékszem...én sokkal több érzelemmel és rugalmassággal és türelemmel szeretném nevelni a lányom, ami nem mindig sikerül...viszont ő jóval önfeláldozóbb típus, mint én, és mégse értékelem ezt gyerekként annyira nagyra, mint amennyit ő sz0en10vedett. Bár ő apám miatt, és nem a gyerekek miatt.
2010. márc. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Évekig próbélkoztunk a babával, mire sikerült. Édesanyám nagyon örült neki, sőt még el sem akartuk mondani, mert doki még nem látott csak a teszt lett +, azzal fogadott, hogy azt álmodta kisunokája lesz. Mi sokkal közelebb kerültünk egymáshoz. Sok mindent megértettem abból, hogy anno Ő miért úgy csinálta a dolgokat ahogy... Sajnos nem élhette meg, hogy megszülessen a kisfiam, de mindig eszembe jut, ő hogy csinálta ezt vagy azt velünk. És sokszor utólag látom, hogy én is ugyanúgy csinálom:)))
2010. márc. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Anyásabb lettem mint valaha! :)
2010. márc. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!