Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nincsenek igazán megneve...

Miért nincsenek igazán megnevelve a mai gyerekek? Ti mit tennétek, hogy ne legyen sértődés?

Figyelt kérdés
Több ismerősünk rokonunk volt nálunk baba nézőben és szétszedték a lakást, annak ellenére hogy itt voltak a szüleik. nem értem hogy lehet megengedni ilyeneket pl hogy bemásznak a kiságyba stb, összetúrják a süteményt, de nem is sorolom mert sok lenne.ha én szólok rájuk már sértődés is van mert náluk ezeket otthon is lehet. én nem hiszem hogy ezeket meg fogom engedni a gyerekemnek mert nálunk sem volt ez divat mikor én voltam kicsi. eszembe sem jutott volna... az alapvető illemet a mostani szülők miért nem tanítják?
2009. máj. 14. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan szólj rá a rendetlenkedő vendég gyerekre is. Legfeljebb választékosabb stílusban mint a sajáttal tennéd.
2009. máj. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én, ha nálunk vannak vendég gyerekek és nagy butaságot csinálnak, főleg olyat , amit én sem engedek meg a gyerekeimnek, akkor simán rászólok. Világosan, érthetően. De ebből még gond nem volt. Akinek nem tetszik legközelebb nem jön, de azért még ilyen nem volt:-))
2009. máj. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Szerintem a szülők ezzel lázadnak az őket "szigorúan" nevelő mostani nagyszülők ellen. úgy gondolják a gyerekeknek nagyobb szabadságra van szükségük, és nem veszik figyelembe, hogy átestek a ló túl oldalára. Sajnos nagyon-nagyon sokan.
2009. máj. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Látod ez jó kérdés.Ezen már én is sokat gondolkodtam de nem jöttem rá a válaszra. Nekem is van 3 kisgyerekem de bárhova el merem őket vinni anélkül hogy szégyenkeznék a viselkedésük miatt.Nem nyúlnak semmihez engedély nélkül és bármivel kínálják őket meg tudják köszönni.Nekem is van ismerősöm akinek a gyereke még köszönni sem hajlandó ha találkozunk pedig 8 éves "nagy fiú".
2009. máj. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak én írtam volna, nálunk ugyanez volt! Mi nem mertünk rászólni, de valószínűleg nem jól tettük. Miután (végre) elmentek, nem győztük visszaállítani az alapállapotát a lakásnak. Összetört csokinyuszik a kanapén, ételmaradvány beletaposva a műfűbe, stb. A kedves szülők meg nevetve mondták, hogy ízelítőt kapunk abból, ami nemsokára nálunk is lesz, ha nagyobb lesz a fiam. Hát remélem nem!
2009. máj. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább rajtatok fog múlni! :)


Persze, azért tekintik ezt természetesnek, mert így elhárítják magukról a felelősséget.

2009. máj. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hogy öszinte legyek, mert így egyeseknek könnyebb. Nem kell mindig úgy mond résen lenned, a gyereked után szaladgálnod stb.

Hogy egy példát írjak: Nem mindenki szól a gyerekre, ha bedugja a kezét a konnektorba. Van, aki úgy gondolja, van vakdugó és kész. Így nem kell 500-szor ugyanazt elmondani, esetleg a gyerek kezére ütni stb. A bibi csak ott van, hogy mi van akkor, ha olyan helyre mentek, ahol nincs vakdugasz. Én vakdugó ellenére is rászólok a gyerekemre!

Minden családban máshol van a "mérce". Majd megismerkedsz más babás anyukákkal is és magad is látni fogod. Egy idö után már csak azokkal fogod tartani a kapcsolatot, akik kb. ugyanabban a szellemben nevelik a gyereküket mint te. Így nem érdemes ezeken a dolgokon "felizgatni" magad. Persze a rokonait nem válogathatja meg az ember!!!

Egy kétgyermekes anyuka

2009. máj. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Na, erről a kérdésre a tipikus vicc jut eszembe.

Anyuka utazik a 3-4 éves kisgyerekkel a buszon. Gyerek rugdosódik, csúnyákat mond, hisztizik; anyuka ráhagyja. Egy idős néni már nem bírja cérnával, finoman odaszól, hogy "anyuka, tessék kicsit rászólni a gyerekre!" Az anyuka felhorkan , és nekikezdi, hogy mit képzel az idős nő, hát majd ő fog beleszólni az ő nevelésébe; ez a modern kor, meg kell neki mindent engedni, nem gátolni a kíváncsiságát!! Mellettük áll egy kamasz-srác is, tépett hajjal, szakadt gatyában ,unott arccal, terror-zenével a fülében. Hirtelen kiveszi a szájából a rágót és rányomja az anya homlokára, majd megjegyzi: Hát ja, engem is így neveltek...

A tanulság benne van , asszem...

2009. máj. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem már írta valaki előttem, de én is úgy gondolom, hogy az lehet az oka, hogy így könnyebb. Mármint a szülőnek. Nem kell annyit foglalkozni a gyerekkel, nem kell 20-szor rászólni, hogy ezt nem szabad, azt nem szabad, aztán később majd csodálkozik, hogy miért lett neveletlen kamaszgyereke.

Én is sokszor csodálkozom ezeken a szülőkön. Szerintem nem elég megvenni a sok szép játékot, ruhát, stb-t a gyereknek, foglalkozni, nevelni is kell, amibe beletartozik bizonyos illemszabályoknak a megtanítása is.

2009. máj. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi nektek, szóval nem csak én gondolkodom "furcsán" a rokonaim hoz és sok más szülőhöz képest:-) igen nekem is ezt mondják hogy majd megtudod, nálatok is ez lesz, meg hogy ne higgyem hogy olyan egyszerű.. na de ha vannak elveim, meg szabályok amiket nem lehet akkor azt nem lehet és kész.. én biztos vagyok benne hogy bárhova el fogom tudni vinni a babámat mert nem lesz ilyen égető:-)
2009. máj. 14. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!