Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babam 7 hetes, rengeteget...

Babam 7 hetes, rengeteget hanyt tegnap es elgondolkodtatott, mi lett volna, ha alszom, meg o is almaban hanyt volna? Egyedul boldogulna egy sugar hanyassal, ha haton fekszik es en nem vagyok ott?

Figyelt kérdés
2011. dec. 5. 10:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szornyu még ra gondolni is hogy fulladás veszély fenn állt.
2011. dec. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Hányt vagy bukott? Nem mindegy. Merthogy bukásra nem ébrednek fel a babák sokszor. Hogy mi lett volna, ezt nem lehet megmondani, valószínűleg semmi, felébred rá és oldalra fordul, nagyon kicsi eséllyel nem ébred fel, és baj. Hacsak nem a fejét oldalra fordítva alszik, akkor kifolyik a szájából, és ennyi.

Ha hányna, arra felébred. Teljesen más egy hányó és egy bukó baba.

2011. dec. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam nagyon bukos baba volt 4 honapos koraig. Mindig haton altattam mert oldalt vagy hason nem szerette es csak sirdogalt. En nem tudom de a termeszet valahogy mindig megoldotta mert sokszor ketunk fel reggel es ott volt a tej kibukva mellette a textil peluson o meg vigan vigyorgott. :) De nem kis bukasrol van szo hanem jo ket nagy tenyernyi cuccrol (bocsi csak nem tudom szebben kifeljezni magam). Soha nem fulladozott. Gondolom azert van bennuk valamennyire oszton es oldalra forditjak a fejuket. Kisfiamnak sokszor a fule is tele volt. Na azt kitakaritani.... :)
2011. dec. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
sugarban mindent kihanyt,sokaig,sokat,a fejet balra forditva alszik haton....harmadjara fordult elo,de mindig ebren voltam,eszre vettem...
2011. dec. 5. 11:17
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért nem hasra fektetik mostanában a babákat. Az én kisfiam koraszülött volt és már az egészen picikéket is mindig hasra fektették - épp a félrenyelés veszélye miatt. Kérdztem anno a főorvos asszonyt arról, amit olvastam, hogy így nagyobb a bölcsőhalál esélye, de ő azt mondta, hogy ezt semmi nem támasztotta alá. Az viszont valós próbléma, ha félrenyel, ha a tüdejébe megy a visszajött kajcsi... Szóval én azt tudom javasolni - pláne ha légzésfigyelő is van alatta, - hogy hasra tedd.
2011. dec. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az egészséges baba felköhögi, felébred ha álmában bukik vagy hány. Reflex ott is működik. És tényleg tedd hasra...én sem értem miért háton vagy oldalt altatnak sokan.

Másik bajom ezzel, hogy látok sok babát akinek BOCSÁNAT!! de olyan feje mintha serpenyővel csapták volna meg. BOCSÁNAT!!

2011. dec. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Megértelek. Én lányom 5 hónapos lesz, de hihetetlen mennyiségeket kibukott és a legszörnyűbb az volt, mikor álmában evés után 2-2,5 órával később is!

Utóbbi időben pedig megetettem és utána egyből minden ki is jött.. állandóan éhes volt, majd üvöltött és etettem.. alig telt el szinte 10 perc két etetés között.

De nekem BUKÓS volt a lányom, így elkezdtem hozzátáplálni és megszűnt.

Én 4. hét után folyamatosan hason altatom a lányom, mivel hasfájós is volt 8. hétig. Sosem altatnám el a hátán fekve. Légzésfigyelőnk is van. Szerencsére eddig 2× szólalt meg, de akkor jogos volt és nem volt komolyabb probléma. Ill., mikor a bukásában feküdt (amikor álmában bukott), egyből felébredt és kinyomta magát hason. Így akkor a kétségbeesett üvöltésére mentünk be!


Bukás és hányás között óriási különbség van! Ha valóban mindent kihány, akkor gondolom voltatok már vele gyerekorvosnál vagy esetleg ügyeleten és megvizsgálták ill., adtak rá gyógyszert. Ha pedig még nem, akkor vidd el. Ugyan is ha hánynak, akkor betegek.

2011. dec. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Akik nem értik, én pl azért altattam háton, mert csak úgy aludt!
2011. dec. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szegény, mitől hányt?

Csak hanyatt alszik?

Általában felkelnek rá, vagy elfordítják a fejüket.

Hála az égnek az én lányom születése óta oldalt vagy hason alszik csak, ezzel nem volt gondunk soha.

2011. dec. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Vidd el minél hamarabb dokihoz! Az én lányom is sokat bukik, de mindig oldalra fordítja a fejét, mikor jön vissza a tápszer. Szerintem ez egy reflex náluk.
2011. dec. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!