Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Át tudnám valahogy szoktatni...

Át tudnám valahogy szoktatni a babámat az ujjszopásról a cumira?

Figyelt kérdés
5 hónapos, 2 hónaposan kezdte szopni az ujját. Azóta cumit csak babakocsiban fekve vagy autóban fogad el.
2010. dec. 18. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért akarod? Ha elkezd mászni, muszáj lesz leszoknia az ujjáról :)
2010. dec. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem cumizott, akkor hülyeség lenne rászoktatni...
2010. dec. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mert annyi "rémtörténetet" hallottam ismerős anyukáktól... A cumit valahogy csak el tudnám majd venni tőle, de az ujját nem. És ujjszopós babák anyukái sorban arról számolnak be, hogy a gyerek még 8, sőt 12 évesen is szopja az ujját... így is teljesen fel van már ázva az ujja. Igyekszem játékkal lefoglalni a kezeit, de nem tudok mindig ott állni felette, és akkor rögtön a szájába téved az ujja. Hiába adnám a cumit, azt kiköpi. :(
2010. dec. 18. 10:08
 4/8 A kérdező kommentje:
2 hónapig cumizott, csak aztán rájött, hogy van neki ujjacskája is...
2010. dec. 18. 10:09
 5/8 anonim ***** válasza:
ne az anyukák rémtörténeteire hallgass, hanem a saját ösztöneidre! A cumit nagyon nehéz elvenni a gyerektől, viszont az ujját meg saját maga fogja elfelejteni, ahogy nő, mert kellenek a kezei a játékok megfogásához. Ne adj neki cumit, majd rájön, hogy a rágókát is ugyanúgy lehet rágcsálni. Az a gyerek aki meg 8 évesen is szopja az ujját, ott valami más baj van a háttérben (fél valamitől esetleg, szorong stb.), egy lelkileg egészségesen fejlődő gyerek nem szoja az ujját 6-7-8 évesen!
2010. dec. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom 8,5 hónapos. Először cumizott (bár én cumiellenes voltam), majd átszokott az ujjára, pont mint a Te babád. Egy darabig folyton a szájában volt a keze, aztán ahogy egyre többet használta szépen el is hagyta a ujjszopizást. Most elalváskor (illetve babakocsiban) néha kell neki a cumi, de ki is köpi, ha elaludt, ilyenkor elveszem teljesen, nehogy megébredve rátaláljon. Ha netán felébred éjszaka, nagyon szépen megtalálja a kezecskéjét és visszaaltatja magát.

Én örülök, hogy így alakult, mert nem kell a cumi miatt kelni éjjel.

2010. dec. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, kicsit megnyugtattatok, hogy nem is olyan rettenetes az ujjszopás! :)
2010. dec. 19. 06:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Én inkább örülök, hogy ujjszopós :)


Elvégre nincs egyfolytában a szájában, mert ahogy ügyesedik egyre jobban lefoglalja a játék, az "alkotás" akkor ugye nem szopizza, míg a cumi a nap 24 órájában a szájában lógna.


No most az én gyerekem szépen beszél már mondatokban, a napra pontosan született ismerős gyereke annyit tud, hogy mama és nem, és egy pillanatra el nem engedné a szájából a cumit.

Sok óvodást is látok, hogy viszik őket haza, vagy sétáltatják délelőtt és ott lóg a szájukban...


Mi már csak tente előtti megnyugvásra "használjuk" az ujjacskát. Ami max 10 perc :)


18 hónapos baba anyukája

2010. dec. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!