Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudom az ujjszopásról...

Hogy tudom az ujjszopásról leszoktatni?

Figyelt kérdés

5 hetes a picikém és intenzíven szívja az ujját és csak úgy cuppog neki. Már mondták, hogy biztos azért mert éhes. Hát Ő kaja után is szívja. A cumit nem fogadja el, csak ha sétálni megyünk (de gondolom ott is csak azért, mert a kezecskéje benne van az overálban).

Ha a nap többi szakaszában megpróbálnám berakni a szájába a cumit, oly messzire kiköpi, hogy csak na.

Ti mit csináltatok? Tipp?!


2011. febr. 24. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmit.

Ő még olyan picike... ezzel nyugtatja magát. Én nem venném el tőle a helyedben. És ez nem jelenti azt, hogy világ életében szopni fogja az ujját, hogy még 5 évesen is ott fog lógni a keze a szájában.

Kisfiam is hamar rátalált az ujjára illetve szerette a cumit is, majd 8 hónaposan totál elhagyta a cumit, azóta pedig csak elalváshoz az ujját használja. Napközben semmi (17 hónapos lesz).

2011. febr. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mért baj ha szopizza az ujját? inkább azt mint a cumit. Nő és majd magától elhagyja. A cumihoz meg ragaszkodni fog, és nehéz lesz tényleg leszoktatni róla.
2011. febr. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azért félek egy kicsit ettől az ujjszopástól, mert a családunkban az egyik kislány is szopta az ujját. Olyan csúnya volt neki a körme, sőt még a mai napig is meglátszik a különbség.

Én meg inkább azt mondom, hogy a cumit szívja ne az ujját.

2011. febr. 24. 13:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha ő az ujját akarja szopni, akkor azt fogja. Törődj bele, ő ezt választotta. Ne próbáld meg leszoktatni róla, örülj, hogy valamivel meg tudja nyugtatni magát.

Majd később, ha már használni fogja a kezeit játszáshoz, akkor leszokik róla, vagy akkor leszoktathatod róla.

A nagyfiam az ujját szopta, 1,5 évesen 1 hét alatt leszokott, csak azzal, hogy elkezdtünk rászólni, ha láttuk.

A kisebbik cumizott (megőrültem tőle, folyton azt lesni, van-e cumi, hol a cumi, nem koszos-e a cumi...) szerencsém volt, ő 10 hónaposan egyszerűen leszokott róla.

2011. febr. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lányom hol a cumit, hol az ujját szopizta. Most lesz 11 hónapos. A cumi már pihenőben van, az ujja pedig csak akkor kell, a álmos. Szerintem ne aggód e miatt. Ezzel nyugtatja magát.
2011. febr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!