Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le 5 hónapos...

Hogyan szoktassam le 5 hónapos kisfiamat a napközbeni ujjszopásról? Cumit mindig kiköpi.

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért nem engeded neki?Az újja mindíg kéznél van.Hidd el a cumi még rosszabb.Èn is szoptam az újjam kis koromban.

35/N

2011. jan. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon félek tőle, hogy nem fogom tudni leszoktatni róla, ha még jobban rákap. Körülöttem mindenki óva int az ujj szopitól. :(
2011. jan. 19. 09:43
 3/5 anonim ***** válasza:

A higénia miatt vagy miért?

Èn szoptam az újjam óvodás koromig.Ha szomorú voltam sokkal hamarabb megnyugottam mert kéznél volt.Nem voltam emiatt többször beteg vagy hasmenéses mint más kis gyerek.

2011. jan. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha majd aktívabban fogja használni a kezét, meglátod nem teszi majd a szájába az ujjacskáját.

Én nem adtam cumit a fiamnak, az ujját szopta.

De nem fogok adni a második babámnak sem.

Ez a lényeg: az ujjacskáját nem kell elvenni tőle, arról lemond ő magától. Nem éri megrázkódtatás amiatt, hogy nincs több cumi, mindig ott van, nem lehet otthon felejteni...

Én is az ujjamat szoptam és nekem sem, a fiamnak sem nyomta el a fogait vagy deformálta el az ujjainkat.

2011. jan. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne szoktasd le róla, neki ez egy fontos érzelmi szükségletét elégíti ki. Lehet, hogy ha többször mellre teszed, nem fogja szopni. Cumit se adj neki. Kinövi, hidd el.
2011. jan. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!